'Kerktorens zullen daveren' ■■m 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Schoolmuseum duikt in IVveede Wereldoorlog LOKERSE FEESTEN Haar leven, de herinneringen en haar nalatenschap pzc.nl/webwinkel TERNEUZEN - In museum School tijd in de Nieuwstraat in Terneu- zen is nog tot eind mei een expo sitie te zien over de Tweede We reldoorlog. De tentoonstelling, in de hal van het schoolmuseum, bestaat uit de meest uiteenlopende voorwerpen uit de oorlog, zoals soldatenhel- men, etensbakjes, persoonsbewij zen, distributiebonnen, gasmas kers en onderscheidingen. Ook is een kleine boekencollectie te be kijken. Een aantal tentoongestel de voorwerpen is afkomstig van privéverzamelaars. Eerder wijdde het museum een kleine tentoonstelling aan de Eer ste Wereldoorlog. REGIOACENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 13 MEI 2014 Wat is toch het geheim van de Lokerse Feesten? Elk jaar slaagt de organisatie erin grote namen, oud en jong, naar de Vlaamse stad te krijgen. Ook deze 40e editie weer. LOKEREN - Het duurt nog een tijd je voordat de Lokerse Feesten be ginnen. De eerste optredens zijn donderdag augustus, de laatste zondag 10 augustus. De stad Loke ren, met iets meer dan veertigdui zend inwoners, trilt tien dagen lang op haar grondvesten. Eén concert, dat van de legendarische Canadese zanger Neil Young dins dag 5 augustus, is zelfs al uitver kocht. In een weekje. Zo gaat het al veertig jaar. De Lo kerse Feesten zijn een begrip dankzij een mix van oude en nieu we namen. Van Boudewijn de Groot, Anouk, De Heideroosjes, en Clouseau tot en met Alice Coo per, The Sex Pistols, Triggerfin- ger, The Simple Minds, Iggy Pop en Bryan Ferry. Ze wisten Loke ren allemaal te vinden. „We zijn ook al een tijdje bezig", beant woordt Bruno Van Eetvelde de vraag wat het geheim van de Lo kerse Feesten is. Hij is perswoordvoerder, onbe taald wel te verstaan, zoals het he le muziekevenement door al met al 650 vrijwilligers wordt gedra gen. Van hen komt het merendeel uit Lokeren. Wie in de stad woont, kan ook niet om de Loker se Feesten heen. Wat in Neder land ondenkbaar is op openlucht festivals, kan in Lokeren wel. Op tredens zijn stuk voor stuk LOKEREN - Neil Young (68), be kend van hits als Heart of Gold, Helpless en Like a Hurricane, is dit jaar de absolute topact van de Lo kerse Feesten. Als je tenminste een liefhebber bent van zijn mu ziek. Neil Young is niet de enige die naar Lokeren komt en al furore maakte in de jaren zeventig van de vorige eeuw. De organisatie is er ook in geslaagd Patti Smith (67) te boeken. Zij treedt een dag later dan Neil Young op, woens dag 6 augustus. Dezelfde avond spelen ook de Belgische bands Girls in Hawaii, Intergalactic Lo vers en Novastar. Eén van de topgroepen op de Lo kerse Feesten editie 2014 is zeker ook de rockband Motörhead, zon dag 4 augustus. In haar beschrij ving van de band legt de organisa tie een link met de herdenking van het begin van de Eerste We reldoorlog, een eeuw geleden. 'Ne derland was destijds neutraal', wordt in herinnering geroepen, 'maar deze keer zullen de kerkto rens van vlakbij gelegen gemeen ten als Terneuzen of Hulst dave ren tot een diplomatieke rel dreigt, Motörhead speelt en we zullen het verdorie allemaal gewe ten hebben'. Zie voor rest programma: www.lokersefeesten.be 's avonds geprogrammeerd, met als eindtijd half drie 's nachts. Tien dagen lang. De verdraagzaamheid van de Lo kerse bevolking moet wel groot zijn. Wat aldus Van Eetvelde on der meer te danken is aan het soort publiek dat de feesten be zoekt. „Kalm en vriendelijk", om schrijft hij de bezoekers. Het mooie van de Lokerse Feesten is ook, stelt Van Eetvelde, dat je overdag gewoon kunt gaan wer ken, omdat de optredens in de avonduren zijn. „Je hebt dan mis schien de volgende dag wel wat slaap nodig." Artiesten komen graag naar Loke ren, vanwege de gemoedelijke sfeer. Als ze toch al een tournee gepland hebben in Europa, zoals Neil Young, pikken ze een optre den tijdens de Lokerse Feesten mee. De organisatie moet daar na tuurlijk wel alert op zijn. „We hebben een goede programmeur, Peter Daeninck, die lang van te vo ren bezig is contacten te leggen met boekingsbureaus. Het enige wat telt, is eigenlijk dat wij een optreden productietechnisch aan moeten kunnen", noemt Van Eet velde als mogelijk beletsel. Ge zien de namen die steeds worden binnengehaald, lijkt dat nauwe lijks te spelen. De Lokerse Feesten begonnen in 1975. Jeugdclubs, een jazzclub en de Lokerse Feestcommissie wil den wel eens wat anders met de doodgeprogrammeerde Lokerse kermisweek. Op de eerste editie kwamen driehonderd liefhebbers af, vorig jaar stopte de teller op zo'n 130.000 bezoekers; ruim drie keer het inwonertal van Lokeren. De stad kan het aan. Overdag kun je gewoon werken en 's avonds tot half drie bij ons feesten Bon fuz35vax4NNE Het museum is open op woensdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur, en op op afspraak (tele foon: 0115-627821). BRESKENS - Openbare Basisschool, 18.00 uur: Avond wandelvierdaagse; HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vluchtelingen werk; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.00 uur: bijeenkomst SP; De Korenmarkt, 10.00 uur: Kaartjes ma ken; 12.00 uur: Samen eten; Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Schildersclub; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 13.15 uur: Uit Bu reau Kapelletjesroute; 14.00 uur: biljarten, sjoelen, welfare; SINT JANSTEEN - De Warande,14.30 uur: Sjoelen; 15.30 uur: Kreatieve vorming. SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; Het Meulengat, 19.00 uur: vergadering dorpsraad; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobby club; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; ZAAMSLAG - Gemeenschapscentrum Het Stropievat, 10.00 uur, biljarttoernooi ouderenclubs in kader van viering 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen; 19.30 uur, verga dering dorpsraad; ZUIDDORPE - Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag. Neil Young is al uitverkocht door Harmen van der Werf Bruno Van Eetvelde, vrijwilliger 3 DVD "W WEBWINKEL ANNE Zorgvulcjg samengestelde documentaire (3DVD) met alle beschikbare in formatie over het leven van Anne Frank, de herinneringen aan dit joodse meisje en haar nalatenschap: het ontroerende en aangrijpende dagboek dat wereldwijd bekend werd. Met getuigenissen van oud-schoolgenoten en haar vader Otto Frank, die zijn persoonlijke verhaal met u deelt en verklaart waarom het verschrikkelijke verhaal van Anne nog steeds aan iedereen moet worden verteld. Speelduur circa 215 minuten, Nederlands gesproken. Bedoek uw webwinkel voor meer informatie. Hierbij bestel ik _x ANNE a €19,95* Voornaam: •Excl. verzendkosten 3,95 Achternaam: mO vO Straat: Nr: Plaats: Postcode: Telefoon: E-Mail: Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media éénmalig het verschuldigde bedrag te incasseren van: IBAN: NL_ of Bankrekening: Stuur deze bon in een envelop naar: Webwinkel, Postbus 1090,5004 BB Tilburg Handtekening: Vragen? Bel 0900 - 2021352 (€0,45 p.g.) Jj(, Let op: verwerking van een bon order duurt tot 5 werkdagen. Uw bestelling sneller in huis, bestel online!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58