Kramer kiest voor Orie en de 1500 meter SPORT 41 Bondscoach Van Gaal neemt in voorlopige selectie afscheid van Gregory van der Wiel van Paris St. Germain. HOENDERLOO In al die bespiege lingen vooraf, was zijn naam door bijna iedereen al met potlood in gevuld. Gregory van der Wiel leek net op tijd weer op de radar van de bondscoach te zijn versche nen. Maar toen gisteravond van uit de bossen in Hoenderloo de voorlopige selectie van Oranje be kend werd gemaakt, stond niet de kampioen van Frankrijk .Van der Wiel als tweede rechtsback op de lijst, maar Paul Verhaegh van de Duitse middenmoter Augsburg. Van der Wiel had de laatste we ken last van een peesontsteking, maar over het hoe en waarom van zijn afwezigheid werd gistera vond door Louis van Gaal geen uitleg gegeven. Het ontbreken van de vleugelver dediger van het sterrenensemble van Paris St. Germain is voorals nog het meest opvallend in de groep van dertig die volgende week op trainingskamp gaat naar Portugal. Uit de huidige selectie worden uiteindelijk nog zeven spelers geschrapt. Van de groep die vorige week woensdag aan de stage in Hoen derloo begon, vielen Luc Cas- taignos, Davy Klaassen, Luciano Narsingh, Marco van Ginkel en doelman Kenneth Vermeer af. „Het is altijd lastig keuzes te ma ken", aldus Van Gaal. „Te meer omdat alle spelers zich op een ge weldig positieve wijze hebben in gezet. Maar we hebben de keuze weloverwogen gemaakt. Hoewel de boodschap voor de afvallers vervelend was, waren het goede gesprekken. Ik heb de indruk dat ze er zeer professioneel mee zijn omgegaan." Elke selectie kent z'n verrassingen. Zo ook deze. Enkele surprises van nu: links back Patrick van Aanholt, mid denvelder Tony Vilhena en de aanvallers Jean-Paul Boetius en Quincy Promes. De selectie van 'het groentje' Terence Kongolo hing daarentegen al een tijdje in de lucht. De rest van de groep bestaat ver- Hoewel de boodschap voor de afvallers vervelend was, waren het goede gesprekken der uit de verwachte danwel ge vestigde namen, al mag de selec tie van Georginio Wijnaldum ook bijzonder worden genoemd. Van wege een slepende rugblessure miste de aanvoerder van PSV bijna het gehele seizoen. Wijnal dum is past sinds kort fit en mist nog wedstrijdritme. Van Gaal heeft echter nooit onder stoelen of banken geschoven dat hij enorm gecharmeerd is van de middenvelder. Van de selectie die in 2010 de WK-finale haalde zijn nog acht speler over: Michel Vorm, Rafael van der Vaart, Dirk Kuijt, Nigel de long, Klaas-Jan Huntelaar, Arjen Robben en Robin van Persie. Feyenoord is met zeven spelers de hofleverancier. De eredivisie le vert zestien spelers af. Van Gaal moet zijn definitieve se lectie van twintig veldspelers en drie doelmannen uiterlijk 2 juni bij de FIFA inleveren. Die spelers moeten ook deel uit hebben ge maakt van de voorlopige selectie. Alleen bij ernstige blessures kan hij zijn keurkorps nog aanvullen met spelers die op dit moment niet in beeld zijn. DE COMPLETE SELECTIE VAN DERTIC Robert Cesink al terug op de fiets Robert Gesink zit een week na de operatie aan zijn hart al weer op de fiets. De wielren ner van Belkin liet zich giste ren zien bij de tweede etappe van Olympia's Tour in Gendrin- gen. Hij was daar aan het trai nen. De klimmer erkende zich goed te voelen na de ingreep, die hem van zogenoemde boezemfi- brilleringen moest afhelpen. „Ook al omdat ik te horen heb gekregen dat de kans 95 procent is dat het niet meer terugkomt." Gesink gaf vorige maand aan dat de Tour er dit jaar zo goed als zeker niet voor hem in zit. Hij richt zich op de Vuelta. „Maar eerst lekker opbouwen", aldus de Achterhoeker. Eric Gerets de laan uit in Qatar Eric Gerets (59) is ontslagen bij de Qatarese voetbalclub Lek- hwiya. De directie heeft be kendgemaakt dat de samenwer king met de Belgische trainer is beëindigd. Gerets pakte in maart de titel, maar werd vroegtijdig uitgeschakeld in de Aziatische Champions League en de Qatarese bekercompeti tie. De oud-speler en trainer van PSV was sinds oktober 2012 trainer bij de club. Emery schuift Benfica favorietenrol toe Sevilla-coach Unai Emery denkt dat Benfica vanavond de grote favoriet is in de Europa Leaguefinale in Turijn. „Juven- tus was voor mij de grote favo riet en Benfica schakelde Juven- tus uit. Benfica is dus de te kloppen ploeg", zei de Spaanse coach gisteren. Desondanks denkt hij dat Sevil- la genoeg kans maakt. Emery, langs de lijn misschien wel een grotere druktemaker dan zijn Benfïca-collega Jorge Jesus, kan over een fitte groep spelers be schikken. Van der Vaart waarschuwt HSV Rafael van der Vaart heeft zijn club Hamburger SV gisteren ge waarschuwd voor Greuther Fürth, tegenstander tijdens de play-off-wedstrijden om een plek in de Bundesliga. De Oranje-international herin nerde zijn teamgenoten aan de lastige overwinning op de eer- stedivisionist tijdens de twee de ronde van het Duitse beker toernooi (1-0). „We hebben het ons toen moeilijk gemaakt Over twee wedstrijden zou dat nu weer kunnen. Zij zijn voet ballend gewoon heel sterk", stelt de aanvoerder van de Noord-Duitsers. In de strijd om klassenbehoud kan HSV weer beschikken over topsco rer Pierre-Michel Lasogga. Sherwood weg bij Tottenham Hotspur Manager Tim Sherwood ver trekt bij Tottenham Hotspur. De Engelse voetbalclub heeft: dit gisteren laten weten. Sher wood had een contract voor achttien maanden, maar daarin was een optie opgenomen om de samenwerking na dit sei zoen te verbreken. Frank de Boer liet onlangs weten dat hij door Tottenham is benaderd om daar aan de slag te gaan. De coach van Ajax staat open voor een gesprek. Rojer uitgeschakeld in dubbelspel Jean-Julien Rojer is in het toer nooi van Rome al in de eerste ronde van het dubbelspel uitge schakeld. De Nederlandse ten nisser verloor gisteren met zijn Roemeense partner Horia Te- cau van het Indiaas-Pakistaan- se koppel Rohan Bopanna/Ai- sam-Ul-Haq Qureshi. De beslis sing viel na bijna 1,5 uur in de supertiebreak: 6-3 3-6 9-11. Rojer vormde twee jaar een succesvol dubbel met Qureshi. Deze besloot het ATP-circuit in 2014 weer te volgen in gezel schap van zijn maatje Bopanna. Tegelijkertijd was Team BrandLo- yalty, de mannenploeg van coach Jac Orie, altijd al een optie voor Kramer. Die maakte na het afgelo pen seizoen bekend de samenwer king met Gerard Kemkers na ne gen jaar te beëindigen. Van de oud-TVM'ers is Kramer dan toch nog de eerste met een nieuwe ploeg. Vandaag tekent hij een contract voor één jaar. In Den Bosch, waar BrandLoyalty, een bedrijf dat spaar- en publieksacties voor win kels en supermarkten wereldwijd bedenkt, zetelt. Kramer gaat zich komend seizoen meer richten op de 1500 meter. In dat opzicht is de keuze voor Orie een logische. De Hagenaar heeft met diverse pupillen succes gehad op het koningsnummer. Zo werd Mark 1\iitert onder zijn vleugels olympisch kampioen op de schaatsmijl. De andere mannen in zijn ploeg, zoals Jan Smeekens, Hein Otter speer en Stefan Groothuis zijn normaal gesproken van de kortere nummers maar kunnen de stayer Kramer dus wel helpen aan 'snel heid'. De 28-jarige Fries blijft zich overigens ook richten op het all- rounden en de vijf kilometer. De tien kilometer heeft niet langer prioriteit voor hem. WOENSDAG 14 MEI 2014 Van der Wiel valt af voor Oranje Leon ten Voorde Louis van Gaal Keepers: Jasper Cillessen (Ajax), Tim Krul (Newcastle United), Mi chel Vorm (Swansea City) en Jeroen Zoet (PSV). Verdedigers: Patrick van Aanholt (Vitesse), Daley Blind (Ajax), Daryl Janmaat (Feyenoord), Terence Kon golo (Feyenoord), Bruno Martins ln- di (Feyenoord), Karim Rekik (PSV), Ron Vlaar (Aston Villa), Joël Velt- man (Ajax), Paul Verhaegh (Augs burg) en Stefan de Vrij (Feyenoord). Middenvelders: Jordy Clasie (Feye noord), Leroy Fer (Norwich City), Jonathan de Guzman (Swansea Ci ty), Nigel de Jong (AC Milan), We sley Sneijder (Galatasaray), Tonny Trindade de Vilhena (Feyenoord), Rafael van der Vaart (HSV) en Ge orginio Wijnaldum (PSV). Aanvallers: Jean-Paul Boëtius (Feyenoord), Memphis Depay (PSV), Klaas Jan Huntelaar (Schal- ke 04), Dirk Kuyt (Fenerbahqe), Je- remain Lens (Dinamo Kiev), Robin van Persie (Manchester United), Quincy Promes (FC Twente), Arjen Robben (Bayern München). GENDRINGEN DOHA TURIJN HAMBURG LONDEN ROME door Rik Spekenbrink l Nacer Bouhanni (midden) wint in Bari de sprint voor Giacomo Nizzolo (rechts) en Tom Veelers (tweede van links). foto Soenar Chamid/VI Images DEN BOSCH - Wellicht, maar dat ho ren we vandaag wel bij de officiële presentatie, had Sven Kramer het liefst een eigen ploeg opgebouwd. Maar tussen willen en kunnen zit deze 'schaatszomer' best wat ruim te. Nieuwe sponsors zijn er nog niet veel en aan een compleet nieuw team hangt een prijskaartje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41