Omhoogschietende palen beu Van bad naar veilige douche BINNENLAND 7 Teeven wil meer info kinderen pardon Valse e-mail CJIB dreigt met blokkeren van bankrekening molenaar Markt 4 Terneuzen De obstakels, ook wel pollers ge noemd, zijn bedoeld om onge wenst verkeer tegen te houden en staan vaak aan de rand van autolu- we stadscentra. Regelmatig wor den bestuurders verrast door een plotseling omhoogkomende paal of driehoek die hun auto optilt. Soms weet de automobilist door te rijden, een beschadigde versper ring achterlatend. Vorig jaar claimden gemeenten vijfhonderd maal schade aan een polier, waarbij de dader niet was te achterhalen. Het Waarborg fonds Motorverkeer, dat schade claims afhandelt als de dader on bekend is, vindt dat een 'absurd aantal', zo staat in het gisteren ver schenen jaarverslag. Volgens het fonds blijkt uit een ei gen inventarisatie dat gemeenten richtlijnen voor de aanleg van de ze beweegbare afsluitingen soms maar gedeeltelijk of niet opvol gen. „Belijning en bebording zijn regelmatig onvoldoende, extra ver lichting is niet of onvoldoende aanwezig", staat in het jaarver slag. Om vaker schade op doorrij ders te kunnen verhalen, pleit het fonds voor camerabewaking. Het Waarborgfonds heeft in 2012 alle gemeenten per brief laten we ten dat die maatregelen moeten nemen om het aantal schaden aan de afsluitingen omlaag te brengen. De respons daarop was afgelopen jaar minimaal. „Als dat dit jaar zo blijft, zullen we een strenger vergoedingenbeleid gaan doorvoeren", zegt lelie Smits, ma nager schade bij het Waarborg fonds. Nu wordt nog zo'n 90 pro cent van de gemeentelijke claims vergoed. „Schade aan pollers is een groeiend probleem. Er zitten exemplaren bij die tientallen ke ren per jaar worden geramd. Let wel: bij ons gaat het om onbeken de daders. Je mag er vanuit gaan dat de schadeclaims bij daders die wél bekend zijn, een veelvoud daarvan zijn", zegt Smits. Dat laatste bevestigt Rudi Buis van het Verbond van Verzeke raars, maar harde cijfers heeft hij niet. „Die palen hebben een nutti ge functie, maar gemeenten moe ten zich afvragen of ze altijd het meest doeltreffende middel zijn. Zo ja, dan moet zo'n obstakel heel goed zichtbaar zijn", aldus Buis. Is de veroorzaker van de schade bekend, dan is die bijna altijd aan sprakelijk. De afgelopen jaren gaf een rechter in twee gevallen een automobilist deels gelijk: in 2009 moest Den Haag en in 2011 Mid den-Delfland een deel van de schade aan een auto, veroorzaakt door een omhoogkomende paal, vergoeden. Volgens de verzeke raars neemt het aantal pollers de laatste jaren toe. Het is niet be kend hoeveel er in Nederland zijn. Een kapotgereden polier kost rond de 5000 euro. Elke verzeker de automobilist draagt via zijn po lis 7,70 euro bij aan het Waarborg fonds Motorvoertuigen. DEN HAAG - Staatssecretaris Fred Teeven vraagt burgemeesters om informatie over kinderen in hun gemeenten van wie zij menen dat die onder het kinderpardon moe ten vallen. Hij heeft hun daarover gisteren een brief gestuurd. Aanleiding is de petitie die meer dan de helft van alle ruim 403 bur gemeesters heeft ondertekend. Gisteren stond de teller op 237. In de petitie vragen zij Teeven om opnieuw te kijken naar de afgewe zen aanvragen. „Kennelijk heeft u informatie die bij de Rijksover heid vooralsnog onbekend is", schrijft Teeven. Het gaat niet om gegevens die al bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) be kend zijn. De informatie zou 20 juni verstrekt moeten zijn. De staatssecretaris herhaalde dat de regeling voor het kinderpar don niet wordt aangepast. „Maar ik zal de regeling ruimhartig uit voeren. De afgelopen week groei de het verzet onder burgemees ters, belangenorganisaties en op positiepartijen in de Tweede Ka mer tegen de uitvoering van het pardon. Het gaat er onder meer om dat kinderen wel in gemeen ten bekend waren, maar niet on der het vereiste rijkstoezicht ston den. Zo'n zeshonderd kinderen zouden zijn afgewezen. Bij niet betalen wordt de bankre kening geblokkeerd en volgt een BKR-melding van 'onvermogen', zo valt te lezen in de valse e-mail. Deze pishing-e-mail wordt op gro te schaal verspreid. In de betref fende mail staan twee links: de eerste link is een legitieme websi te waar Ukash Vouchers gekocht kunnen worden. De tweede link is de phishing-pagina waar de (valse) aanmaning kan worden voldaan met de reeds aangekoch te Ukash voucher. Cybercrimine len innen op deze manier direct geld. In deze gevallen is geen sprake van de verspreiding van malware, of virusinfectie. Echter door het klikken op de tweede link weten de cybercriminelen dat de mail is gelezen en daardoor neemt de kans op het verkrijgen van 'phi- shing spam' flink toe. Uit onderzoek van beveiligingsbe drijf LBVD is gebleken dat zo'n 23 procent van de Nederlandse werk nemers in een bedrijf ingaan op phishingmailtjes. De onderzoekers maakten ge bruik van phishing-e-mails die goed geschreven waren, maar te gelijkertijd gemakkelijk herken baar waren als zijnde phishing. Wanneer een proefpersoon op de link klikte, kwam deze op een website terecht waar meer infor matie werd gegeven over phi shing en waarom deze e-mails zo gevaarlijk zijn. Van alle verstuurde phishingmail tjes, wordt slechts 20 procent door spamfïlters herkend, zo meldt LBVD. Volgens het bedrijf zou dit veel hoger moeten zijn. Gemiddeld raken gedupeerden 416 euro kwijt door phishing e-mails. Veilige douche voor senioren Bel gratis 0800 - 27 40 400 en ontvang de uitgebreide brochure thuis! De voordelen: Gratis brochure? bei 0800 - 27 40 400 Ja, stuur mij de gratis brochure over badkamers Dhr O Mevr O Vrijblijvend thuisadvies? 'A kW www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl DINSDAG 13 MEI 2014 Speciaal voor alle lieve moeders in Zeeuws-Vlaanderen en omstreken geven wij tot ^q% KORTING en met 31/5op de voorjaarscollectie! Factfxx* «Bcetxx* convyjung*y«»n®u»n door Niek Opten RIJSWIJK - Gemeenten moeten au tomobilisten beter waarschuwen voor beweegbare palen en driehoe ken in het wegdek. Doen ze dat niet, dan gaan verzekeraars minder gemakkelijk schade aan deze be weegbare wegafsluitingen vergoe den. LEEUWARDEN - In Nederland waart momenteel een virus rond dat zo genaamd van het incassobureau van het ministerie van Justitie (CJIB) afkomstig is. Het CJIB incas seert onder meer boetes. Veel senioren merken dat het baden de nodige inspanning kost. En dat is niet verwonderlijk: u staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Elk jaar belanden ruim vierduizend mensen in het ziekenhuis na een val in de-badkamer. U hebt er misschien wel eens over gedacht uw badkamer aan te laten passen, maar u ziet tegen de verbouwing op. Molenaar heeft nu de oplossing! Uw bad is vaak binnen 1 dag vervangen v'' Uw oude bad wordt door ons afgevoerd Zeer veilig en comfortabel Verschillende opties leverbaar Naar uw wens en op uw maat gemaakt Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk20_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7