t ZEELAND 33 •v v P W >X we het wel aan. Wij zijn altijd nieuws gierig naar wat er onder water aange troffen wordt", zegt de projectcoördi nator. „Deze week hebben we nog een aantal ankertjes van recreatievaartui gen bovengehaald. Blijkbaar zijn er nogal wat die regelmatig een anker ver spelen. De jongens van de landmacht gebruiken ze nu op hun eigen rubber boten, dus alles wordt weer herge bruikt", lacht hij. Mochten de eigenaren nog te achterha len zijn, dan kunnen de kosten voor berging, afvoer enopslag op hen ver haald worden. Dat geldt ook voor 'we zen', de scheepjes en roeiboten die ach tergelaten worden aan steigers, bij ei landjes of aan een anker dobberend in het meer. In het Veerse Meer mag de pleziervaart maximaal drie keer 24 uur aan een steiger liggen. Ziet de wa- terpolitie bij patrouilles iets verdachts, dan krijgen óf het Waterschap, óf Rijkswaterstaat een seintje. „Als zo'n boot aan een steiger ligt of bij een ei land, dan komt het Waterschap in ac tie. Bij boten die voor anker liggen, is het onze taak. Op zo'n verlaten boot is het meestal een grote bende. Je ziet dat er langere tijd niet naar omgeke ken is. Eerst geef je de eigenaar nog de kans zijn boot op te halen. Je prikt een brief op waarin je verzoekt de boot te verwijderen en waarschuwt dat het an ders op zijn kosten zal gebeuren. Dat kan, met vervoer en opslag erbij, op lopen tot ruim duizend euro. Voor ons is het een terugkerende onkostenpost. Bij ijzeren boten die je naar de sloop brengt kunnen we nog ongeveer quit te spelen, omdat er een restwaarde is. Dat polyesterspul kost alleen maar geld." Mensen die geen zin, tijd of geld meer hebben om hun pleziervaartuig te on derhouden, zijn dan in het algemeen wel zo slim om de kentekens te verwij deren, zodat de eigenaar niet meer te achterhalen is. Wie zijn boot heeft la ten zinken, krijgt een proces-verbaal wegens een milieudelict. Maar zonder naam van het schip of andere kente kens kan Rijk waterstaat weinig begin nen. „Het is in ieder geval nog niet voorgekomen." De opschoningsactie had niet beter ge pland kunnen worden. Want zaterdag morgen wordt aan de Polredijk een feestje gevierd. Op de oude duikloca- tie is namelijk een duiktrap aangelegd en een informatiebord geplaatst over de duikstek en het onderwaterleven. Bovendien zijn tien parkeerplaatsen aangelegd. Dat de duikstek ook onder water een opknapbeurt heeft gekre gen, is mooi meegenomen. 66 Wij zijn altijd nieuwsgierig naar wat er onder water aangetroffen wordt VRIJDAG 16 MEI 2014 I Een dag wrakvissen in het Veerse Meer door Rijkswaterstaat en Defensie leverde foto boven Lex de Meester foto's rechts Rijkswaterstaat een handvol scheepswrakken op. Gerius van Woudenberg, RWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33