-VLAANDEREN ZEEUWS Tom Jerry Alles uit de kast voor titel Uitgebrande auto blijkt gestolen almanak 26 en 27 42 en 43 HRC NV van Olivier Beherman (eigenaar van de skihal in Terneuzen) is niet failliet. De Belastingdienst maakt excuses in brief WOENSDAG 14 mei 2014 25 Website zet kwaliteit van (ziekenhuizen op een rijtje Mum. Eerste rit Eneco Tour is i? helemaal Zeeuws-Vlaams r terneuzen - Het door de Belas tingdienst aangevraagde faillisse ment van HRC NV uit Terneuzen is van tafel. HRC is de Belasting dienst nog 142.000 euro schuldig, en het waterschap 60.000 euro. De faillissementsaanvraag zou gis teren behandeld worden in Mid delburg, maar zo ver kwam het niet. „De Belastingdienst heeft de aanvraag zelf ingetrokken en ook een brief met excuses gestuurd", verklaart Olivier Beherman van HRC NV, dat eigenaar van de ski hal in de Terneuzense Koegorspol- der is. Beherman heeft naar eigen zeg gen zelfs 'nog behoorlijk wat geld tegoed van de belasting'. „We zijn al geruime tijd bezig om dat te re gelen. Dat lukte maar niet." Brie ven van zijn advocaat, De longe uit Goes, met verzoeken tot een regeling te komen, werden vol gens Beherman niet beantwoord. „De eerste brieven dateren van mei vorig jaar. Daarna zijn er nog diverse epistels geschreven, maar kennelijk is daar niets mee ge daan. Nu er een faillissementsaan vraag was, hebben we in een uit voerige brief uitgelegd wat er aan de hand is." Deze keer met succes, conclu deert een tevreden Beherman. „De top van de Belastingdienst maakt nu excuses en zegt toe dat het geregeld wordt. We hadden dat trouwens ook al diverse keren gevraagd bij het belastingkantoor in Roosendaal, maar ook dat lever de niets op. Het is vervelend dat het zo ver moest komen." De Belastingdienst wil niet in gaan op de zaak. „Vanwege onze geheimhoudingsplicht mogen we daar niets over vertellen", zegt woordvoerder Adriaan Ros van de Belastingdienst. Beherman zegt zich nu verder te richten op de rechtszaak tegen de gemeente Terneuzen die dinsdag 10 juni dient. Beherman claimt 15,5 miljoen euro. De Belgische projectontwikkelaar zegt veel geld verloren te hebben, omdat de gemeente in zijn ogen beloftes niet is nagekomen. „Ik begrijp nog altijd niet waarom er zo veel tegenwerking is. De rechter heeft onlangs gevraagd te bekijken of er een schikking mogelijk is. Tsja, we wachten nu maar af. Ik heb het in elk geval druk genoeg met andere projecten." Beherman is onder meer betrok ken bij de ontwikkeling van het oude rangeer- en industrieterrein achter het station van de Vlaamse stad Mechelen. Veertien hectare van het gebied wordt ontwikkeld door zijn bedrijf Health Invest NV. Het Vlaamse Rode Kruis heeft er inmiddels zijn hoofdkan toor staan. Met de ontwikkeling van het gebied is 226 miljoen euro gemoeid. SENIORENBILJART HULST - De auto die maandag avond aan de Liniedijk in Hulst in vlammen opging, was geregis treerd als gestolen. Het voertuig werd op 14 maart in het Brabantse Veldhoven gesto len. De politie gaat er van uit dat de brand is aangestoken en stelt een onderzoek in. Om 22.30 uur kregen politie en brandweer een melding dat het voertuig, dat naast de zendmast van de Liniedijk stond, in brand stond. De brandweer was snel ter plaat se, maar kon niet voorkomen dat de BMW volledig uitbrandde. Dat Vlissingse stel boft enorm met de buren. Zij neemt alle pakjes aan, heeft altijd wel een eitje over en hij is nooit te beroerd te helpen met sjouwen of klussen. En de buurman, een ruige ouwe zeebonk van bijna twee meter lang met de grootste handen van de stad, zit altijd vol stoere zeemansverhalen en beschikt bovendien over een schuur met daar in de grootst denkbare collectie ge reedschap. Vandaar dat zijn buren nog wel eens aanbellen. Zoals verleden week, toen die een decoupeerzaag nodig hadden. Natuurlijk mocht zijn buurjongen de zijne gebruiken. „Maar heel even wachten. Ik zit net Tom jerry te kijken." Faillisement Beherman van tafel door Romain van Damme ZAAMSLAG - Jan Jansen (70) - aan stoot op de foto - schudt zijn hoofd een beetje mismoedig. Hij gaat met zijn maat Huib van Geffen (68) geen potten breken tijdens het toernooi om het seniorenbiljartkampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen. Maar het is wel prachtig dat oudere biljarters uit de hele regio naar dorpshuis het Stropievat in Zaamslag, thuis- honk van de club van Jan en Huib, komen om de titel te betwisten. Het kampioenschap is door enthousiaste inwo ners van het Stropielekkersdorp op poten gezet ter ere van de tweehonderdste verjaardag van de regio. Er treden de komende dagen in totaal zo'n honderd biljar ters in het strijdperk. Vrijdagmiddag wordt de finale afge werkt De kans dat het Hulster raadslid Jos van Eek er bij is, is zeer gering. Hij raakte dinsdag haast geen bal. Grijn zend: „Ach het is een kwestie van een goede maat kie zen." Zijn maat keek hem eens aan en dacht: 'Had ik daar nou maar eerder aan gedacht', foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77