Programma week van de amateurkunst De allereerste kleuterklas van 'Juffrouw Quant' Eigenaar van skihal toch niet failliet SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Dierenambulance wil geld van Goes Elke maand Klassen/oio 's van Schouwen Duiveland m mBUI 222 itiru'.pzc.nl/kieknoe Wie de foto heeft gemaakt, is niet bekend, maar te oordelen aan het karakteristieke kartelrandje aan de foto en de duidelijk ongedwon gen - zelfs wat rommelige - pose, moet het een amateurfotograaf zijn geweest. De kleuterschool van Brouwershaven heette des tijds 'De Blokkendoos'. Toen eind jaren zeventig van de vorige eeuw christelijke lagere school De Schouw en openbare la gere school De Schoener samen onder één dak zaten, vond ook de kleuterschool daar onderdak en werd toen omgedoopt in Het Schuitje. Toen in 1985 de lagere scholen werden omgevormd tot basisscholen werden lagere school en kleuterschool samenge voegd en hield het Schuitje op zelfstandig te bestaan. Schouw en Zaterdag 17 mei vindt om 13.30 uur de opening plaats in het Dorpshuis Renesse. Daarna mar cheren om 14 uur drumband Apollo en Majorettevereniging Apollonia naar Hogezoom. Daar vinden vanaf 12.30 uur optredens plaats van DJ Overtracked, dich ter Dolf Mooij, het koor Zilt en het Elly Geelhoed Ballet. Drumband Apollo speelt donder dag 22 mei om 19.45 uur in het Tonnenmagazijn in Brouwersha ven. De sambaband RITMIX treedt vrijdag 23 mei op de balustrade Zuidhavenpoort Zierikzee op om 20.00 uur. Het madrigaalkoor en strijkersen semble 'Con Legno' treedt vrij dagavond 23 mei op de Willibror- duskerk in Zierikzee. Zaterdag 24 mei vinden van 11.00 uur tot 15 uur muziekoptredens plaats van Hans en Annelies van Heemst (orgel en sopraansaxo foon), Aart en Helma Kot (so praan en orgel), dichter Dolf Mooij en Slagwerkgroep Witte van Haemstede in de kerk in Haamstede. Zaterdag 24 mei speelt de Ko ninklijke Harmonie 'Kunst en Eer' om 14.00 en 15.30 uur in de Beuze aan het Havenplein in Zie rikzee. De Chr. Gem. Zangvereni ging V.Z.O.S. treedt zaterdag 24 mei om 19.30 uur op in de kerk in Oosterland. Er zijn ook tal van exposities: Van 18 mei tot en met 24 mei foto grafie van Atelier Ja Mar Natuur lijk in de Kerk in Haamstede (13.30-16.00 uur). In Atelier StiK!, Oude Zandweg 14, Serooskerke, van 17 tot 24 mei, 10.30 tot 17.00 schilderijen van Annemieke de Ruiter. Schoener leven nog steeds onder één dak. Herinneringen aan Juf Quant, De Blokkendoos of (een van) de mensen op de foto? Mail; naar Kieknoe@gmail.com. Schilderes Annie Roggeveen expo seert in Duivelands Meubelhuis in Oosterland. Van Schildersclub Gors en Borrendamme is zaterdag 24 en zondag 25 mei werk te zien in Lunchroom de Punt in Borren damme. In Atelier Nevi aan de Klooster- weg in Renesse zijn zaterdag 24 en zondag 25 mei tuinschilderijen te zien. Atelier Uit de Kunst aan de Stoof- weg in Renesse toont zaterdag 17 en zondag 18 mei sieraden, schil derijen en keramiek. In de Victoria Kliniek in Zierik zee zijn Zeeuwse Knopen van Pe tra Maas, schilderijen van Elly Schrijer en foto's van Christella Dahlkamp te zien (maandag t/m vrijdag 10.00-15.00 uur). Keramiek van Hanneke Keuning aan de Oude Zandweg 14, Seroos kerke (10.30-17.00 uur). Fotografie 'Kerken op Schouwen, elke dag van 9.00 tot 17.00 uur in zorgcentrum Duinoord, Klooster- weg, Burgh-Haamstede. Mozaïek van Claudy Stoutjesdijk aan de Oude Zandweg 14 in Serooskerke (10.30 tot 17.00 uur) Buiten-atelier toont alle dagen van 12.00 tot 18.00 uur een 'Ande re wereld': Welleweg 35 in Dreischor In Zorgcentrum de Wieken in Zie rikzee is de expositie 'Colors of God' te zien. Stenen beelden van Ada Overwa- ter van 19 tot 23 mei (9.00 tot 17.00 uur) in het kantoor van Zeeuwland, Kerkhof 1 Zierikzee. Pentekeningen van Tonnie Schou- wenaar zijn dagelijks te bezichti gen in het kantoor van SM WO Welzijn Schouwen-Duiveland aan de Calandweg in Zierikzee. Annemarie van de Boogert en Hans Baas exposeren schilderijen in Galerie Haamstede, zondag 18 mei van 10.00 tot 17.00 uur aan de Noordstraat 43, Burgh-Haamste de. GOES - De Dierenbescherming Zeeland wil dat de gemeente Goes de portemonnee trekt voor ritten van de dierenambulance en dan met name voor transportkos ten van dieren in nood zonder ei genaar. Het gaat om een bedrag van 5250 euro voor 2015, gebaseerd op een niet op eigenaren te verhalen rit- tenaantal van gemiddeld 210 per jaar. Goes is één van de gemeen ten die nog geen bijdrage levert aan de ritten van de dierenambu lance. Burgemeester en wethou ders hebben eind vorig besloten om geen geld beschikbaar te stel len. TERNEUZEN - Het door de Belas tingdienst aangevraagde faillisse ment van HRC NV uit Terneuzen is van tafel. HRC is de Belasting dienst nog 142.000 euro schuldig, en het waterschap 60.000 euro. De faillissementsaanvraag zou gis teren behandeld worden in Mid delburg, maar zo ver kwam het niet. „De Belastingdienst heeft de aanvraag zelf ingetrokken en ook een brief met excuses gestuurd", verklaart Olivier Beherman van HRC NV, eigenaar van de skihal in de Terneuzense Koegorspolder. Beherman heeft naar eigen zeg gen zelfs 'nog behoorlijk wat geld tegoed van de belasting'. „We zijn al geruime tijd bezig om dat te re gelen. Dat lukte maar niet." Brie ven van zijn advocaat, De Jonge uit Goes, met verzoeken tot een regeling te komen, werden vol gens Beherman niet beantwoord. „De eerste brieven dateren van mei vorig jaar. Daarna zijn er nog diverse epistels geschreven, maar kennelijk is daar niets mee ge daan. Nu er een faillissementsaan vraag was, hebben we in een uit voerige brief uitgelegd wat er aan de hand is." Deze keer met succes, conclu deert een tevreden Beherman. „De top van de Belastingdienst maakt nu excuses en zegt toe dat het geregeld wordt. We hadden dat trouwens ook al diverse keren gevraagd bij het belastingkantoor in Roosendaal, maar ook dat lever de niets op. Het is vervelend dat het zo ver moest komen." Samsung Galaxy S4 Mini 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms WOENSDAG 14 MEI 2014 Toestel is van jou SAMSUf ZIERIKZEE - De Week van de Ama teurkunst begint zaterdag. Het pro gramma op Schouwen-Duiveland ziet er als volgt uit. Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe i telfort.nl 08001707 Telfort winkels door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Juf Quant, vers van de 'kweekschool' voor de (kleu terklas in Brouwershaven. De toen nog piepjonge Bep is de vierde van links op de bovenste rij. De foto is gemaakt in 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69