De Vries met twee zeges aan de macht Frankrijk zonder Samir Nasri naar het WK Ciant-Shimano verliest alles in bizarre Giro-rit WK-SELECTIE 40 SPORT A-junioren van Feyenoord op Memorial Cup 66 Tom Veelers had zeker gewonnen als de ketting er niet was afgelopen De man uit het Drentse Gieter veen won eerst de 114 kilometer lange ochtendrit door in de sprint zijn beide medevluchters Assel- man en Sleurs te kloppen. In die rit finishte Brian van Goethem uit Sluiskil als 21e. Later, op het einde van de mid dag, triomfeerde De Vries met zijn ploeg Jo Piels in de ploegen tijdrit. Metec-TKH, de ploeg van Van Goethem, eindigde in de rit tegen de klok als vijfde met veer tien seconden achterstand. In het algemeen klassement staat de wielrenner uit Sluiskil nu op een achttiende plaats. Het verschil met de leider bedraagt 58 secon den. Krachtpatser De Vries werd in Gendringen voornamelijk toege juicht door begeleiders en ouders van andere ploegen en renners. „Eeuwig zonde dat er niets meer over is van de Olympia's Tour van vroeger", zegt Arthur van Don gen, de ploegleider van het Rabo Development Team. „En ik zie die tijd ook niet meer terugke ren." De van 1909 daterende rittenwed- strijd behoort tot het erfgoed van de vaderlandse wielersport. Grote namen staan er op de erelijst. „Maar ook nu nog zie je dat de ronde gewonnen wordt door jon gens die niet snel erna prof wor den", weet wedstrijdleider Her man Brinkhoff. Met Thomas Dekker, Stef Cle ment, Tom Veelers, Lars Boom, Jetse Bol (2x), Taylor Phinney en Dylan van Baarle (2x) rijden 9 van de laatste tien winnaars nu nog rond bij de profs. PARIJS - De Franse bondscoach Di- dier Deschamps heeft zoals ver wacht geen plaats voor Samir Nas ri in zijn ploeg voor het WK in Brazilië. De middenvelder van Manchester City ligt al enige tijd overhoop met de coach. In de defensie rekent Deschamps op veel verdedigers uit de Engelse Premier League. Zo is er plaats voor Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Ar senal) en Mamadou Sakho (Liver pool) in de 23-koppige selectie. Op het middenveld heeft Frank rijk met Paul Pogba en Blaise Ma- tuidi de nodige fysieke kracht, ter wijl de doelpunten moeten ko men van spelers als Karim Benze- ma, Olivier Giroud en Franck Ribéry. De Chileense stervoetballer Ar- turo Vidal is opgenomen in de voorlopige WK-selectie. Dat maakte bondscoach Jorge Sampao- li gisteren bekend. De 26-jarige middenvelder, die met Juventus voor het derde jaar op rij kam pioen van Italië is geworden, on derging vorige week woensdag in Barcelona een operatie aan zijn rechterknie. De Belgische bondscoach Mare Wilmots heeft Divock Origi ver rassend opgenomen in zijn selec tie voor het WK voetbal. De 19-ja- rige aanvaller van het Franse Lille kwam nooit eerder uit voor de Ro de Duivels. Wilmots heeft 24 na men geselecteerd. Er moet nog een doelman afvallen. Adnan Januzaj (Manchester Uni ted) en Anthony Vanden Borre (Anderlecht) maken ook deel uit van de ploeg. Oud-PSV-er Timmy Simons (Club Brugge) is gepas seerd. BRESKENS - Een combinatieteam van Feyenoord Ai en A2 doet vol gend weekeinde mee aan de Esad Osmanovski Memorial Cup. De Rotterdamse formatie is de ver vanger van het organiserende Breskens. De zondag-vierdeklas ser kan vanwege de deelname aan de nacompetitie dit jaar geen team afvaardigen. Met de A-junioren van Feyenoord heeft de organisatie nu een waar dige vervanger weten te strikken. De Ai van Feyenoord speelt overi gens zaterdag ook al in Zeeland. Om 18.30 uur is Jong Zeeland de tegenstander, op het veld van DFS in Burgh-Haamstede. Aan de Esad Osmanovski Memo rial Cup doen volgend weekend (24 en 25 mei) acht clubs uit bin nen- en buitenland mee, zoals AZ, FC Utrecht, Besiktas en het Chinese Dalian Aerbin. Een bizarre hoofdrol in deze ont knoping was weggelegd voor Tom Veelers. De man uit Oldenzaal loodste stand-in Luka Mezgec per fect naar de laatste rechte lijn, maar toen hij omkeek zag hij dat de Slo- veen wanhopig in het luchtledige trapte. Ketting eraf op het moment supreme. Veelers kon na zijn eerde re inspanning niets anders doen dan zelf van kop af naar de meet te sprinten. Pas in de laatste meters werd hij voorbij gestoken door Bou hanni en Giacomo Nizzolo (Trek). „Je kunt hem uiteraard niets verwij ten, maar hij is er kapot van", liet Engels vanuit het teamhotel weten. „Tom beseft dat dit zijn kans was geweest op een ritoverwinning. Normaal komt hij niet gauw in zo'n situatie." De bizarre ontknoping paste bij een knotsgekke finale, waarin tientallen renners onderuit gin gen op het spekglad geworden wegdek in Bari. Complete treinen ontspoorden. Met nog minder dan twee kilometer te rijden reed die van Giant moederziel alleen naar de streep. Vijf renners van de Nederlanders ploeg hadden de slachting overleefd. In hun wiel slechts enkele Vreemdelingen' on der wie Bouhanni. „Ik dacht: dit kan niet meer mis gaan", schetste Engels de positie waarin zijn ploeg zich had gemanoeuvreerd. Hij gaf opdracht geen risico's meer te nemen. Daardoor kwam er nog wel een sliertje renners te rug, maar Giant had de sprint compleet onder controle. Tot de laatste bocht. Veelers ging er als eerste doorheen. Mezgec zat in zijn wiel. De Sloveen zette aan en kreeg de schrik van zijn leven. „Hij had zeker gewonnen als de ketting er niet was afgelopen", weet Engels. „Dit is dus een enor me domper, maar het positieve is dat we er ook zonder Marcel weer stonden als trein." Diezelfde Kittel was er dus giste ren niet meer bij. De Duitser voel de zich zondag na zijn tweede overwinning al niet lekker. De rustdag leek hij goed doorgeko men te zijn, maar gistermorgen werd hij weer brak wakker. Even was er de hoop dat Kittel in ieder geval de relatief eenvoudige rit zou kunnen uitrijden. „Maar toen vlak voor de start zijn tempera tuur was opgelopen tot 39 graden, konden we nog maar één ding doen: hem uit koers halen", aldus Engels. door Ad Pertijs CENDRINCEN - Gendringen was gis teren niet bepaald het centrum van de wielerwereld. Slechts een kleine groep mensen was er getuige van hoe Berden de Vries met een dub bele zege de macht greep in de 62e Olympia's Tour. Bondscoach Louis van Gaal schudt de hand van Stefan de Vrij tijdens het trainingskamp in Hoenderloo. foto Jeroen Putmans/VI Images door Ad Pertijs BARI/NIJMEGEN - Addy Engels keek gisteravond hoofdschuddend terug op een voor zijn ploeg wel heel erg bewogen dag in de Giro d'ltalia. „Dit doet iets me je", verzuchtte de ploegleider van Giant-Shimano. 's Morgens een uurtje voor de start had hij zijn ziek geworden topsprin- ter Marcel Kittel uit de strijd moe ten halen. Een paar uur later leek de ritzege in het natte Bari alsnog voor het oprapen te liggen, maar door een onwillige ketting, kon con current Nacer Bouhanni (FDJ) er met de zege vandoor gaan. 39 Sprinter Marcel Kittel verliet gisteren vlak voor de etappe de koers. Hij was op zondag al niet zo lekker en kort voor de start gisteren was zijn tempe ratuur opgelopen tot 39 graden. Addy Engels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40