42.450 J i De Graaf raadslid totdat het wringt' Met de muziek mee Stuyvesant 30 WALCHEREN Tbs voor poging tot doodslag in Kasteelstraat Man aangehouden in wietplantage Barcodes III III in Vanaf m Horeca op Walcheren Dat hij geen wethouder meer zou zijn, was al duidelijk. De LPM zit niet in de nieuwe coalitie. Zijn partij heeft hem maandagavond nog wel voorgesteld als tegenkan didaat voor het wethouderschap van Arjan Beekman (Christen- Unie), maar Beekman kreeg van zelfsprekend een meerderheid van de stemmen achter zich om dat de CU in de coalitie zit. Het raadslidmaatschap was een verrassing voor De Graaf. Bij de verkiezingen op 19 maart haalde hij voldoende voorkeursstemmen om een eigen zetel te kunnen op eisen. Dat deed hij ook, ondanks de twijfel die hij openlijk uitsprak over het raadslidmaatschap. De Graaf wilde als raadslid niet zijn vroegere collega-wethouders voor de voeten lopen. Een zetel kun je echter pas opgeven nadat je die hebt ingenomen en dus liet hij zich wel installeren als raadslid. Volgens De Graaf is de situatie niet veranderd. „Ik denk nog steeds na. Ik blijf raadslid zolang het goed gaat. Pas als het gaat wringen stop ik ermee." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 33-jarige Vlissinger Justinus F., die verdacht werd van een poging tot moord, ontslagen van rechts vervolging en heeft hem tbs met dwangverpleging opgelegd. De rechtbank acht F. ontoerekenings vatbaar. Eerder was twee jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. F. moet een schadevergoeding van 2500 euro betalen. F. sneed op 12 mei 2013 een 46-jarige medebe woonster van begeleid wonen in de Kasteelstraat in Vlissingen met een mes in haar keel omdat hij 'niet met haar kon opschieten.' OVEZANDE - Een 49-jarige man uit Terneuzen is gisterochtend rond half twaalf aangehouden in een woning aan de Burgemeester Andriessenstraat in Ovezande. In de woning trof de politie een wietplantage aan. De verdachte is overigens niet de eigenaar van de woning. Hij is meegenomen en in verzekering gesteld in Torentijd in Middelburg. Volgens de politie werden er 937 planten aangetroffen. De plantage is geruimd. Hoewel ik in mijn kin derjaren niet echt bang was uitgevallen, was er een man die me het bijna dun door de broek liet lopen. Die man was Willem Leijendekker, die als straatmuzi kant onder de naam Koperen Ko door het leven ging. Deze markan te Middelburger trad vaak op in café Zeelandia in de Winterstraat, maar maakte op de donderdag ook zijn ronde door de stad. Hij was een soort Nikkelen Nelis - het verhaal gaat dat Wim Son- neveld zijn gelijknamige creatie op Koperen Ko gebaseerd heeft - die in een witte overall al musice rend over straat ging. Hij bespeel de een accordeon die op zijn borst hing en de trommel op zijn rug werd aangedreven door een touw dat aan zijn voet was bevestigd - dit alles werd hoofdschuddend be geleid door een dubbele tiara van belletjes die zijn kruin sierde. Waar mijn angst op stoelde weet ik niet, maar wanneer die boe man in de buurt kwam, koos ik al tijd het hazenpad. Een andere markante figuur was Mina Pluijmers, oftewel Mientje van 't urgel, die met echtgenoot Theo Flohil leven in de brouwerij bracht met draaiorgel De Sater. Mientje danste de horlepiep al mansend op haar donkerblauwe gympies rond het orgel en velen deden als beloning voor zoveel jo lijt een duit in het bakje. Moos Po lak, handelaar in oude metalen, deed veel voor de Middelburgers en zo deed hij Mientje eens een broodnodig kunstgebit cadeau. Mientje liep over van dankbaar heid en toen ze voor de Huifkar, waar Polak op het terras zat, kwam te mansen riep ze hem, met haar kunstgebit zwaaiend, toe: „Kiek meneer Polak, ie doet ut nog." Mientje kreeg ook lande lijke bekendheid door een televi sieoptreden bij Mies Bouwman of Willem 'O.' Duys (daar wil ik van af wezen), waar ze vooral opviel door herhaaldelijk te vragen wan neer ze nou haar geld kreeg. Het wat serieuzere genre werd vertolkt door het Leger des Heils - ook wel het Leger de Boem ge noemd - dat stichtelijke woorden ter zielenheil afwisselde met mu zikaal omlijste psalmen en gezan gen. Ze stonden meestal op zon dagmiddag aan de zijkant van de Eendracht, De Hoge voor intimi, op de Markt. Daar was David Smolders, vergezeld van zijn Sint Bernhard, al fingerpickend op zijn banjo ook vaak te vinden, evenals voor de Huifkar en V&D. David en zijn Sint Bernhard wa ren onafscheidelijk en naast de ho ge aaibaarheidsfactor diende zijn hond nog een ander, praktisch doel. De Sint Bernhard was voor zien van een brede leren band die het lijf omspande en aan die band hingen twee collectebussen waar in bijdragen konden worden gede poneerd. David presenteerde zich na de oorlog, in woord en beeld, als invalide straatmuzikant en kwade tongen beweerden dat Da vids zere been niet van hout was maar gewoon van been zoals bij iedereen - zijn vingers vonden in ieder geval moeiteloos de snaren van de banjo. Als ik naar het num mer 'Polderevangelie' van Broe der Dieleman luister, strijken mijn gedachten soms even langs David Smolders en droom ik me zelf weer met de muziek mee. Uiv vakantiechaiet in Zeelandl ÈsLfow David Smolders met banjo en Sint Bernhard voor het toenmalige V&D in de Lange Delft, foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Zeeland Tnrpn cni1~Q VEERE - Wethouder Chris Maas van Veere legt de laatste hand aan de terug- V/lCIljpilJ plaatsing van de spits en de windvaan op de toren van het stadhuis in Veere. AA7PP!4 fYllYÏ r>1 PPf" Met terugP'aats'ng 's de 'aatste fase in de restauratie van het stadhuis aan- VVCCi wlIipiCCl gebroken. Vervolgens worden de klokken opgehangen en alle steigers wegge haald. foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Zolang het niet 'wringt' blijft Ed de Graaf raadslid voor de Lokale Partij Middelburg. door Rob van Hese Rob van Hese en Edwin Mijnsber- gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. www.hofstuyvesant.nl info@hofstuyvesant.nl 0113 - 639900 IEDERE ZATERDAG EN ZONDAG KIJKDAG VAN 11.00 TOT 15.00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30