Schaapscheerdersfeest laatste strohalm kudde Informatieavond over sloop Rooseveltlaan WALCHEREN 31 'Geen asbest in Toorenvliet' HEINKENSZAND - Het schaapscheer- dersfeest zaterdag bij de Schaaps kooi in Heinkenszand is de laatste strohalm voor de kudde op de bloemdijken. „Het feest moet geld opleveren voor de kudde. Het is erop of eronder. We kun nen nog niet een jaar met verlies draaien. Het bezoekerscentrum blijft bestaan en we blijven scha pen melken, maar zonder geld loopt er volgend jaar geen kudde meer op de dijken", zeggen Yvon ne Nijssen en Rens Duvekot van de schapenboerderij. De begrazingsvergoeding van Na tuurmonumenten is onvoldoen de om de kudde overeind te hou den. „Het dekt het loon van de herder niet eens. De kudde op de dijken kost ons momenteel geld." Dat is de directe aanleiding het schaapscheerdersfeest nieuw le ven in te blazen. Maar wel klein schaliger dan voorheen in Nisse. „Normaliter zijn onze activiteiten gratis, maar voor dit volksfeest heffen we een entreeprijs van 2,50 euro en voor kinderen een eu ro." Op het feest zijn tussen 13.00 en 19.30 uur onder meer oude am bachten te zien en er treden belan geloos diverse artiesten op. Bezoe kers wordt gevraagd met de fiets te komen. Programma en tijdstip pen zijn te vinden op: Expositie fotoclub Draadontspanner Fotoclub 'De Draadontspan ner' uit Oost-Souburg expo seert van 12 mei tot en met 7 juli 2014 een aantal werken in Bibliotheek 't Spui in Vlis- singen. Het gaat om 24 foto's in de thema's zwart-wit en ab stract. Die hangen verspreid door het gebouw. De exposi tie is vrij te bezichtigen tij dens de openingstijden van de bibliotheek. Informatieavond over concentratie Zonnestraal, praktijk voor kindercoaching in Vlissin- gen, houdt morgen een in formatieavond over concen tratieproblemen bij kinde ren. Ouders of andere be langstellenden kunnen zich voor tien euro deelnamekos ten laten informeren over de aanpak ervan. De bijeen komst begint om 19.30 uur aan de Stroomweg 22. Aanmelden: 06-29579506. Kerkdienst voor gehandicapten De Morgenster-kerk aan de Adriaen Lauwereyszstraat in Middelburg houdt zon dag een bijzondere kerk dienst voor en met mensen met een verstandelijke han dicap of functiebeperking. De dienst start om 14.30 uur en wordt voorgegaan door Jo Bimmel en muzikaal bege leid door koor Met hart en stem uit Meliskerke. MIDDELBURG - Tijdens het onder zoek door een gespecialiseerd bu reau naar asbest in park Tooren- vliedt is geen asbest meer gevon den, aldus de gemeente Middel burg. Eerder meldde een bezoeker een vondst van stukjes asbest. De gemeente stelde vervolgens een onderzoek in. Er werd een aantal stukjes gevonden, maar nader on derzoek in het laboratorium wees uit dat deze stukjes nauwelijks of geen asbest bevatten, aldus een verklaring van de gemeente. „Het onderzoek ter plekke leverde ook niet meer vondsten op. Con clusie van het onderzoeksbureau: er zal een gering aantal stukjes plaatmateriaal hebben gezeten in de voor de ophoging aangevoerde grond. De hoeveelheid blijkt nu zo gering dat dit geen invloed heeft op de kwaliteit van de bui tenlucht." Woningcorporatie L'escaut en de gemeente Vlissingen houden maandag 19 mei een informatiebij eenkomst om de plannen toe te lichten. President Rooseveltlaan 50 tot en met 90 en Jan van de Ca pellelaan 59 tot en met 71 gaan te gen de vlakte. Tijdens de bijeenkomst wordt ook uitleg gegeven over de nieuw- bouwplannen. Er komen op de le ge kavel aan de President Roose veltlaan veertien eensgezinswo ningen terug. Aan de Jan van de Capellelaan worden zes huizen te rug gebouwd. De bouwvergunnin gen worden binnenkort aange vraagd. De sloop van de huizen is één van de laatste onderdelen van de grote renovatie en sanering van het middengebied van Vlissingen, die al aan het begin van deze eeuw begon. De informatiebijeenkomst over sloop en nieuwbouw begint om 19.30 uur in de Openwijkschool De Combinatie aan het Pablo Pi- cassoplein. Elke maand S'J SÏ 12:45 23C SHNI Samsung Galaxy S4 Mini 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms WOENSDAG 14 MEI 2014 Rens Duvekot en Yvonne Nijssen: „De vergoeding van Natuurmonumenten is onvoldoende om de kudde overeind te houden." foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten www.schapenboerderij.nl VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN - Binnenkort gaan er nog eens 24 portiekwoningen aan de President Rooseveltlaan tegen de vlakte. Bovendien worden er huizen gesloopt aan de Jan van de Capellelaan in Vlissingen. Toestel is van j°u 22 - S SAWISüt telfort.nl 08001707 Telfort winkels 5-S B 3 5É

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31