Trajectcontrole komt terug Hof Jezus heeft geen auteursrecht o llllllllllllll! PZC Oekraïne zegt af voor dodenherdenking Kapelle 14 en 15 Wonen Op de Zeeuwse arbeidsmarkt is na het verlies van 5000 banen in vier jaar tijd bijna geen werk beschikbaar voor mensen met een lagere opleiding. Per Petterson schrijft zijn romans zonder enig plan VRIJDAG 16 mei 2014 Veel zon 18c Hella Jongerius stille kracht, grote invloed De trajectcontrole in de Westerscheldetunnel komt terug. Al een tijdje staan de installaties in de tunnel en op de Zeelandbrug uit omdat de apparatuur verouderd is. Het aantal boetes liep ook terug. pagina 27: Weer trajectcontrole in Westerscheldetunnel BOETES VIA TRAJECTCONTROLES IN ZEELAND - 1078 |B 815 irSM'.' MIDDELBURG - Zeeuwen met een mbo-opleiding van de lagere ni veaus en 2 maken steeds minder kans op werk. Tijdens de oplei ding hebben mbo'ers grote moei te met het vinden van een stage of een leerwerkplek. Overheden, ondernemers en on derwijs in Zeeland zijn nu bezig met het maken van een analyse van de arbeidsmarkt. Deze ar beidsmarktmonitor is over een paar weken klaar. Volgens wethouder Chris Simons van Middelburg zijn de voorlopi ge uitkomsten uitermate somber. Vooral mensen met een mbo-op leiding (assistentenopleiding Mbo-school Scalda heeft voor meerdere zorg- opleidingen studenten- -stops ingevoerd. voor eenvoudige werkzaamheden zoals winkelassistent) en 2 (basis beroepsopleiding voor eenvoudig werk zoals kapper, autotechnicus, verkoper in een winkel) hebben weinig kans op werk, zegt hij. Dat komt- omdat de hele Zeeuwse arbeidsmarkt het moeilijk heeft. Simons: „De afgelopen vier jaar zijn vijfduizend banen verdwe nen uit Zeeland. Hoger opgelei den nemen de banen in van lager opgeleiden. De uitstroom van la ger opgeleiden uit werkloosheid en sociale werkvoorziening wordt daardoor minder." Ook jongeren die nu een mbo-op leiding volgen, zien hun kansen op werk afnemen. Al tijdens hun studie is het steeds moeilijker een stageplek te vinden. Dat geldt voor alle opleidingen op niveau en 2 van Scalda, het Zeeuwse roe. In de zorg is al voor meerdere op leidingen (ook op niveau 3 en 4) een studentenstop is ingevoerd. Zonder stageplek kunnen jonge ren hun opleiding immers niet af ronden. In de bouw, motorvoertuigentech niek en de procestechniek zijn te weinig leerwerkplekken. „Studen ten moeten daarom noodgedwon gen overstappen van een deeltijd- naar een voltijdsopleiding", zegt Hennie van Meerkerk, voorzitter van het college van bestuur van Scalda. De mbo-school richt zelf leerbedrijven op, waar studenten hun stage kunnen doorlopen. Ze voeren daar opdrachten voor be drijven en overheden uit. FRANKFURT - Jezus heeft geen au teursrecht op het boek A Course in Miracles (Een cursus in wonde ren) uit 1975. Dit heeft het ge rechtshof in het Duitse Frankfurt donderdag bepaald. De auteur van het boek, de inmiddels overle den Amerikaanse hoogleraar psy chiatrie Helen Schucman, beweer de dat Jezus haar het boek had in gefluisterd en dat zij de goddelij ke ingevingen slechts had opge schreven. Omdat dus God het au teursrecht zou hebben, voelde een Duitse vereniging zich vrij he le passages uit het boek te herpu- bliceren. De Amerikaanse stich ting die de nalatenschap van Schucman beheert, spande daar op een rechtszaak aan. Het ge rechtshof gaf de klagers gelijk. KAPELLE - Sinds jaar en dag is de militaire attaché van Oekraïne present bij de herdenking op het Franse oorlogskerkhof in Kapelle. Maar gisteren zat tussen de Ame rikaanse, Britse, Poolse, Duitse, Nederlandse, Franse en Russische officieren niemand in het uni form van Oekraïne. De komst was wel aangekondigd en vermeld in het programma. Volgens burge meester Anton Stapelkamp heeft de Oekraïnse ambassade kort voor de plechtigheid afgezegd. Of dit iets te maken heeft met de gespannen situatie in dat land en de aanwezigheid van een Russi sche militaire vertegenwoordiger bij de herdenking is de burge meester niet bekend. DESTELLING UW MENING 199 reacties Ik wil ook een Google Glass Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8"711688 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 115 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 2011 2012 2013 ilU.UUU ■1 Westerscheldetunnel «p» 15.000 Zeelandbrug Gezamenlijk, niet uitgesplitst 10.000 5.000 0 Ar tnfdgfaphii Rolont Qui»»bron Bureau Verkeershandhaving j foto Lex de Meester Amper werk voor lager opgeleiden door Maurits Sep en Cornelleke Blok pagina 26 en 27: Commentaar; De tijd voor begeleiding ontbreekt pagina 25: Marokkaanse ambassadeur vraagt respect Trajectcontrole is goed voor de verkeersveiligheid Zie pagina 27 Reageer op pzc.nl EENS Hl 16% ONEENS 84%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1