Besloten bijeenkomst plannen Veerse Gatdam Ruim vijftig vrijwilligers aan de slag Samenwerking tussen via Samen sterker voor goed doel zorgboerderijen Fietsen voor de paarden 30 BEVELANDEN en THOLEN Het miljoen bezuinigen dat in Kapelle op de rol stond, wordt in het nieuwe collegeprogramma vijf ton structureel. Eigenaar van skihal toch niet failliet verklaard KAPELLE - Het nieuwe college van Kapelle heeft de bezuinigingsplan ning, een miljoen, afgezwakt. Met vijf ton structureel denken Jon Herselman (WD), Evert Damen (CDA) en Marco Kleppe (SGP) er ook wel te komen. „De economie trekt weer wat aan en we kunnen incidenteel wel wat uit de reserves betalen", zegt Herselman. Het meest snijdt het college in ei gen vlees. Drie ton moet worden gezocht in het niet meer inhuren van extern personeel en het niet opvullen van vacatures. De pijn wordt over de portefeuilles ver deeld. Een bezuiniging van een ton wordt gevonden in het kosten dekkend maken van leges. Ook wil de gemeente de gebouwen Tri nity en De Basis in Kapelle verko pen. Volgens Herselman zijn ze al lebei heel geschikt als praktijk ruimte. De gemeente houdt ook op met deelname aan woonbeurzen en al lerlei benchmarkonderzoeken en ambtenaren zien 20.000 euro ge schrapt uit het scholingsbudget. Subsidies, voor zover die niet aan gemeenschappelijke regelingen gebonden zijn, gaan met 10 pro cent omlaag, waarbij het Fruit teeltmuseum en de Stichting Wel zijn Kapelle worden ontzien. Voor de openbare basisschool De Thnnel in Schore valt naar ver wachting het doek nog steeds in 2017. Het college vindt het niet verantwoord om een schooltje met minder dan veertig leerlin gen voor veel geld in stand te hou den. De prognoses zien die grens in 2017 bereikt worden. De open bare koepel Facetscholen kan met eigen middelen De Thnnel nog een jaar in stand houden, maar daarmee houdt het op. Het nieuwe college overweegt vuurwerkvrije zones in te stellen, met name op het Dorpsplein in Wemeldinge. De toekomst van Kapelle ziet het college in blakende zelfstandig heid maar wel door samenwer king met de Bevelandse gemeen ten. Het onderbrengen van de fi nanciële uitvoering bij de Ge meenschappelijke Regeling De Be- velanden vindt het college wense lijk. Duwen en trekken aan de woning markt wil de nieuwe club door te onderzoeken of de erfpachtcon structie werkt. Ook zal een bud get voor startersleningen worden gereserveerd, maar dan uitslui tend voor bestaande bouw. Volgend jaar wil het college star ten met dorpsvisies, te beginnen in Schore. In het nieuwe college is ook afge sproken dat de IOP in de kelder van De Wemel in Wemeldinge voortaan ook op zondag open mag. In de portefeuilleverdeling is wei nig veranderd. Burgemeester An ton Stapelkamp krijgt bij zijn por tefeuilles dienstverlening en vei ligheid ook toerisme. Evert Da- men neemt economische zaken van Jon Herselman over bij zijn portefeuille leefomgeving. Hersel man neemt onderwijs bij zijn oude portefeuille middelen en nieuwkomer Marco Kleppe neemt het sociaal domein voor zijn rekening. Om bij de les te blijven, laat het college zich eens in de twee maan den door de coalitiefracties onder de pet kijken. Belangrijke punten voor de SGP, ambtsgebed, prosti- tutiebeleid en geen coffeeshops, blijven zoals ze zijn. GOED DOEL mineus wordt gezien. Om zichtlij nen over het Veerse Meer te be houden wordt geopperd het ge bouw op 'palen' te zetten. De Putter wil de raad in de verga dering van 12 juni de bevindingen voorleggen met het voorstel die in uitgewerkte staat te laten be oordelen door het college van Rijksadviseurs. Het is nog steeds onduidelijk wat de gemeenteraad acceptabel of wenselijk acht op de Veerse Gatdam. De provincie Zee land merkte de plek aan als toeris- tisch-economische 'hotspot' en wil die verzilverd zien met een markant toeristisch bedrijf. Pro jectontwikkelaar Zeeuwse Lagu ne en de Belgische bouwgroep Cordeel dienden diverse plannen in die tot nu toe stuk voor stuk zijn afgewezen als te grootschalig en niet passend in het Zeeuwse landschap. Om zichtlijnen over het Veerse Meer te behouden, wordt geopperd het ge bouw op 'palen' te zetten. TERNEUZEN - Het door de Belas tingdienst aangevraagde faillisse ment van HRC NV uit Terneuzen is van tafel. HRC is de Belasting dienst nog 142.000 euro schuldig, en het waterschap 60.000 euro. De faillissementsaanvraag zou gis teren behandeld worden in Mid delburg, maar zo ver kwam het niet. „De Belastingdienst heeft de aanvraag zelf ingetrokken en ook een brief met excuses gestuurd", verklaart Olivier Beherman van HRC NV, eigenaar van de skihal in de Terneuzense Koegorspolder. Beherman heeft naar eigen zeg gen zelfs 'nog behoorlijk wat geld tegoed van de belasting'. „We zijn al geruime tijd bezig om dat te re gelen. Dat lukte maar niet." Brie ven van zijn advocaat, De Jonge uit Goes, met verzoeken tot een regeling te komen, werden vol gens Beherman niet beantwoord. „Nu er een faillissementsaanvraag was, hebben we in een uitvoerige brief uitgelegd wat er aan de hand is." Deze keer met succes, conclu deert een tevreden Beherman. „De top van de Belastingdienst maakt nu excuses en zegt toe dat het geregeld wordt." De gemeente werkt aan richtlij nen waar eventuele bebouwing aan de Veerse Gatdam moet vol doen. Volgens wethouder Piet de Putter wil de gemeenteraad nog niet met visualisaties naar buiten treden 'om te voorkomen dat plaatjes een eigen leven gaan lei den'. Het ontwerp van architectenbu reau RDH dat raadslid Mark Faas- se dinsdag op de facebookpagina van zijn partij BEN publiceerde, is achterhaald en te massaal, stelt De Putter. In het voorlopig toet singskader dat de raad in septem ber vorig jaar had, wordt geschre ven over een gebouw dat 'ligt' in het landschap - vergelijk met villa Kogelhof in Kamperland - met hoogte-accenten met de toren van Veere als referentie - niet die van de Grote Kerk, die als te volu- Aan deze dag wordt meegewerkt door 1100 medewerkers van twaalf Rabobanken uit de kring Zuidwest Nederland. Het idee is om jaarlijks met z'n allen op de zelfde dag iets bij te dragen aan zorg en leefbaarheid in de regio. De medewerkers van Rabobank Oosterschelde doen dat via tien verschillende initiatieven. „We proberen op die manier heel veel mensen een leuke dag te bezor gen", licht Janine Schoneman de opzet toe. Zo wordt in Sint-Annaland gehol pen bij een gehandicaptenvoet baltoernooi en wordt geklust op zorgboerderij Intzadel in De vrijwilligersdag Samen sterker is een initiatief van twaalf Rabobanken uit de kring Zuidwest Nederland. Oud-Vossemeer. Op Schouwen- Duiveland wordt geholpen bij de groepslessen voor gehandicapte ruiters bij Manege Balans en wordt een uitje gemaakt met be woners van Borrendamme naar Brugzicht. Bij zorgcentrum Cederhof in Ka pelle wordt het terras opgeknapt, bij het Thomashuis in Kruinin- gen de tuin, en de rolstoelen van Sportclub Gehandicapten Beve land krijgen een lik verf. In Lewe- dorp wordt geholpen bij de open dag van zorgboerderij Hosvazze en bij Ter Weel in Goes wordt een pannenkoekenmiddag georga niseerd. „We zitten 2,5 kilometer van el kaar af. Dan is het veel beter en leuker om samen te werken dan om elkaar te beconcurreren", zegt medewerkster Ria Buijsrogge van De Notenhoeve. De samenwerking komt zaterdag tot uiting op de open dag van bei de zorginstellingen van 10.30 tot 16.00 uur. De activiteiten op bei de boerderijen sluiten op elkaar aan. Een paardentram rijdt heen en weer. Op De Hosvazze geeft ac teur Henk Erlich (bekend van GTST en Medisch Centrum West) workshops dans en toneel, op De Notenhoeve is een rommel markt en een speelgoedtrekkerpar- cours, op beide boerderijen zijn rondleidingen en entertainer Evert van Asselt pendelt heen en weer. Samenwerking tussen bei de zorgboerderijen kan volgens Ria Buijsrogge ook een manier zijn om de komende bezuinigin gen op de dagbesteding op te van gen. „We hebben echter nog steeds geen enkel idee welke kant het opgaat. Het blijft heel wazig." Miljoen snijden wordt vijf ton door Mieke van der Jagt f" - YERSEKE - De 372 deelnemers en sponsoren van de tweede editie van Trap es deur Reimerswaal hebben 2000 euro bij elkaar gefietst voor Stichting op je ge mak in Yerseke. Gisteravond overhandigde Paul van Koeveringe van de organi serende club, TC de Trappers uit Krabbendijke, het geld aan voorzitter Machiel Mol van Stichting op je gemak. „Een fenomenaal bedrag", vond hij. „We zouden er een goede voorraad voer voor kunnen kopen, maar we gaan er iets specifieks van aanschaffen, waarschijnlijk een speeltoestel." Stichting Op je gemak biedt op een manege in Yerseke dagopvang voor met name autisti sche kinderen. De organisatie van het fietsevenement, dat een maand geleden werd gehouden, had de leden gevraagd om een goed doel aan te dragen. Het is de bedoeling om in de komende edities telkens een ander goed doel uit de gemeente Reimerswaal te steunen, foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De gemeenteraad Noord-Beveland heeft morgen voorafgaand aan de raadsvergade ring een besloten bijeenkomst over mogelijke bebouwing aan de Veer se Gatdam. SINT-ANNALAND - Ruim vijftig me dewerkers van de Rabobank Oos- terschelde steken zaterdag 17 mei de handen uit de mouwen bij aller lei projecten op Schouwen-Duive- land, Tholen en Zuid- Beveland. Dat doen ze in het kader van de eerste vrijwilligersdag Samen Ster ker. door Frank van Cooten LEWEDORP - Zorgboerderijen De Hosvazze en De Notenhoeve in Le- wedorp gaan voor de eerste keer samenwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74