Schaapscheerdersfeest laatste strohalm kudde PvdA Kapelle wil met besluit naar De Kroon BEVELANDEN en THOLEN 31 HEINKENSZAND - Het schaapscheer- dersfeest zaterdag bij de Schaaps kooi in Heinkenszand is de laatste strohalm voor de kudde op de bloemdijken. „Het feest moet geld opleveren voor de kudde. Het is erop of eronder. We kun nen nog niet een jaar met verlies draaien. Het bezoekerscentrum blijft bestaan en we blijven scha pen melken, maar zonder geld loopt er volgend jaar geen kudde meer op de dijken", zeggen Yvon ne Nijssen en Rens Duvekot van de schapenboerderij. De begrazingsvergoeding van Na tuurmonumenten is onvoldoen de om de kudde overeind te hou den. „Het dekt het loon van de herder niet eens. De kudde op de dijken kost ons momenteel geld." Dat is de directe aanleiding het schaapscheerdersfeest nieuw le ven in te blazen. Maar wel klein schaliger dan de voorganger in Nisse. „Normaliter zijn onze acti viteiten gratis maar voor dit volks feest heffen we een entreeprijs van 2,50 euro en voor kinderen een euro." Op het feest zijn tus sen 13.00 en 19.30 uur onder meer oude ambachten te zien en er tre den belangeloos diverse artiesten op. Bezoekers wordt gevraagd met de fiets te komen. Program ma en tijdstippen: Reünie cursisten bij Seniorweb Seniorweb Zuid-Beveland houdt vandaag een inloop ochtend voor alle oud-cursis ten. Van 10.00 tot 12.00 uur kan iedereen die wel eens een computer- of tabletcur sus heeft gevolgd bij Senior web binnenlopen in het thuishonk in het dorpshuis van Kruiningen om de vrij willige cursusleiders, docen ten en medecursisten nog eens te zien. Afscheidsreceptie Dieuwke Louwrink Inwoners van Reimerswaal kunnen 28 mei tussen 15.00 en 17.00 uur Dieuwke Louw rink (PvdA) de hand druk ken op een afscheidsrecep tie in het gemeentehuis. Ze volgde eind 2012 Kees Knuit op en werd de eerste vrou welijke wethouder van Rei merswaal en vervulde de functie tot de nieuwe coali tie aantrad. Louwrink blijft actiefin de gemeenteraad. Borden gloednieuw speelbos vernield Vandalen hebben vermoede lijk afgelopen weekeinde vijf gloednieuwe borden in het Kapelse speelbos ver nield. Dat bos werd nog maar een paar weken terug geopend. Alle vijf de borden met informatie en speelsug- gesties, gemaakt door MEC de Bevelanden, waren van hun palen gerukt. Slechts twee zijn er teruggevonden. Volgens Joyce Bommer, sinds gis teren fractievoorzitter voor de PvdA, is het besluit onrechtmatig omdat het op vijf punten strijdig is met de statuten van de Facet- scholen. Bommer kwam al eerder met een motie die onderzoek gelastte naar de gang van zaken vanaf 2010. Het bestuur van de Facetscholen werd namelijk niet benoemd door de raad, terwijl dat wel had gemoe ten. Het bestuur, noch de raad, noch het college greep daarop in, terwijl het college toezichthouder is. In de motie werd het het colle ge en het bestuur nagedragen dat die formele goedkeuringen niet zijn gebeurd. Bommer wilde een ander bestuur, waarin zeker ook iemand uit Schore zitting zou ne men. Volgens Bommer heeft de gang van zaken het openbaar on derwijs in Kapelle ernstige scha de toegebracht. In een langdurig en gedetailleerd betoog beschul digde zet het bestuur ervan be wust te hebben gerommeld en de toezichthouder een rad voor ogen te hebben gedraaid. De nieuwe onderwijswethouder, Jon Herselman (WD) wilde daar niets van horen. De bestuursle den, die toch al niet gemakkelijk te vinden zijn, doen hun werk naar eer en geweten, pro deo en goed. Niet voor niets groeide het leerlingenaantal in tien jaar van 375 naar meer dan 500. De kwali teit die op de Facetscholen geme ten wordt, is boven elke verden king verheven; de scholen staan te boek als zeer goed. Bovendien, zei Herselman, kunnen raad en college de hand in eigen boezem steken. Ook Pierre Kruizinga (CU) vond dat de benoeming niet door kon gaan. Hij wilde het bestuur voor vier maanden schorsen, wat in de statuten kan bij ernstige wanpres tatie. De moties van Bommer en Kruizinga kregen niemand mee. Peter Ganseman van Gemeentebe lang vond dat juist de houding en het optreden van Bommer het openbaar onderwijs in Kapelle schade toebrengen. De rest van de raad wilde lering trekken uit het gebeurde, stelde voor regelmatig overleg te hebben met het be stuur van de Facetscholen en keur de de benoeming goed. Samsung Galaxy S4 Mini 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms Elke maand WOENSDAG 14 MEI 2014 Rens Duvekot en Yvonne Nijssen: „De vergoeding van Natuurmonumenten is onvoldoende om de kudde overeind te houden." foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten www.schapenboerderij.nl KRUININGEN KRUININGEN KAPELLE door Mieke van der Jagt KAPELLE - De PvdA-fractie in de ge meenteraad van Kapelle zal niet schromen om een gisteravond ge nomen besluit ter benoeming van een bestuur voor de Facetscholen, de Kapelse koepel voor het open baar onderwijs, ter vernietiging voor te dragen aan De Kroon. telfort.nl 08001707 Telfort winkels SÏ g- 8;S O 3? 1c 0£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75