Chef-kok verbouwt oud stadsarchief Posters Partij voor de Dieren Tholen afgerukt 1 J;00 BEVELANDEN en THOLEN 31 Ondernemersplein ÈMmK Het monumentale pand aan het Bleekveld in Goes staat er verval len bij. Het dak is verdwenen en een tussengebouw is met de grond gelijk gemaakt. Grote con tainers vol puin staan gereed om afgevoerd te worden. Het lijkt haast alsof het pand wordt afge broken. Diephout: „Nu lijkt het nog op een ruïne. Maar straks als de reno vatie en de verbouwing van het pand klaar is, staat hier een prach tige horecagelegenheid." Het is de bedoeling dat de eerste gasten er volgend jaar mei terecht kunnen. Uiteindelijk moet het hotel 23 ka mers krijgen. Aan de kant van theater De Mythe komt er een brasserie met een grote glazen uit bouw. TUssen het hotel en de bras- serie komt een glazen gang met een liftschacht. Verder vertelt Diephout dat er, half onder gronds, een wellnesscentrum voor de gasten wordt aangelegd. Toch zullen er straks ook veel oude elementen in de gelegen heid terug te vinden zijn. Zo sla pen de gasten straks onder de oude houten balken en zullen hier en daar uitgebeitelde bakste nen te zien zijn. Bepaalde authen tieke ornamenten blijven ook in tact. Diephout ziet het al helemaal voor zich. „Als de gasten wakker worden, kunnen ze beneden in de brasserie eten." Wijzend naar een hoop puin zegt hij: „Waar schijnlijk gaan ze dan daar in de glazen uitbouw zitten, omdat ze dan naar buiten kunnen kijken." .De in Zeeland geboren en geto gen ondernemer had al langere tijd een oogje op het pand. „Nu was de tijd rijp om er echt iets voor mezelf te beginnen." Na zijn koksopleiding heeft Diep hout bij diverse Zeeuwse sterren restaurants gewerkt. De laatste vijf jaar heeft hij als chef-kok bij brasserie Appelmans in Antwer pen gewerkt. De Goesenaar reist nu nog dagelijks op en neer naar zijn werk in Antwerpen. Straks woont hij op nog geen minuutje fietsen van zijn eigen onderne ming. Diephout geeft aan dat hij het alle^ maal best spannend vindt. Het is per slot van rekening een groot project. Toch heeft hij er vertrou wen in dat zijn onderneming een succes gaat worden. „Ik heb ge woon een goed gevoel bij Goes", verklaart hij. Hij hoopt dat zijn on derneming uiteindelijk voor alle doelgroepen geschikt is. Diephout: „Ik wil voorkomen dat mensen drempelvrees hebben. Ik heb daarom bewust voor een bras serie gekozen. Een brasserie is wat losser, wat relaxter. Daar lo pen de mensen wat makkelijker naar binnen om een hapje te In alle kernen op Tholen en Sint Philipsland heeft Du Fossé met een vriendin een week of twee ge leden posters geplakt op de daar toe door de gemeente neergezette borden. Al die posters zijn inmid dels door onbekenden verwij derd. „En daar hebben ze echt moeite voor moeten doen. Je ziet dat ze met een scherp voorwerp de posters weg hebben gehaald. Een kinderachtig zooitje vind ik dat." Du Fossé, die al een jaar of vijf ac tief is voor de Zeeuwse werk groep van de Partij voor de Die ren, kan naar de dader of daders en hun motivatie om dit te doen alleen maar gissen. „Iemand zei: je hebt vast tegen het verkeerde been geschopt", verwijst Du Fos sé onder meer naar één van de op de posters gedrukte campagneslo gans van haar partij: 'Zeg NEE te gen 363.000.000.000 euro land bouwsubsidies'. Tholen is een ge bied van boeren en jagers en die zien de uitgangspunten van haar partij niet zo zitten. „Het moet in ieder geval iemand zijn die een vreselijke hekel heeft aan de Par tij voor de Dieren. Want zoiets doe je toch niet? Ik ben bijvoor beeld niet van de SGP en er han gen hier ook van die posters met de tekst 'Jezus leeft', daar heb ik ook niets mee. Maar die haal ik toch ook niet weg?." Ze voelt zich gesteund door de reacties die ze inmiddels via Twit ter heeft gekregen. „Wat een ach tergebleven gebied", was één van de reacties toen ze beetje bij beet je ontdekte dat de posters in alle kernen zijn verdwenen. Du Fossé heeft geen aangifte gedaan en is ook niet van plan om opnieuw te gaan plakken. Wel gaat ze ge woon door met huis-aan-huis flyeren in de gemeente Tholen, om de standpunten van haar par tij voor het voetlicht te brengen. „Ik word hier alleen maar strijd lustiger van. Natuurlijk ga ik door." De Thoolse is al sinds de oprichting lid van de PvdD omdat ze het als één van de beste par tijen ziet 'in de strijd voor een be tere wereld'. „Op een heel brede manier. Zowel voor mens, dier als milieu." Elke maand LG G2 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms telfort.nl 08001707 Telfort winkels DINSDAG 13 MEI 2014 door Janneke Koster GOES - „Alleen een restaurant be ginnen vond ik te klein", zegt chef kok Ron Diephout (34). „Het moest meteen groots zijn. Een to taalpakket van horeca. Daarom heb ik de stoute schoenen aangetrok ken en ervoor gekozen om het oude stadsarchief in Goes om te bouwen tot hotel en brasserie Ka toen." Ron Diephout: „Straks, als de renovatie en de verbouwing van het pand klaar is, staat hier een prachtige horecagelegenheid." foto Marcelle Davidse ft door Esme Soesman THOLEN - De campagneposters die leden van de Partij voor de Dieren in de aanloop naar de Europese ver kiezingen hebben opgehangen op Tholen en Sint Philipsland zijn doel bewust van de borden gerukt. „Het is dat de poster die ik thuis heb hangen achter het raam zit, anders was die ook nog weg", meldt Domi nique du Fossé van de PvdD. Toestel is van jou 97 illl l V OO AM ik, Aug 7 J s S'J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51