BW'63 royeert doelman die Terneuzense arbiter een trap gaf SPORT 37 -i* - Weinig verrassingen in Engelse WK-selectie Gedeelde winst in Axel ■w. 'ar"" fi *- - - - - - - -s isr 'i~V Vv! xi. .Ij De goalie ging zondag door het lint toen NSV diep in blessuretijd op gelijke hoogte kwam (1-1) met BW'63, waardoor BW'63 in de nacompetitie moet strijden om behoud van een plaats in de vier de klasse. Gücün vloog op scheidsrechter Eric van Nieuwen- huyze uit Temeuzen af en gaf hem een trap. „En dat valt op geen enkele manier te rechtvaar digen", aldus Arslan, die zondag middag op de bank de afwezige trainer Johan Pietjouw verving. „Ook al zorgde de arbiter wel voor irritatie met 24 minuten blessuretijd terwijl veertien mi nuten op zijn plaats was geweest. Toen dat doelpunt viel, had het duel al lang afgelopen moeten zijn." Voorafgaande aan de tumultueus verlopen slotfase, waarin thuisclub BW'63 als eerste scoor de, was Askin Gücün al met rood weggestuurd voor natrappen. Na de openingstreffer van Souli- men Kahini (BW'63) kreeg Si- nan Yildiz rood; hij had de arbi ter eerder geduwd en had vervol gens ook nog eens aanmerkingen op de leiding. „De straf die de KNVB dit tweetal oplegt, zullen we direct accepteren", zegt Ars lan. Na de tweede rode kaart liepen de emoties dermate hoog op dat Van Nieuwenhuyze besloot tot een afkoelingsperiode. Terug op het veld maakte NSV gelijk en ging Tolga Gücün door het lint. De KNVB liet gisteren bij monde van woordvoerder Koen Adriaan- sen weten dat de tuchtcommissie alles in kaart brengt wat zich rond dit duel heeft afgespeeld. „Daarna volgt een tuchtrechtelijk proces." Adriaansen zegt dat er gisteren contact is geweest met de scheids rechter, die na afloop aangifte deed wegens mishandeling. „Ge lukkig maakt hij het naar omstan digheden goed." De 28-jarige scheidsrechter zei dat hij niet eerder iets heeft mee gemaakt zoals zondag in Bergen op Zoom. „Toch hoop ik snel weer een aanstelling te krijgen. Ik ben geschrokken, dat wel. Maar dat is nu voorbij." Bondscoach Roy Hodgson van Engeland heeft gisteren zijn weinig verrassende WK-selec- tie bekendgemaakt Bij de 23 na men die hij presenteerde, zijn Frank Lampard (Chelsea), Ste ven Gerrard (Liverpool) en Wayne Rooney (Manchester United) de meest ervaren spe lers. Met onder anderen Ross Bark- ley, Raheem Sterling, Alex Oxlade-Chamberlain en Adam Lallana selecteert Hodgson ook veel jongelingen. Daarnaast werd Luke Shaw (18) in de ploeg opgenomen ten koste van de 107-voudig internatio nal Ashley Cole. Team Continu wacht op jawoord Wüst Team Continu begint binnen kort met een eerste trainings kamp aan de voorbereiding op het nieuwe schaatsseizoen. Of ook Ireen Wüst meegaat met de ploeg wordt waarschijnlijk deze week bekend. Wüst (van het ontbonden TVM) heeft wel oren naar een samenwerking met de trainers Marianne Timmer en Gianni Romme, maar heeft ook ande re opties. Wint in proloog voor Vermeltfoort Coen Vermeltfoort heeft voor het tweede jaar op rij de pro loog van Olympia's Tour ge wonnen. De wielrenner van Cydingteam De Rijke bleef gis teren op het parkoers over 3,3 kilometer in Hoofddorp zijn Duitse ploeggenoot Christoph Pfïngsten één seconde voor. De Australiër Miles Scotson eindig de als derde met drie seconden achterstand. De Fretes opnieuw in Oranje onder 15 Nazario de Fretes is opnieuw opgenomen in de selectie van Oranje onder vijftien jaar. De voetballer uit Middelburg, die voor Sparta Rotterdam uit komt, speelt met het Neder lands elftal twee vriendschap pelijke interlands tegen Duits land, op 20 en 22 mei. Sander Versendaal uit Oostka- pelle staat op de standby-lijsL Hij is nu nog actief bij de JVOZ en speelt volgend seizoen bij FC Twente. Engeland speelt tijdens het we reldkampioenschap komende zomer in Brazilië in poule D te gen Costa Rica, Italië en Uru guay. Bondscoach Alberto Zacchero- ni van Japan heeft zijn selectie voor het WK al in een vroeg stadium bekendgemaakt. Bij de 23 namen die de Italiaan maan dag presenteerde zijn Manches ter United-middenvelder Shinji Kagawa en Keisuke Hon da (AC Milan) de meest voor aanstaande spelers. Honda heeft net als Southampton-ver- dediger Maya Yoshida een ver leden in de eredivisie bij VW- Venlo. Veel banen weg bij NEC na degradatie De degradatie van NEC heeft grote personele gevolgen voor de club. Naar verwachting ra ken vijftien tot twintig men sen die op het kantoor werken van de Nijmeegse voetbalclub hun baan kwijt. Algemeen di recteur Bart van Ingen bevestig de gisteren dat ongeveer de helft van het personeel ver dwijnt. Ook een groot deel van de selectie moet op zoek naar een andere club. Eigenaar zet Aston Villa te koop Voetbalclub Aston Villa staat te koop. Dat meldde de huidige ei genaar Randy Lerner gisteren op de website van de Engelse vereniging. „Ik heb het gevoel dat het tijd is voor een nieuwe eigenaar en dus nieuw leider schap." De Amerikaan werd in 2006 ei genaar. De Nederlanders Ron Vlaar en Leandro Bacuna staan bij de club onder contract. Derde schuiver Van Schoonhoven Wegracer Max van Schoonho ven uit Kamperland is er ook bij zijn derde wedstrijd in de Pata European Junior Cup niet in geslaagd de finish te halen. De zestienjarige inwoner van Kamperland ging zondag in de derde ronde van de wedstrijd op het circuit van Imola (Italië) hard onderuit Eerder over kwam hem dat al in Aragon (Spanje) en Assen. Van Schoonhoven bleef onge deerd. Bij de dressuurwedstrijd van de Vosseruiters in Axel ging zondag de winst in de klasse Z naar Petra Verschueren en Na thalie Tijssen. In de warmloop- ronde liep Verschueren met Di va naar de score van 61,47 pro cent De combinatie uit Hoek moest hiermee de eerste plaats delen met Tijssen uit Eede met de met Welt Hit Il-dochter Zo- merwald. In de herkansing schreef Verschueren en de Speilberg-dochter met 60,29 procent de proef op haar naam. De op Z niveau debuterende Julia Bouthoorn uit Zaamslag eindigde met de Parlando- dochter Pamela op de tweede stek (60,00 procent). Met de hoge scores van 70,33 en 71,00 procent stuurde Anne ke de Booij uit Kloosterzande de merrie Vigieny S in de klas se L naar twee afgetekende overwinningen. DINSDAG 13 MEI 2014 LUTON - "ïgss r -i». - - -f -w I Rubiquil in 2006 met Thamar Zweistra foto Digishots door Karei Pleunis BERGEN OP ZOOM - Doelman Tolga Gücün van de Bergen op Zoomse voetbalvereniging BW'63 wordt door het bestuur van de club ge royeerd. „Met hem zijn we klaar, we willen hem hier niet meer zien", zei secretaris Ahmet Arslan gisteren. RIJSWIJK HOOFDDORP ZEIST AXEL NIJMEGEN BIRMINGHAM IMOLA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61