Erik van den Bos (37) ontwierp een nieuw gebouw voor één van de succesvolste bedrijven van Zeeland: schoenenketen Omoda in Zierikzee. 32 ZEELAND ARCHITECTUUR Steengoed is een serie over architectuur in Zeeland. Deze krant publiceert dertien dinsdagen lang gesprekken met architecten over recente projecten. Vandaag aflevering 7: architect Erik van den Bos uit Zierikzee over het hoofdkantoor annex distributiecentrum van schoenenketen Omoda op het nieuwe bedrijventerrein aan de Weg naar de Val bij Zierikzee. Omroep Zeeland zendt elke dinsdag een aflevering uit van de door programmamaker Rebecca van Wittene en architect Johan de Koning opgezette televisieserie Steengoed. In juni volgt de verkiezing van het mooiste gebouw in Zeeland. Streng? Ja, dat woord vindt architect Erik van den Bos wel van toepassing. Bruut vindt hij ook passend. We staan voor de ingang van het immense hoofdkantoor en distributiecentrum van Omoda- schoenen bij Zierikzee. Voor wie van de Zeelandbrug komt is het gloednieuwe bedrijfspand de aankondiging van bedrijvig Zierik zee. Vooralsnog is de rest van het bedrijventerrein maagdelijk, maar er zijn nieuwe activiteiten aange kondigd. Een eerste kennismaking met het pand van Omoda - in totaal 450 werknemers - vraagt om exacte cij fers. Hoe anders moet je aangeven dat je je als bezoe ker nogal nietig voelt? Erik van den Bos weet de ma ten uit zijn hoofd: de zwarte noordhal met het distri butiecentrum meet 100 meter lang bij 50 meter breed bij 11 meter hoog. De grijze zuidhal is iets be scheidener van omvang: 100 bij 35 bij 11 meter. Alles bij elkaar biedt het complex zo'n 10.000 vierkante meter vloeroppervlak. Het grootste bedrijfsgebouw van Schouwen-Duiveland, daar durven we wel een mooi flesje wijn om te verwedden. Toen het pand de afgelopen maanden in aanbouw was, waren de reacties - voorzichtig gezegd - nogal wisselend. Eerst werd de zwarte noordhal gebouwd. Wat maak je nou voor een grote, zware dreigende ko los? Die vraag kreeg Erik van den Bos meer dan eens voorgeschoteld. Of er volgden veelzeggende stiltes, als hij bevestigend antwoordde op de vraag of die zwarte doos echt zijn ontwerp was. „Maar toen de lichter getinte zuidhal erbij werd gebouwd, verstom de alle kritiek", zegt hij. „Toen kon iedereen zien dat er geledingen in het complex waren aangebracht. En dat het gebouw een mooie overgang vormde van het buitengebied naar de stad Zierikzee." Van den Bos is afkomstig uit Bruinisse. Hij was een jaar of zeventien toen hij doorkreeg dat het spelen Dit gebouw verzacht de I De zuidhal van het Omoda-gebouw bij Zierik zee. De verspringende bouwvolumes breken de massaliteit. Op de wanden zijn dorpels aangebracht, die hetzelfde effect beogen. foto's Mechteld Jansen door Jan van Damme I Ruime overkapping Architect Erik van den Bost I Kantoorruimte met opstelling van een deel van de collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60