ZEELAND Gebrom Stem accijnsverhoging af met de buurlanden Ambassadeur Marokko vraagt respect Vlasteelt floreert a'manak 38 en 39 Eigenaar De Cloedt van Hedwigepolder probeert alsnog bezwaar te maken tegen vergunning voor uitbaggeren van geul in de Westerschelde. 37 VRIJDAG 16 mei 2014 BRUSSEL - Nederland moet verho gingen van accijnzen afstemmen met de buurlanden. Anders zijn de gevolgen voor de grensstreken onacceptabel groot. Dat vindt Dennis de Jong, SP-lijst- trekker bij de aanstaande verkie zingen voor het Europees Parle ment. De Jong ziet niets in Europees ge regelde accijnsafspraken noch in een lager tarief voor de grensre gio's. „Dan schuift de grens op. We moeten naar een tussenweg. Pom pen in Engeland hebben er geen last van. We moeten met de Bel gen en Duitsers praten. Prijzen wijken dan niet te veel af en on dernemers hebben geen last." TERNEUZEN - Er is veel perspectief op mooie opbrengsten voor vlas- en henneptelers. De prijzen lig gen op een goed niveau en de pro ducten lenen zich voor veel toe passingen. De nieuwe belangen vereniging Vlasenhennep.nl ging gisteren van start in centrum Bio Base in Terneuzen. Telers en ver werkers van vlas en hennep en zaaizaadbedrijven, die in die sec tor actief zijn, zijn er in verenigd. Toen die uitwonende studente haar weekendtas inpakte na een weekend bij haar ouders in Middelburg, ging ze wat gehaast te werk. Ze was aan de late kant en wilde haar trein naar Amsterdam niet missen. Ze griste wat kleding uit de kast, pakte haar studieboeken en dook de badkamer in om wat toiletartikelen te verzamelen. Toen ze even later in de trein zat, werd ze door haar medereizigers met grote ogen aangekeken. Uit haar weekendtas klonk een luid ge brom dat ze uit alle macht probeer de te negeren. Ze wilde haar tas niet overhoop halen in het bijzijn van al die vreemden. Die zullen er echter nooit achter komen dat het 'geluid' van haar tandenborstel kwam. Robin van Persie met een goed humeur bij Oranje DEN HAAC - Hij kan zich wel voor zijn kop slaan. Eigenaar Gery de Cloedt van de Hedwigepolder miste vorig jaar zomer een adver tentie in de PZC. Daardoor heeft hij geen bezwaar gemaakt tegen een vergunning om de vaargeul in de Westerschelde uit te bagge ren. De Cloedt probeerde dat gis teren bij de Raad van State alsnog recht te breien. Minister Melanie Schultz (Infra structuur en Milieu) heeft een ver gunning verleend voor periodiek onderhoudsbaggerwerk in de Westerschelde. Daardoor blijft die toegankelijk voor grote contai nerschepen. De Cloedt - fel tegenstander van het onder water zetten van zijn Hedwigepolder - denkt dat er een verband bestaat tussen de ontpol- dering en het baggeren. Volgens hem gaat het niet om herstel van natuur, maar om de belangen van de Antwerpse haven. „Heimelijk wordt geprobeerd een vergun ning te krijgen voor het bagge ren", betoogde zijn jurist Hans Mieras. Niet waar, verweerde Hans Besselink namens de minis ter. „De advertentie, een kennisge ving dat de minister de vergun ning wil afgeven, beslaat een kwart pagina en is duidelijk." Dus u heeft de advertentie ge woon gemist, vroeg rechter Ge rard van der Wiel. Mieras: „Ja, om dat die onduidelijk was. Boven de advertentie stond: bekendmaking besluiten. Ik lees elke dag de PZC goed. Uit de kop van de adverten tie moet blijken waar het over gaat; al staat er maar 'Westerschel de' boven in vette letters." Van der Wiel: „De advertentie wijkt niet af van andere." Mieras: „Toen is mijn oog er kennelijk wel op gevallen. De Cloedt mag niet de dupe worden van onduide lijkheden. Hij moet alsnog een zienswijze kunnen indienen." De Raad van State doet naar ver wachting over zes weken uit spraak in de zaak. „We kunnen de nagedachtenis van de Marokkanen van vroeger pas oprecht eren als we de waar digheid van de Marokkanen van vandaag respecteren", zei Abde louaheb Bellouki. Zonder de naam te noemen van PW-leider Wilders, sprak de ambassadeur over 'onbezonnen uitspraken'. „Het is bemoedigend om te zien dat de Nederlandse samenleving geschokt gereageerd heeft op deze misplaatste, uit de hand gelopen uitlatingen die het hart van haar eigen bestaansrecht raken." Op de oorlogsbegraafplaats in Ka pelle liggen 228 militairen van het Franse leger die in de Tweede We reldoorlog zijn gesneuveld, onder wie 22 soldaten van Marokkaanse afkomst - twintig moslims en twee joden. Bij de dodenherden king waren naast de Marokkaanse ambassadeur ook de ambassadeur van Frankrijk, Pierre Menat, en militaire vertegenwoordigers van een aantal landen aanwezig, even als veteranenorganisaties en verte genwoordigers van de Franse en Marokkaans gemeenschap. Zo wa ren tientallen middelbare scholie ren van Marokkaanse afkomst uit de Randstad bij de herdenking. Ruim 80.000 stemmen tijdens eerste ronde PZC Baby PZC Onhandige misser rond Hedwige pagina 26: Dennis de Jong door Jeffrey Kutterink pagina 27: Rijk mag voorwerk Hedwigepolder doen Ambassadeur Abdelouaheb Bellouki van Marokko legt een krans bij het monument op de Franse oorlosgsbegraaf- plaats in Kapelle. foto Marcelle Davidse KAPELLE - De ambassadeur van Ma rokko heeft gisteren in Kapelle, tij dens de herdenking van in Franse dienst gesneuvelde militairen, op geroepen tot wederzijds respect. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25