Eerste rit Eneco Tour wordt een volledig Zeeuws-Vlaamse etappe SPORT 43 Bruse Boys en Serooskerke nacompetitie in Van Rosevelt naar Goes Verdediger Maarten van Ro sevelt speelt komend sei zoen voor Goes. Hij komt over van Kloetinge en is de negende aanwinst van de Be- velandse zondagclub. „Een mooie uitdaging", vindt hij. Van Rosevelt bewandelt de zelfde weg als Sofyan Azza- gari, Bart Deprez en Niels Zoutewelle. Ook zij maken volgend seizoen de overstap van Kloetinge naar Goes. De selectie van Goes voor vol gend seizoen telt met de komst van Van Rosevelt ne gentien spelers. Terry jaar langer bij Chelsea John Terry gaat op voor zijn twintigste seizoen bij Chel sea. De 33-jarige aanvoerder heeft zijn aflopende con tract bij de Londense forma tie met één jaar verlengd. Dat heeft Chelsea gisteren bekendgemaakt. Terry speelt al vanaf zijn veertiende bij de club en maakte op zeventienjarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal. Nieuw tijdstip voor nacompetitieduels Drie duels in de nacompeti- tie van het amateurvoetbal hebben een ander aanvangs- tijdstip gekregen. Er is met tijden geschoven in ver band met tal van (jeugd)toernooien die op de velden van de clubs worden gehouden. Arnemuiden-Noad'67 wordt zaterdag om 18.30 uur ge speeld, terwijl Rillandia-Be- velanders om 15.30 uur be gint Terneuzense Boys-Tricht begint zaterdag middag om 17.00 uur. 't Begin Domburg verovert karttitel Het kartteam van 't Begin Domburg heeft het kam pioenschap in de ereklasse behaald. De equipe won ook de dertiende race van het het Zeeuws indoorkam pioenschap. De ploeg startte vanaf de derde positie en greep daarna de leiding. De snelste rondetijd kwam op naam van Febe de Krijger van De Krijger/R.M. Autover- koo. Hij noteerde een tijd van 43.380 seconden. Duinkerke mag naar WK in Tsjechië Joannathan Duinkerke doet volgende maand in Tsjechië mee aan het wereldkampi oenschap wielrenner voor aangepaste sporten. De ID-renner uit Goes doet sa men met Martijn Roest en Davy Mertens mee namens Nederland. Duinkerke werd in het verle den al vier keer Nederlands kampioen. „Het bijzondere van het parkoers is dat we alle aspecten van Zeeuws-Vlaanderen in beeld brengen", zegt voorzitter Ron Bar- bé van de Stichting Wielerpromo- tie Terneuzen. „We komen langs de Staats-Spaanse linies, we passe ren de vestingstad Hulst, de re creatieve hoek in West-Zeeuws-Vlaanderen wordt belicht en de dynamiek van de Ka naalzone komt aan bod. Het is een volledig Zeeuws-Vlaamse etappe." De start is maandag 11 augustus om 12.10 uur op de Markt in Ter neuzen. Daarna gaat het richting Hoek, Philippine, Ijzendijke, Schoondijke, Hoofdplaat, Terneu zen, Zaamslag, Kloosterzande, Graauw, Hulst, Sint-Jansteen en Axel. De finish wordt omstreeks 16.30 uur op de Binnenvaartweg in Terneuzen verwacht. „Een weg die zich leent voor een mooie sprint", vindt Barbé. Terneuzen wordt vijf keer aangedaan. De stichting Wielerpromotie Ter neuzen maakt van de komst van de Eneco Tour, een meerdaagse wedstrijd waar de beste achttien teams van de wereld aan mee doen, een spektakel. De wielren ners bivakkeren twee dagen lang in Zeeuws-Vlaanderen. Zondag 10 augustus is er op de Markt in Terneuzen een ploegenvoorstel- ling. „Dan zijn de renners aanraak- baar", weet Barbé, „en dat is wat leeft bij de mensen. We verwach ten veel volk. Ook de midden stand zal die dag uitpakken." Voor maandag heeft de organisa tie een uitgebreid randprogram- ma samengesteld. Zo is er onder meer een kidsrun onder leiding van viervoudig olympisch kam pioene Leontien van Moorsel. Beelden van de eerste etappe zijn onder meer te zien op Sporza en Eurosport. De uitzending begint zo'n 75 kilometer voor de finish, ter hoogte van Kloosterzande. Daar is ook de ravitaillering. De stichting moet de komende maanden de puntjes op de i zet ten. „Finetunen", stelt Barbé, „en nog wat centen zien op te halen." De organisatie werkt met een bud get van zo'n 120.000 euro. De pro vincie Zeeland draagt 70.000 euro bij. FIJNAART - Bruse Boys heeft gister avond het inhaalduel in de zater dag-tweedeklasse E tegen De Fen- dert gewonnen met 5-1. Door de ze overwinning wordt Bruse Boys vervangend periodekampioen en speelt het zaterdag in de nacompe titie uit tegen WNC. Ondanks een feller De fendert was het Bruse Boys dat na twintig mi nuten op voorsprong kwam door Mats Willemse. Op slag van rust maakte Robin Meertens de 2-0. Na rust zorgde Collin Schilperoord voor de aansluiten 2-1. Maar twee keer Domenique van de Berge en één keer Thomas Groeneveld be paalden de eindstand op 5-1. Door het verlies van De Fendert is Serooskerke in de tweede klasse E als elfde geëindigd. Daardoor be gint de Walcherse club zaterdag in de nacompetitie met een uitwed strijd tegen buurdorp Oostkapelle. DE 300 DOELPUNTEN VAN DENNIS DE NOOIJER WOENSDAG 14 MEI 2014 GOES LONDEN MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG door Jan Dagevos TERNEUZEN - De route voor de eer ste etappe van de Eneco Tour is be kend. De rit kent een lengte van ruim 175 kilometer en voert de wielrenners door Zeeuws-Vlaande- ren. Start en finish zijn maandag 11 augustus in Terneuzen. Club RCS Sparta Philippine FC Dordrecht NEC Heerenveen Periode(s) 1984-1986 2005-2010 1987-1998 2001 en 2004 2010-heden 2004/2005 2001-2004 1998-2001 Doelpunten 138 87 37 15 14 9 Dennis de Nooijer in actie voor Heerenveen in 2000. foto's Hollandse Hoogte Bij Sparta in 1990 Graphic: Rob Paardekam Bron: Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43