PLflMECO 1om Sjorren Oorlogsaquarium voor de kust van Westkapelle Rechter oordeelt: Afgevoerd vee terug naar boer Uitgids Verpleeghuizen en thuiszorg hebben 81 miljoen aan onbetaalde rekeningen liggen. Ze zouden 'te veel' zorg hebben geleverd. 10 en 11 Stress van Bach CENTRUM INSPIREERT UTRECHT - Zorgorganisaties heb ben vorig jaar voor 8i miljoen eu ro zorg verleend die niet is ver goed door de zorgkantoren. Dit blijkt uit onderzoek van Actiz, de brancheorganisatie voor zorgon- dernemers. Het betreft te veel geleverde zorg in verpleeg- en verzorgingshui zen en thuiszorg. Actiz-directeur Aad Koster vindt 'het onderhand niet meer uit te leggen'. „Er is uit sluitend zorg verleend aan men sen die daar wettelijk recht op hebben." Ook is er volgens hem genoeg AWBZ-geld voor. Volgens Koster ligt er zeker 150 miljoen eu ro op de plank. Dat geld is over van instellingen die juist minder zorg leverden dan gepland. „Het geld is er, de AWBZ-premie hoeft niet omhoog. Er moet alleen mee worden geschoven, maar dat ge beurt niet." Vooral de grootste en de kleinste zorgaanbieders zitten met onbe taalde rekeningen. Volgens Koster staat vooral kleine zorginstellin gen in de dorpen hierdoor het wa ter aan de lippen, omdat hun re serves kleiner zijn. Volgens Actiz kopen de zorgkanto ren zuinig in. Bovendien valt zorg vaak duurder uit dan gedacht, om dat de gezondheid van cliënten achteruit kan gaan. „Dan gaan wij niet zeggen: jammer dan, we hel pen u niet meer, het geld is op." Uit angst met onbetaalde nota's te blijven zitten, nemen volgens Actiz steeds meer zorgaanbieders geen nieuwe cliënten aan, ook al hebben ze lege kamers. De Neder landse Zorgautoriteit reageert als volgt. „Bij zorgaanbieders is be kend dat overproductie voor ei gen rekening is." Als ze méér geld nodig hebben, moeten ze daar over op tijd onderhandelen. RILLAND - Veehouder Hans van Iwaarden uit Rilland kan binnen kort 247 runderen terug verwach ten. Het College van Beroep voor het Bedrijfsleven heeft dit be paald. Van Iwaarden had een voor lopige voorziening aangevraagd nadat de NVWA op 30 april zijn complete veestapel afliet voeren. De beslissing van het college bete kent overigens niet per definitie dat de NVWA, die vond dat Van Iwaarden zijn dieren verwaarloos de, het vee onterecht heeft meege nomen. Dat moet blijken uit de schriftelijke uitspraak, die volgen de week wordt gepubliceerd. Ook heeft Van Iwaarden nog geen zekerheid over het lot van veer tien dieren die in maart zijn mee genomen. DE STELLING UW MENING 274 reacties Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113-27 00 00 DONDERDAG 15 mei 2014 Veel vragen na Google-uitspraak Zonnige 'W* perioden 16° WESTKAPELLE - Het Dijk- en Oor logsmuseum Polderhuis in Westka pelle gaat het gestrande oorlogsma- terieel op de zeebodem pal voor de deur toegankelijk maken voor een breed publiek. Voor dit 'oorlogs aquarium' wordt in eerste instan tie gedacht aan een mix van foto's en videobeelden van de geallieerde landing in 1944 en de hedendaagse situatie onder het wateroppervlak. Het initiatief komt van Dishoek duikers Roel en Astrid van der Mast. De bodem ter plaatse ligt op geringe diepte bezaaid met amfi bievoertuigen, tanks, geschut, tank- versperringen, bunkers en ander materieel. Dat is een aantal maan den per jaar voor snorkelaars of vanaf een schip met een kijkglas goed te zien, aldus de duikers. 1m gemaakt door ■es Fonds voor a het kader van QP-Zuid K tv****** V*** ia» Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 114 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 BROUWERSDAM - Het startsein voor de bouw van een in spiratiecentrum op de Brouwersdam verliep moeizaam. Het zeildoek rond een informatiebord dat gisteren werd draait zelf op voor kosten Tehuis door Wilma de Cort pagina 6 en 7: Feiten en achtergronden G° O pagina 22 en 23: Commentaar; Runderen terug naar Rilland Ik wil ook een Google Glass Reageer op pzc.nl Zie pagina 15 PLAFONDS Pisnicht hoort niet in Van Dale ONEENS 27% onthuld gaf niet mee. Het zette genodigden aan tot crea tief sjorwerk, dat na vijf minuten alsnog resulteerde in het beoogde resultaat foto Dirk-Jan Gjeltema O pagina 28 en 29: Oorlogsaqua rium op drempel van Polderhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1