Meisje (14) bekent verzinnen verkrachting PZC All Inclusive Thüringen Buiten Libris Literatuur Prijs naar Pfeijffer Beatrix voor het laatst op munt inniw Handelaars in mensen gaan nog te vaak vrijuit. WOENSDAG 14 mei 2014 Op weg naar de Kunstacademie Hoor, het roept in het struweel Kras.nl/17512 of bel 0900-9697,5cpm De politie heeft haar dinsdag ge sproken. Eerder was niet moge lijk, omdat ze daags na de mel ding met haar ouders op reis was gegaan naar het buitenland. Te gen het meisje is proces-verbaal opgemaakt vanwege de valse mel ding. Het Openbaar Ministerie on derzoekt nu of er voldoende grond is om haar juridisch te ver volgen. 'In het belang van de pri vacy van het meisje' zegt de poli tie niet waarom ze de verkrach ting door twee jongens op een scooter heeft verzonnen. Word ook abonnee! AMSTERDAM - Ilja Leonard Pfeijf fer heeft de Libris Literatuur Prijs 2014 gewonnen met het boek La Superba. De Nederlander kreeg de prijs voor de beste Nederlandstalige ro man dinsdagavond in het Amstel Hotel in Amsterdam. Aan de prijs is een geldbedrag van 50.000 euro verbonden. DEN HAAG - Mensenhandelaren lij ken nog nauwelijks te worden aangepakt, ondanks het feit dat politie, Koninklijke Marechaussee en de inspectiedienst van het mi nisterie van Veiligheid en Justiti- te weten om wie het gaat. Dat staat in een rapport van de Natio naal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinde ren dat gisteren is gepresenteerd. Criminele organisaties die zich be zighouden met mensenhandel moeten volgens het rapport beter in kaart worden gebracht. Ook moet duidelijker worden wie mensenhandel, bijvoorbeeld fi nancieel, mogelijk maakt. Rapporteur en voormalig rechter Corinne Dettmeijer, analyseerde 77 opsporingsonderzoeken waar bij in totaal 249 slachtoffers en 165 verdachten betrokken waren. In zeker 38 procent van de geval len ging het om criminele groe pen die bestaan uit meer dan twee leden. „Om het mensenhan delproces daadwerkelijk te frustre ren moeten alle schakels worden aangepakt. Het aanpakken van een of twee verdachten lost wei nig op", aldus Dettmeijer. Het OM reageerde gisteren met een wat andere interpretatie van de cijfers: het aantal processen we gens mensenhandel is in de afge lopen vier jaar meer dan verdub beld, van 141 zaken in 2009 naar 311 zaken in 2012. „Het aantal van 311 zaken in 2012 betreft zelfs het grootste aantal mensenhandelza ken van de afgelopen jaren." De aanpak van mensenhandel zou UTRECHT - Het gezicht van prinses Beatrix verschijnt volgende week woensdag voor het laatst op een nieuw muntstuk van 2 euro. Ko ning Willem-Alexander slaat die dag het eerste nieuwe muntstuk, waarop hijzelf op de voorgrond is afgebeeld en zijn moeder achter hem. De nieuwe munt sluit een trilogie rond de troonswisseling af. De nieuwe 2 euromunten ko men volgende week donderdag in omloop. DESTELLING UW MENING 204 reacties Vijf wethouders voor een Zeeuwse gemeente is te veel EEN* WÊÊÊÊÊÊÊKÊÊË 88% mr dus wel resultaten opleveren. „Het rapport biedt daarnaast con crete aanknopingspunten om de aanpak van mensenhandel nog verder te versterken", aldus het OM. Nog een enkele bui 14° Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 113 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 NO SMOKING Het comfortabele 4-sterren Fair Resort Hotel ligt op circa 5 km van Jena, aan de historische Klassikerstrasse in Thüringen. Inclusief ontbijtbuffet, lunch, diner en diverse drankjes Hotel met uitgebreide wellness en binnen-/buitenzwembad Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds OOST-SOUBURG - Het 14-jarig meis je dat 27 april melding deed van verkrachting aan het Koopmans voetpad in Oost-Souburg, heeft be kend dat ze dat verhaal heeft ver zonnen. Ga naar www.pzc.nl/abonnercn Mensenhandel floreert Pisnicht hoort niet in Van Dale Zie pagina 2 Reageer op pzc.nl ONEENS 12% De Griekse kustwacht heeft 333 vluchtelingen van een bootje gehaald, onder de kust van Kreta. Het vissersbootje was door motorpech in problemen geraakt, maar kreeg bijstand van een olietanker, foto Aristidis Vafeiadakis/HH O pagina 8 en 9: Via Aksaray naar het 'paradijs'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1