Vlissingse ouderen sporten straks bij clubs K I l! Toch Koninginnedag op het Bellamypark Oppositie gemeenteraad Vlissingen laakt onderhandelingsresultaat ll I! Scooteren op school 28 WALCHEREN -4k_ CABARET Zeeuwse Sien heeft zich ontwikkeld tot een ware hit. De vrouw erachter blijft er echter nuchter onder. EF Vlissingse 55-plussers kunnen nu nog sporten via de Stichting Werkt voor Ouderen, maar die or ganisatie houdt op met de sportac tiviteiten buiten de eigen gebou wen, omdat de gemeente Vlissin gen stopt met een financiële bij drage. De sporters moeten op zoek naar een sportvereniging. De groep van ongeveer 24 spor ters die altijd samen volleybalt in Oost-Souburg heeft nu een brief naar de gemeente gestuurd. In die brief spreken ze hun verbazing uit over het feit dat de gemeente enerzijds verkondigt dat mensen, met name ouderen, meer moeten bewegen en dat anderzijds de ta rieven stijgen. Marjolein Zevenbergen van Vlis singen in Beweging legt uit dat de gemeente Vlissingen probeert om de groepen bij een bestaande vereniging onder te brengen. „De Stichting Werkt voor Ouderen was verantwoordelijk, wij hebben geprobeerd om te bemiddelen tus sen die groepjes en de clubs." En met succes trouwens, want de Souburgse volleyballers hebben aansluiting gevonden bij korfbal vereniging Atlas. „We blijven sporten in De Belt", zegt Rinus de Waal. „Daar kunnen we volley ballen." Het belangrijkste pro bleem is dat het sporten nu wel duurder wordt. „Maar ik heb nog niet gehoord dat er mensen daar om stoppen", zegt De Waal. Als groepje een paar uur een hal huren, wordt in Vlissingen vanaf komend sportseizoen moeilijker: dat kan alleen nog in georgani seerd verband, vertelt Zevenber gen. „We wilden bovendien graag dat de groepjes zich zouden aan sluiten bij een club. Dat is ook voor de verenigingen goed, die kunnen zo versterken." Directeur Jan de Graaf van SWO zegt dat de ouderen maar een paar euro meer in de maand gaan betalen. „En het is de vraag of je voor ouderen goedkopere tarie ven moet hanteren. Voor mensen die het echt niet kunnen betalen, heeft de gemeente regelingen." GRIJPSKERKE - Marijke van Peene uit Grijpskerke is eigenlijk een heel gewone vrouw. Ze is ge trouwd, heeft twee zoons en werkt in de horeca of achter de kassa in een supermarkt. 'Doe maar gewoon, dan doe je al gek ge noeg', is haar motto. Dat geldt ech ter niet voor haar alter ego Zeeuw se Sien. Die vraagt gerust aan de burgemeester van Veere of ze hem misschien van de markt kent, gaat zo op een kruk zitten dat je haar slip onder haar rok kunt zien en maakt bij het ont vangen van een bloemetje de op merking dat ze eigenlijk liever an dere bloemen had gekregen. Van Peene kruipt regelmatig in de huid van Zeeuwse Sien. Ze haalt dan haar bijbehorende out fit en sieraden uit de kast en zet een bril en een pruik op. „Zodra ik die pruik op heb, ben ik Sien. Dan praat ik snel en veel in Zeeuws dialect over dingen die ik als Sien meemaak in het dagelijks leven, zoals over een bezoekje aan de kapper. Ik heb het karakter zelf bedacht door goed om me heen te kijken. Sien is ongetrouwd en woont op een vervallen boerderij samen met haar twee broers. Zo'n situatie kom je natuurlijk wel va ker tegen op het platteland. Het is echter een vrouw die graag ver telt en thuis wordt ze niet ge hoord. Daarom doet ze dat buiten de deur voortdurend. Als iemand haar iets te eten aanbiedt, wikkelt ze het in een servet en stopt ze het in haar tasje voor later, want stoppen met praten doet ze liever niet." Zeeuwse Sien treedt op in verzor gingstehuizen, op personeelsfeest- jes en op andere gelegenheden en was ook een tijdlang op Omroep Zeeland te horen. Daarnaast trok ze in oktober nog een volle zaal in de stadsschouwburg van Mid delburg. „Mijn publiek is heel di vers. De ene keer sta ik op een be drijfsfeest omdat iemand 25 jaar in dienst is, de andere keer treed ik op bij de Lions Club en weer een andere keer verzorg ik de ope ning van de Kunstroute in Tho- len. In totaal sta ik zo'n dertig keer per jaar op de planken en daar ben ik best trots op als ama teur." Toch heeft Van Peene niet de am bitie om regelmatig volle zalen te trekken in het theater. „Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Ik heb dat nu een keer gedaan en omdat ik ook een repertoire moest be denken, vergde dat best veel voor bereiding. Ik heb Sien toen haar verjaardag in de schouwburg la ten vieren, compleet met schalen vol kaas en worst. De voorstelling duurde drie uur en die tijd vloog voorbij." Van Peene heeft nooit een toneel opleiding gevolgd, maar heeft vroeger wel aan toneelspelen ge daan bij een amateurgezelschap. Er is zelfs een Maxima aanwezig vanaf drie uur, vertelt Anton Swennen van stadscafé de Digh- ter. „Met mooi weer rijdt ze in een cabrio over de boulevard, daarna loopt ze een rondje door de stad. Ze blijft maar ruim een uurtje in Vlissingen." Na het vertrek van 'Maxima' spe len er op twee podia bandjes op het Bellamypark, er is een spring kussen en kinderen kunnen zich laten schminken. „Mensen mo gen in het oranje komen, wij kle den het ook oranje aan." Vlissingen heeft een speciale band met de koningin. Maxima is markiezin van de stad (net als van Veere). De activiteit is van de horecaondernemers op het Bel lamypark en de binnenstadson dernemers. „Het is de bedoeling dat we vaker gezamenlijke activi teiten gaan ontplooien", zegt Swennen. „Daar zijn we vorig jaar mee begonnen en dat begint zijn vruchten af te werpen." De oppositie vindt het coalitieak koord te vaag. „Het is voor ons on duidelijk welke keuzes worden ge maakt", zei Barend de Lange (PvdA). „De punten zijn wel aan gesneden, maar er staat niet bij hoe", vond Alex Soplantila (GroenLinks). „Ik zie geen visie, geen richting voor Vlissingen. Men wil de coalitie niet dichttim meren", zie Ank Muller (CDA). „Dus laat men alle moeilijke keu zes wagenwijd open." Alleen de VVD was positiever. „Wij onder steunen een deel van het program ma", zei Albert van der Giessen. De coalitie heeft gekozen voor een onconventionele aanpak, zei Pim Kraan, de onderhandelaar van de LPV. Na de zomer worden er concrete voorstellen aan de raad voorgelegd. Het hele college van burgemees ter en wethouders van Vlissingen is vernieuwd. John de Jonge (LPV), Albert Vader (PSR), Dick Verboom (D66) en Sem Stroosnij- der (SP) zijn donderdagavond be noemd als wethouder. De porte feuilleverdeling is nog niet be kend gemaakt. De grote lijnen zijn volgens het college wel duidelijk, maar dins dag wordt nog over de laatste ta ken vergaderd. Rob van Dooren nam samen met zijn collega's Lambert Prevoo (PSR) en Marin de Zwarte (CDA) afscheid. Van Dooren kreeg daar bij de Vlissingse Fles, een onder scheiding van de gemeente Vlis singen. Hij kreeg de fles met na me voor zijn inzet voor de Kennis- werf en de herinrichting van het Bellamypark. EF VLISSINGEN - Slechts 0,2 procent van alle verkeersdeelnemers bestaat uit scooterjongeren, maar 13,5 procent van alle verkeersslachtoffers is ook een jongere op een scooter. Alle reden dus om ze bewust te maken van hun kwets bare positie in het verkeer. Dat deed TeamAlert gisteren met een scootersimu- latortest op de mbo-vestiging van Scalda in Vlissingen. De test kan ook wor den gemaakt op www.scooterelite.nl. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Sporten wordt voor een groep Vlissingse ouderen van af de zomer wat duurder dan ze ge wend waren. Sien is graag geziene Zeeuwse gast door Wendy de Jong I Marijke van Peene door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Omdat het haar ver jaardag is, en omdat de horeca-on- dernemers nog niet kunnen wen nen aan Koningsdag, is het zater dag gewoon Koninginnedag op het Bellamypark. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Het is bijna ritueel: de partijen die niet meedoen aan de coalitie in de Vlissingse gemeente raad hadden gisteravond tijdens de raadsvergadering forse kritiek op het onderhandelingsresultaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28