Marcy is voor een dag een topmodel Een wens die uitkomt, schept moed 30 WALCHEREN Make-A-Wish Nederland vervult wensen van ernstig zieke kinderen, zoals die van Marcy. Ondernemingsraad Middelburg vindt dat politiek niet consequent is door verder te schrappen in het aantal amtbenaren. MIDDELBURG - De ondernemings raad van de gemeente Middel burg vindt het vreemd dat er geen extra personeel wordt aange nomen om de stijgende werk druk het hoofd te bieden, aldus voorzitter Daniëlla de Kuijper. Ze wijst erop dat de afgelopen vier jaar 45 fte's bij de gemeente zijn geschrapt terwijl er wel aller lei nieuwe taken op de gemeente afkomen. En de komende jaren wordt het personeelsbestand nog verder ingekrompen. „Dit jaar nog met acht fte's en het komen de jaar nog eens met drie fte's." Ze vindt dat de politiek conse quent moet zijn als er wel vijf wethouders worden benoemd in verband met de toegenomen werkdruk. „Maar op uitvoerend niveau komt er niemand bij. Dat is toch wel een beetje apart." Ze stelt zelfs uitdrukkelijk dat je vraagtekens kunt zetten bij de noodzaak van een extra wethou der. De OR stuurde gistermiddag een brief waarin duidelijk blijkt dat het personeel van de gemeente, 'gezien de argumenten', volko men verrast is door de aanstelling van een vijfde wethouder. „De af gelopen jaren is de gemeentelijke organisatie in het kader van de ombuigingen ingekrompen. Argu menten hiervoor waren onder an dere 'minder werk door de crisis' en 'minder werk door het uitvoe ren van de bezuinigingsmaatrege len'." De Kuijper kaart ook aan dat de werkdruk onder de ambte- naren erg hoog is. „Dit is door het college van burgemeester en wet houders en de gemeenteraad er kend." Dat de werkdruk hoog is, blijkt volgens haar ook uit de hoogte van het ziekteverzuim, dat volgens haar ver boven het lande lijk gemiddelde ligt. „Dat is explo sief gestegen." VERDELING TAKEN DORDRECHT - Vorige week bracht Marcy van der Slikke drie dagen in het ziekenhuis door en van daag staat opnieuw een bezoek aan het ziekenhuis op haar pro gramma. Gisteren was echter al les even helemaal anders. De ze ventienjarige Marcy uit Tholen was een dag lang fotomodel. En een razend goede. Eigenares se Annett Holland van Holland Fotostudio uit Dordrecht roemde de kwaliteiten van de jonge Thoolse, die door Make-a-Wish Nederland dinsdag verrast werd op een dagje 'wensvervulling'. Met haar zussen Lily (19) en Lin- sey (13) en haar ouders Piet van der Slikke en Ellen van de Velde werd Marcy 's ochtends met een glimmend witte limousine thuis opgehaald. Supertrash in Rotter dam stak haar piekfijn in de kle ren en bij Holland Fotostudio zorgden Laura van Luik (visagie) en Mariska Doding (hairstyling) voor een ware metamorfose. „Heel gaaf om mee te maken", ge noot Marcy zichtbaar van alle ver wennerij. Waarna ze met Annett de studio indook om ogenschijn lijk onvermoeibaar een fotoshoot te doen. Ogenschijnlijk onver moeibaar, want de zeventienjari ge scholiere kampt met een ern stige, aangeboren hartafwijking. Doordat ze bloed lekt op een nog niet ontdekte plek, heeft ze het afgelopen halfjaar alleen al twin tig bloedtransfusies voor haar kie zen gekregen. „Ze zit in een pe riode van onderzoeken en ze zat er net even helemaal doorheen. Dit had écht op geen beter mo- ment kunnen komen", vertellen haar ouders Piet en Ellen. Ook Li ly en Linsey genoten met hun zus mee. Jaloers op haar dagje in de spotlights zijn ze niet. „Ik ben heel blij voor haar", zegt Linsey. Voor Marcy betekende de wens vervulling vooral eens even niet met haar ziekte bezig zijn. Als topmodel mocht ze ook nog een beroemde mode-ontwerpster ontmoeten en werd ze op een etentje getrakteerd. Hoewel haar ouders een traantje moesten weg pinken, genoten ze volop van hun dochter. „Ze heeft een grijns van voor tot achter. Dit krijg je zelf nooit geregeld", aldus Piet. Visagiste Laura, haarstyliste Maris ka en fotograaf Annett zijn en thousiast over hun Thoolse mo del Marcy. Maar, eerlijk is eerlijk, voor min der had het drietal het ook ge daan. Simpelweg omdat ze een ziek kind graag een goede dag be zorgen. „En een metamorfose is zó leuk. Je maakt mensen er altijd blij mee", zegt Annett. Voor Ma- ke-A-Wish Nederland zetten alle betrokkenen zich vrijwillig in. „We vonden het best spannend, maar als je ziet hoe Marcy geniet. Dat is zo gaaf', zegt Laura. Wens- vervuller Thérèse Buikmans van Make-A-Wish kent die ervaring als geen ander. „Niet alleen de wensdag zelf, maar ook het organiseren ervan geeft energie. Ik sta er iedere keer weer versteld van hoeveel hartver warmende reacties je krijgt als je organisaties benadert om een wens vervuld te krijgen." Make-A-Wish Nederland vervul de afgelopen jaar wensen van on geveer vijfhonderd zieke kinde ren van drie tot en met achttien jaar. In de regio Zeeland-Brabant West zijn zo'n twintig vrijwilligers ac tief. Buikmans: „We willen kinde ren weer even kind laten zijn en ze kracht geven. Wat we van art sen horen en waar ook onderzoek naar gedaan is, is dat kinderen na die wensvervulling anders in het leven staan. Positiever. Want iets wat onmogelijk leek, is toch waar geworden. En dat geeft moed." rrfl OR boos over vijfde wethouder door Emile Calon Burgemeester: Bestuurlijke coördi natie, Representatie, Openbare or de en veiligheid, Wijkwethouder Arnemuiden. Saskia Szarafinski (1e locoburge meester) Zorg (Wmo en Jeugd), Welzijn en volksgezondheid, Ac commodaties, begraafplaats, cre matorium en onroerend goed, Kunst en cultuur, Dauwendaele, Bouwput, Wijkweth. Nieuw Mid delburg en Dauwendaele. Johan Aalberts: Financiën, Econo mie, Ruimtelijke ordening, Cultu reel erfgoed, Bedrijventerreinen, Inkoop, Hazenburg, Wijkweth. St. Laurens en Nieuw- en St. Joosland Chris Dekker Grondbedrijf, Onder wijs /kinderopvang en peuterspeel zalen, Bouwen/wonen, Natuur en landschap, Milieu, Wijk Mortiere, Rittenburg, Wijkwethouder Mor tiere en Stromenwijk -'t Zand Chris Simons: Sociale zaken en werkgelegenheid, armoede- en ar beidsmarktbeleid, Infrastructuur en verkeer, Bouw- en woningtoe zicht, Samenwerking andere ge meenten, Sport, Toerisme, Schouwburg, Wijkweth. Griffioen en Klarenbeek/Veerse Poort. Arjan Beekman: Burgerparticipa tie, wijkaanpak, communicatie en dienstverlening, Personeel, ICT en archief en Stadskantoor, Reiniging en groenbeheer, Kerntakendiscus sie, Molenwaterpark, Essenvelt, Wijkweth. Binnenstad en Zuid. door Esme Soesman De foto's voor en na zijn te zien op www.pzc.nl. Zie ook: www.makeawish- nederland.org. door Esme Soesman DORDRECHT - Marcy is van nature een beauty, met een prachtige kleur ogen. En ze weet ook nog eens precies hoe ze kijken en pose ren moet. Marcy tijdens de fotoshoot met Annett Holland, foto Robert Vos/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30