'Kindvriendelijke route naar Kloetingseschool' Dagbladbezorger A Zorgteams in Kapelle, Reimerswaal en Schouwen beginnen in juni WENSVERVULLING 28 BEVELANDEN en THOLEN Hansweert en Kruiningen Make-A-Wish Nederland vervult wensen van ernstig zieke kinderen, zoals die van Marcy uit Tholen Dat staat in het concept-dorps- plan 'Kloetinge, het Wassenaar van Zeeland' dat gisteravond aan de inwoners is gepresenteerd. Zowel de Oostmolenweg als de Buys Ballotstraat wordt als onvei lig voor fietsers ervaren. De Vere niging Dorpsbelangen Kloetinge denkt dat kinderen uit Riethoek en Oostmolenpark daardoor ook geen gebruik maken van activitei ten in het dorp zelf. Het aanleg gen van een kindvriendelijke rou te (een zogeheten kindlint) zou een oplossing kunnen zijn. Een mogelijkheid is een route vanuit de wijk Riethoek die parallel ten zuiden van het spoor zou moeten komen tot aan de spoorovergang in de Oostmolenweg, waarna via het tunneltje onder de Patijnweg het dorp kan worden ingefietst. Nadeel is dat dat een stukje 'om' is. De hele Oostmolenweg zou vol gens het dorpsplan een 30-kilome- terzone moeten worden. Het thema verkeer is één van de onderwerpen die in het dorps plan aan bod komen, naast jonge ren, leefbaarheid en cultuur en vrije tijd. Enkele opvallende wensen zijn gratis wifi voor jongeren, aanpak van de onrust die in het Oostmo lenpark bestaat door cliënten van Emergis die mensen 'van buiten' met criminele intenties zouden aantrekken en oplossing van de (dreigende) vergrijzing doordat woningen in het dorp te duur zijn voor starters. Het definitieve dorpsplan wordt huis-aan-huis verspreid. Tijdens de bewonersavond reikte loco-burgemeester Jo-Annes de Bat een vrijwilligerslegpenning uit aan scheidend bestuurslid Wil lem de Landgraaf van de Vereni ging Dorpsbelangen Kloetinge vanwege zijn jarenlange inzet voor het dorp. weGeNeR Media OPZOEK NAAR EEN BIJBAAN? DORDRECHT - Vorige week bracht Marcy van der Slikke drie dagen in het ziekenhuis door en van daag staat opnieuw een bezoek aan het ziekenhuis op haar pro gramma. Gisteren was echter al les even helemaal anders. De ze ventienjarige Marcy uit Tholen was een dag lang fotomodel. En een razendgoede. Eigenaresse Annett Holland van Holland Foto studio uit Dordrecht roemde de kwaliteiten van de jonge Thoolse, die door Make-a-Wish Nederland dinsdag verrast werd op een dagje 'wensvervulling'. Met haar zussen Lily (19) en Linsey (13) en haar ouders Piet van der Slikke en El len van de Velde werd Marcy 's ochtends met een glimmend witte limousine thuis opgehaald. Supertrash in Rotterdam stak haar piekfijn in de kleren en bij Holland Fotostudio zorgden Lau ra van Luik (visagie) en Mariska Doding (hairstyling) voor een wa re metamorfose. „Heel gaaf om mee te maken", genoot Marcy Dit had op geen beter moment kunnen komen. Ze zat er even doorheen zichtbaar van alle verwennerij. Waarna ze met Annett de studio indook om ogenschijnlijk onver moeibaar een fotoshoot te doen. Ogenschijnlijk onvermoeibaar, want de zeventienjarige scholiere van de Mytylschool in Roosen daal kampt met een ernstige, aan geboren hartafwijking. En omdat ze bloed lekt op een nog niet ont dekte plek heeft ze het afgelopen halfjaar alleen al twintig bloed transfusies voor haar kiezen gekre gen. „Ze zit in een periode van al lemaal onderzoeken en ze zat er net even helemaal doorheen. Dit had écht op geen beter moment kunnen komen", vertellen haar ouders Piet en Ellen. Ook Lily en Linsey genoten met hun zus mee. Jaloers op haar dagje in de spot lights zijn ze niet. „Ik ben heel blij voor haar", zegt Linsey. Voor Marcy betekende de wensvervul ling vooral eens even niet met haar ziekte bezig zijn. Als topmo del mocht ze ook nog een beroem de mode-ontwerpster ontmoeten en werd ze op een etentje bij een Italiaans restaurant getrakteerd. METAMORFOSE EN AANMELDING De gemeenten Kapelle, Reimers waal en Schouwen-Duiveland wil len dit bereiken in een proefpro ject waarvoor gisteren in Kruinin gen het startsein is gegeven. Ge meenten zijn vanaf 2015 verant woordelijk voor de jeugdzorg en moeten tegelijk bezuinigen. De drie gemeenten spelen hier op in door de teams i'n te stellen, waar in zorgaanbieders samenwerken. Volgens wethouder Hans de Kun- der van Reimerswaal (CDA, so ciaal domein) zitten de drie ge meenten op 'dezelfde golflengte'. Hij toonde zich tevreden met de bereidheid van zorgaanbieders om deel te nemen in de twee teams (één voor Schouwen, één voor Kapelle en Reimerswaal). Eerder voegden de gemeenten hun digitale balies van de centra voor jeugd en gezin samen, wat als de eerste stap in zorg wordt ge zien. Vanaf juni werken de ge meenten ook samen wanneer daadwerkelijk zorg moet worden verleend. Deze zorg, de tweede stap, is erop gericht om proble men op termijn te verhelpen. Wanneer dit geen optie is of niet lukt, komt pas de (dure) gespecia liseerde zorg om de hoek kijken. Door beter samen te werken en in te zetten op preventie, willen de drie gemeenten niet alleen kos ten besparen, maar ook de zorg verbeteren. Óf ook de gezinnen de nieuwe manier als een verbete ring zien, moet in de loop van het jaar door monitoring blijken. door Luc Oggel KLOETINGE - Een alternatieve, veili gere schoolroute vanuit de Kloe- tingse wijken Riethoek en Oostmo- lenpark moet voorkomen dat ouders er mogelijk voor kiezen hun kind(eren) niet naar de Kloe tingseschool in het dorp sturen. I Willem de Landgraaf kreeg een vrijwilligerslegpenning. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Marcy is voor even topmodel door Esme Soesman Vader Piet en moeder Ellen Make-A-Wish Nederland vervult wensen van kinderen met een le vensbedreigende ziekte. Marcy is aangemeld door dorpsge noten wier kind ook een wensver vulling heeft gehad. „Ze vonden dat Marcy dit dubbel en dwars had verdiend. Helemaal super na tuurlijk", zegt moeder Ellen. Hoewel Ellen en Piet gisteren ook best een traantje moesten wegpin ken, genoten ze volop van hun dochter. „Ze heeft een grijns van voor tot achter. Dit krijg je zelf nooit geregeld, ook al heb je vol doende middelen", aldus Piet. Marcy wilde een metamorfose. De foto's voor en na zijn te zien op www.pzcnl. Zie ook: www.ma- keawishnederland.org. door Joeri Wisse Meer bereiken. Met Wegener KRUININGEN - Gezinnen die zorg no dig hebben voor hun kind krijgen in de nabije toekomst minder zorg verleners over de vloer. Ook zullen de ouders en andere betrokken eer der worden gevraagd zelf mee te werken bij bijvoorbeeld gedrags- of verslavingsproblemen en vindt betere afstemming plaats tussen verschillende zorgaanbieders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72