PZC Pim Davidse is met zijn 300 m2 tuin en jarenlange ervaring de goeroe van het volkstuincomplex Zuid II in Middelburg. Al zo'n vijftig jaar is de volkstuin zijn lust en zijn leven. Het tuinieren is hem met de paplepel ingegoten: zijn vader en moeder verbouwden hun eigen producten. Groenten haal je uit je tuin, niet bij de groenteboer. Hij was net twintig toen hij begon op een tuintje van 50 m2, geleidelijk aan werd dat steeds meer en nu hij met pensioen is, is hij meer dere malen per dag te vin den op het volkstuincom plex. Hoe is het om een volkstuin te hebben? „Het is een geweldige hobby, ik doe niets liever. Vroeger was het een heerlijke ont spanning na het werk, nu is het mijn dage lijkse bezigheid. Als ik daar ben, vergeet ik alles om me heen. Het sociale gebeuren op de tuin vind ik ook belangrijk, heel veel mensen vragen mij om tips. Het is leuk om mensen wat te leren of om eens een hand je toe te steken. Veel mensen nemen een tuin, maar hebben er geen verstand van. Dat moet je wel krijgen, anders wordt het niets. Zo zie je bijvoorbeeld veel mensen de planten water geven, terwijl dat hele maal niet goed is. Ik heb nog geen gieter water over het land gegoten, dat doe ik al leen in uiterste gevallen. Als ik het doe, dan 's avonds en met een sproei installatie zodat ik weet dat er precies 20 mm water is gevallen. Maar ik wacht liever op de regen. In leidingwater zit zoveel kalk dat je je plantjes er wel mee in leven kunt houden, maar er van groeien doen ze niet. Het is veel beter om de wortels zelf in de grond te laten zoeken naar water. Als ik zie dat ie mand iets verkeerd doet, dan zeg ik het ge lijk. Mensen.vinden het fijn als ik dat doe. Als ik zelf iets niet weet dan vraag ik om hulp bij boeren, daar leer ik weer van." je hebt maar liefst 300 im tuin. Wat doe je ermee? „Ik kweek vooral klein fruit: bessen, fram bozen, aardbeien enzovoorts, dat vind ik het leukst. Er zijn geen lekkerdere aard beien dan uit mijn tuin, althans, dat zeg gen ze. Iedereen eet er van mee, maar mijn vrouw krijgt altijd de eerste aardbei: dat doen we al jaren zo. Ik heb ook allerlei soor ten groenten. Ik heb ook aardappels, die koop ik nooit: ze zijn veel lekkerder uit ei gen tuin. Onze kinderen eten er nog de he le winter friet van. Het eten uit je eigen tuin is veel gezonder en veel lekkerder, 's Middags pluk je het en 's avonds ligt het op je bord, verser kan niet. Daarnaast vind ik het een sport om mijn tuin zo mooi moge lijk te maken, dat lukt me aardig. Op het complex is er toch altijd een strijd wie de mooiste producten heeft, maar ik moet toch zeggen dat ik wel bij de top hoor." Wat is je favoriete gewas? „Alles, want als ik iets zaai of plant dan ga ik er altijd voor dat het 100 procent goed is. Al vind ik vooral klein fruit erg mooi. Het leuke aan tuinieren is dat wanneer je het goed doet, je er ook nog iets aan hebt. Ik raad iedereen aan om een tuin te nemen. Zeker mensen die stoppen met werken. Zo sprak ik eens een predikant uit het zieken huis van Vlissingen. Hij ging met pensioen en ik vroeg wat hij dan met zijn tijd van plan was. Hij antwoordde met 'de krant le zen'. Ik heb hem toen verzekerd dat hij bin- nen zeven weken in een echtscheiding zou liggen en raadde hem een tuintje aan. Eerst vond hij het onzin, maar een aantal weken later belde hij op: hij wilde ook graag een tuintje. Op zijn sterfbed bedank te hij me voor de tip, hij had zoveel plezier gehad van zijn tuintje. En zo is het ook: het is echt een genot om te doen." woensdag 14 mei 2014 Buiten Hoor, het roept in het struweel PAGINA 16 EN 17 Voor deze serie zijn we op zoek naar enthousiaste volkstuinders. Wilt u, net als Pim, vertellen over uw groene vingers? Stuur een email aan redactie@pzc.nl door Matthanja Schipper Pim Davidse in zijn volkstuin in Middelburg, foto Lex de Meester Strijden om de mooiste producten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13