ZEEUWS-VLAANDEREN Matrozen Express almanak Vier bestuurders met te veel op 32 en 33 Overleg met bedrijven en instanties moet werkgelegenheid op peil houden en hulp zorgbehoevenden mogelijk blijven maken. Pand Omoda verzacht de overgang Wachten op oordeel van Louis van Gaal >p het OOSTBURC - De nieuwe coalitie presenteert zich vanavond tijdens een speciale raadsvergadering in het Sluise belfort. De wethouders Peter Ploegaert (CDA), Chris van de Vijver (Nieuw Gemeentebelang), Stan Lauret (WD) en Albert de Bruijn (D66) kwamen maandag met de portefeuilleverdeling en het coali tieakkoord naar buiten. De wet houders en hun fracties zijn van plan het door het vorige college in gezette beleid grotendeels voort te zetten. Diverse toekomstvisies over onder meer recreatie, natuur en wonen, die de afgelopen jaren het levenslicht zagen, vormen de basis voor gemeentelijk beleid dat mensen en zaken met elkaar moet verbinden. Die verbindingen zorgen niet al leen voor een hechtere sociale structuur, maar maken het ook mogelijk dat Sluis efficiënter kan werken. En dat is nodig om de nieuwe (zorg)taken die op de ge meente afkomen, te kunnen uit voeren, melden de vier partijen in het coalitieakkoord 'Sluis ver bindt. Het geheel is meer dan de som der delen'. Wethouder Ploegaert, de forma teur van de coalitie, houdt groten deels de portefeuille die hij de af gelopen vier jaar al beheerde. Hij blijft onder meer verantwoorde lijk voor ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, recreatie en toe risme, kust- en waterbeheer. Stan Lauret neemt de portefeuille fi nanciën van zijn partijgenoot Conny Almekinders over. Econo mische zaken, verkeer en vervoer vallen echter toe aan Chris van de Vijver. Albert de Bruijn beheert onder meer onderwijs, sport en cultuur. Lauret (wmo- en jeugd zorg) en De Bruijn (participatie) verdelen de belangrijkste taken van het sociaal domein, het zorg- takenpakket dat de rijksoverheid naar de gemeenten toeschuift. De coalitie wil zo veel mogelijk sa men met de oppositie het beleid bepalen. Hoewel de partijen die na de verkiezingen buiten de boot vielen (PvdA, D&T, Lijst Ba- bij n en SP), niet mee wilden den ken over het coalitieakkoord, heb ben de coalitiepartijen ook reke ning met hun wensen gehouden. Zo wordt over twee jaar geëvalu eerd of het afschaffen van de tweedewoningverordening niet tot ongewenste ontwikkelingen leidt; de grote vrees van D&T. Met de belofte zich tot het uiter ste in te spannen het openbaar vervoer toegankelijk en betaal baar te houden, komt de coalitie tegemoet aan wensen van de PvdA, benadrukken de wethou ders. Sluis moet de komende jaren keu zes maken, weet het kwartet wet houders. Ze willen die keuzes 'in dialoog met de hele raad' maken. De consequenties moeten vervol- gens'duidelijk worden gecommu niceerd' naar de inwoners. RIJDENDE CONCERTZAAL HULST - Vier automobilisten zijn in de nacht van vrijdag op zater dag in Hulst en omgeving betrapt bij een mobiele alcoholcontrole. In totaal zijn 82 bestuurders ge controleerd. Een Hulstenaar (28) en een Ant werpenaar (52) kregen boetes van respectievelijk 367 en 607 euro. Een 51-jarige man uit Kloosterzan- de had 3,5 keer te veel op en is zijn rijbewijs voorlopig kwijt. Een beginnende rijder (19) uit Hei kant die ruim twee keer te veel op had, ook. Zij moeten voor de rechter verschijnen. Het motorjacht dat de haven van Zierikzee binnenliep, was van het type 'strijkijzer': hoog, snel en van plastic. De schipper droeg een gou den ketting op zijn behaarde bast. Aan dek liepen twee zonnebankbrui- ne matrozen met geblondeerd haar, gehuld in miniscule bikini's. Toen de schipper het jacht de box in stuurde, bleef een stootwil achter een meerpaal hangen. Daarna greep een matroos naast een gereed- hangende meerlijn, waardoor de boot onzacht tegen de steiger botste, 's Avonds aan de bar van de water sportvereniging excuseerde de schip per zich voor zijn onhandige beman ning: „Overdag heb je er niets aan. Maar 's nachts...." DINSDAG 13 mei 2014 25 in Oplossing coalitie Sluis: 'samen' door René Hoonhorst r* TERNEUZEN - Weet je wat zo mooi is aan klassieke mu- v-j ziek? Je kunt er van alles in horen. En wat je hoort, is ei- genlijk nooit fout. Die wijze les gaf pianiste Elsbet Remijn gisterochtend leerlingen van De Zeemeeuw en De Spring plank mee. In een rijdende concertzaal toert zij met ande re laureaten van het Prinses Christina Concours deze week langs Zeeuws-Vlaamse scholen om kinderen in con tact te brengen met klassieke muziek. De vrachtauto, die luistert naar de naam Classic Express, is een initiatief van het Christina Concours en is onder deel van Het Scaldis Kamermuziek Festival. De befaamde Hulster violist Mathieu van Bellen is artistiek leider van het festival. Hij doet deze week ook een aantal keren mee in de Classic Express. „Hartstikke leuk, al was het alleen al omdat dit de enige rijdende concertzaal ter wereld is", al dus Van Bellen, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53