POV en Christenunie willen niet langs de zijlijn WALCHEREN 29 Drie auto's bij ongeval betrokken Drie auto's zijn gisteroch tend aan de Havenpoortweg betrokken geraakt bij een kop-staartbotsing. Eén auto belandde in de sloot. Twee personen raakten bekneld, waarna ze werden bevrijd. De traumahelikopter is opge roepen. De weg werd afge zet De toedracht van het on geluk wordt onderzocht. Workshop papierarchitectuur Ingrid Silakius geeft mor gen, zaterdag en zondag een gratis workshop papierarchi tectuur. Wie zich wil opge ven kan dat doen door een mailt je met datum te sturen naar kunst@cultuurwerf.nl. De workshop wordt van 14.00 tot 17.00 uur gegeven in Wil- lem3 aan de Oranjestraat in Vlissingen. Kamerconcert in Doopsgezinde Kerk In de Doopsgezinde Kerk in Middelburg wordt van avond om 20.00 uur een ka mermuziekconcert gehou den. Het strijktrio in C groot van E. Dohnanyi en het pia nokwartet in E klein van R. Schumann zijn erbij. De entree bedraagt vijf euro. Kinderen tot twaalf jaar morgen gratis naar binnen. Markt voor paardenspullen Ruitersportvereniging de Scheldestad in Vlissingen houdt zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur een markt voor de verkoop van boeken en tweedehands paardenspul len. Dat gebeurt op het ter rein van de manege aan de Gerbrandystraat. De op brengst is voor een nieuw aan te leggen buitenbak. Zeldzame troepiaal waargenomen In Vlissingen is donderdag een zeldzame langstaarttroe- piaal waargenomen. Dat meldt de website waarne- ming.nl. De vogel komt nor maal alleen voor in Mexico. Degene die de melding deed, zegt dat het beest zeer tam is en uit de hand eet Een troepiaal lijkt op een zwarte ekster. Bunker open voor publiek De bunker aan Louwerse Wegeling in Ritthem is mor gen tijdens het ringrijden open voor bezoek. De bun ker, in de Tweede Wereld oorlog gebouwd door bezet ters, is ingericht met materi aal en foto's uit de oorlog. Ook zijn er foto's te zien van Wim de Meij. De bunker is open van 10.00 tot 16.00 uur. „De Christenunie gaat voor mini ma en zorg", zegt Coen van Da len. „Dat de SP nu meedoet, spreekt me bijzonder aan: er is in het coalitieakkoord afgesproken dat er niet bezuinigd wordt op mi nima. In het akkoord staat een groot aantal punten dat ik kan on derschrijven. En ik denk dat het belangrijk voor Vlissingen is dat er een stevige coalitie is." „Wij hebben in ruil voor onze steun punten kunnen inbren gen", zegt Geoffrey Sips van de POV. „Punten die we nog willen doorvoeren. Dat gaat nou een maal makkelijker in een coalitie. Welke punten dat zijn? Creatief gebruik van braakliggende grond, zoals het Scheldeterrein, en leeg staande panden. Nu wordt er te veel gedacht in regeltjes. En een overkoepelend beleid voor evene menten, cultuur, horeca en toeris me; organisaties moeten op dat ge bied meer samenwerken. En dat heeft ook te maken met citymar- keting." „Oppositie voeren is ook niet al les", zegt Sips. „Zeker niet met één zetel tegenover zestien. Ik denk dat ik meer kan bereiken door op deze manier zaken echt op de agenda te zetten. De focus van de coalitie ligt toch vooral op financiën en de organisatie. Als ie dereen zich daarop stort, bestaat de kans dat de punten die wij be langrijk vinden ondergesneeuwd worden." „Ik denk dat er een sterk college zit", zegt Van Dalen. „Als je maar alleen in de raad zit, zoals ik, moet je toch kijken hoe je het meeste invloed uit kunt oefenen. POV en ChristenUnie stappen als eenmansfracties in de coalitie. Zonder wethouders te leveren. Ik heb in de acht jaar dat ik intus sen in de gemeenteraad zit een beetje gelaveerd tussen oppositie en coalitie. Ik denk dat het tijd is dat ik bij het vuur ga zitten. En het vuurtje help op te stoken." Beide partijen denken dat de nieu we coalitie serieus aan de slag wil om een andere wind in het stad huis te laten waaien. „Wij kun nen ons daar echt in vinden", zegt Sips. „Ik wil hiermee uitdruk ken dat we vertrouwen in elkaar hebben", zegt Van Dalen. „We moeten de partijpolitieke spelle tjes opzij zetten en aan de stad gaan denken, met zijn allen voor Vlissingen gaan. Er ligt een enor me uitdaging. Ik zit nu acht jaar in de raad. Nu wil ik er wel eens tegenaan en het goed doen." ZEEUWSE SIEN Wat ze beoogt met Zeeuwse Sien is mensen aan het lachen maken en ze wil ze ook een spiegel voor houden. „De dingen die Sien zegt en doet zijn vooral voor ouderen herkenbaar. Zoals wanneer ze het over haar gebreide badpak heeft. Toch is mijn repertoire niet spe ciaal gericht op ouderen. Toen ik dinsdagavond optrad in Goede reede zaten er ook jongeren in de zaal." Een vast programma heeft Sien niet. „De dingen die ik wil doen op het podium heb ik mijn hoofd zitten. Ik schrijf niks uit en ik laat ruimte open voor interactie met het publiek. Juist dat vind ik zo leuk. Soms gebeurt er iets onver wachts, zo viel er laatst een wind- licht uit de vensterbank toen ik een liedje aan het zingen was. Dan roep ik tussendoor: 'Wat ge beurt er noe toch allemaal'? Onderwerpen als politiek en ge loof snijdt Van Peene niet aan. „Ik wil graag iedereen te vriend hou den. Ik maak ook geen platte grap pen, maar wat dubbelzinnigheid vind ik wel kunnen. Dat past ook bij Sien als ongetrouwde vrouw die wel nieuwsgierig is naar man nen. Zo is er een scène waarin ze vertelt hoe de meteropnemer bij haar langskwam om de stand van haar metertje af te lezen." VRIJDAG 16 MEI 2014 MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN RITTHEM door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De Christenunie en Progressief Ondernemend Vlissin gen (POV) doen mee met de coali tie van LPV, PSR, SP en D66 in Vlis singen, zonder een wethouder te le veren. Waarom verbinden zij zich aan het akkoord? Marijke van Peene uit Grijpskerke startte met het typetje Zeeuwse Sien in 2008. Ze volgde nooit een opleiding tot cabaretière, maar was wel een tijd lang actief binnen de wereld van het amateurtoneel. Van Peene wordt gevraagd voor onder meer presentaties, perso- neelsfeestjes, openingshandelin gen en optredens in verzorgingste huizen. Ze stond één keer voor een uitver kochte zaal met 560 mensen in de stadsschouwburg in Middelburg. In totaal treedt ze zo'n dertig keer per jaar op als Sien. Veel mensen kennen haar van Om roep Zeeland. Daar was ze een tijd lang te horen in een radioprogram ma. Met haar bijna twee meter lengte is Zeeuwse Sien een opvallende verschijning. Op www.marijkevanpeene.nl is meer informatie verkrijgbaar over Van Peene en haar alter ego Zeeuwse Sien. Zeeuwse Sien fietst door de Walcherse polder, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29