Thema: Food Offshore Organisatie üsingen ,1 &Z£ndpS* Food Offshore is het thema van de Open Havendag 2014. De organisatie vestigt hiermee de aandacht op de snelle groei en het toenemende belang van food offshore voor de Zeeuwse havens. Zeeland is van oudsher een agrarische provincie, niet alleen in de productie maar ook met een (innovatieve) voedingsmiddelenindustrie. De haven van Vlissingen heeft een prima reputatie in de op- en overslag van fruit, vrucht sappen en vruchtconcentraten. Uien, aardappelen en zuivelproducten zoals boter, vlees en vis worden volop via Vlissingen verscheept. En ook bananen reizen tegenwoordig via Zeeland. Maar fruit bederft snel. Om fruit ook fruitig te houden zijn speciale technieken en logistieke systemen nodig. Een aantal Zeeuwse bedrijven is daar in gespecialiseerd. En in de Zeeuwse ha vens zijn speciale voorzieningen om met bederfelijke goederen om te gaan. Op- en overslag voor de offshoreindustrie is steeds belangrijker. In de dy namische en veelzijdige offshore is Zeeland Seaports al jaren een speler van formaat. Dat is vooral te danken aan de strategische ligging van de haven ten opzichte van windparken en olie- en gasplatforms op de Noordzee. Een uitstekende nautische bereikbaarheid vanuit Vlissingen: geen sluizen, geen wachttijden, ook bereikbaar per binnenvaart. Zeeland Port Promotion Council (ZPPC) is de pro- motie-organisatie van de Zeeuwse havengemeen schap. Voor de organisatie van de Open Havendag werkt ZPPC nauw samen met Zeeland Seaports en met bedrijven en instellingen in het havengebied. Onder voorzitterschap van Yvonne de Wolf (ZPPC) heeft een brede werkgroep maanden gewerkt aan het programma. In deze werkgroep zitten Arno Dirkzwager (Zeeland Seaports), jan Hoondert (Hoondert Stuwadoring), Chris de Klerk (STT), Stella Kouwijzer (ZPPC), Hanny Sand (Damen Shiprepair Vlissingen), Sebastian Schipper (Damen Shiprepair Vlissingen), Dick Schipper (Technocen trum Zeeland) en Nemi Wesdorp (Ovet). Naast de Havendag in Vlissingen zijn er 27 tot en met 29 juni ook Havendagen in Terneuzen. QPH# Vlissingen Voor het publiek rijden zaterdag 24 mei als gebruikelijk bij de Open Havendag gratis bussen. De Open Dag vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur en binnen die tijd rijdt vanaf NS-station Vlissingen elk half uur een pendelbus van en naar het haventerrein van Damen Shiprepair (Ritthemsestraat 500, havennummer 1010). Ook vanuit Terneuzen vanaf het busstation en het bouwterrein van Sluiskil-tunnel elk half uur gratis bussen. De bouwcombinatie BAM-TBI biedt het publiek op de Dag van de Bouw de mogelijkheid een kijkje te nemen in de tunnelbuizen. Op het terrein zijn ook diverse informatiestands. Alle informatie: www.openhavendagvlissingen.nl Vlissingen OPEN HAVENDAG I 201/. I 3 Organisatie-voorzitter Yvonne de Wolf en ZPPC-voorman Henk de Haas. h&!/Ckit\Kfa Colofon Deze bijlage is uitgegeven in opdracht van ZPPC ter gelegenheid van de Open Havendag Vlissingen 2014. Redactie Peter Oggel Henk van de Voorde Advertentieverkoop Marcel Schreur - Wegener Media In samenwerking met Henk Kramer - Communicatie Goes Photographies Goes Fotografie Peter Nicolai, Ruben Oreel, Chris Platteeuw, Mark Neelemans, Dirk-Jan Gjeltema, Izaak Verkeste Oplage De Open Havendag bijlage wordt verspreid bij de titels PZC (Zeeland) en BN DeStem (Brabant).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51