Vier partijen zetten schouders onder gemeenschappelijke ruimte Rilland Borsele betrekt inwoners bij ambities in collegeprogramma BEVELANDEN en THOLEN 29 3 Maakt er meer vakantie van. Nieuwbouw Vliedberg Rilland RILLAND - De tijd dat woning bouwcorporaties het ene na het andere woonzorgcomplex uit de grond konden stampen, is voor bij. Niet alleen verkeren de corpo raties in moeilijker tijden, ook is de financiële grond voor de bouw van algemene ruimten weggeval len. Toch komt er aan de Vliedberg straat in Rilland een openbare ruimte waar mensen een een kop je koffie kunnen drinken en bewo ners een verjaardagsfeestje kun nen houden. Volgens Peter Bevers van R en B Wonen komt dat om dat zijn organisatie met Ter Weel, gemeente Reimerswaal en 'Vrien den van de Vliedberg' samen de schouders eronder hebben gezet door elk voor een deel van de fi nanciering te tekenen. „We heb ben iets gedaan wat tegenwoordig eigenlijk niet meer zou kunnen", merkt Bevers tevreden op. De gemeenschappelijke ruimte, vormt de schakel tussen de nieuw bouw en de huidige appartemen ten aan de Oostkilhoek. Ook ande re Rillanders hebben er wat aan. Zo kan de dagverzorging die Ter Weel sinds vorig jaar aanbiedt in het oude Huize de Vliedberg er plaats laten vinden. „Dat sluit he lemaal aan bij de nieuwe WMO-structuur waar de gemeen te verantwoordelijk voor is. We dragen daarmee bij aan de sociale cohesie in het dorp", zegt André Lokerse van Ter Weel. Ook de tuin rondom de nieuw bouw wordt toegankelijk voor heel het dorp. In een parkachtige omgeving kunnen mensen een rondje lopen. Goed voor de no dige reuring, vindt Bevers. Het park moet ook langs de Oostkil hoek worden aangelegd. Bevers verwacht dat een benodigde in stemming van zeventig procent van de bewoners tijdig wordt ge haald. „Dat gaan we niet van bovenaf sturen. We betrekken de organisa ties en inwoners bij de tien ambi- tiepunten van het collegeprogram ma", zei wethouder Ad Schenk gisteren bij de presentatie. Een van die ambities is aanpak van verpaupering in de Borselse dorpen. „Het is geen gezicht wat je soms tegenkomt in de verschil lende kernen", aldus wethouder Kees Weststrate. „We gaan naar het evenwicht zoeken tussen het omgaan met dorpsvernieuwing en de beschikbare middelen. Dat gaan we samen met het bedrijfsle ven, de gemeenteraad en inwo ners oppakken." Het nadrukkelijker betrekken van Borsele bij de Westerschelde is een andere ambitie. Met name in gegeven door de ontwikkelingen in Baarland, Ellewoutsdijk en Hoedekenskerke. „De Tropical Zoo en de stoomtrein zijn prach tige basisvoorzieningen. We pro beren meer samenhang tussen on ze toeristische voorzieningen aan te brengen. Daar valt winst te ha len", aldus Schenk. Een nieuwe toeristische voorzie ning kan de bouw van ecolodges zijn, niet alleen achter dijkpavil- joen De Landing in Baarland, maar bijvoorbeeld ook in een boomgaard of bij de Zwaakse Weel. De ontwikkeling van Sloepoort, het opknappen van verpauperde bedrijfsterreinen, geen lastenver hoging en een nieuw dienstverle ningsconcept zijn ook ambities. Zo wordt een flexibeler openstel ling van het gemeentehuis onder zocht. SP wil krabbel Nuis petitie kinderpardon SP Tholen dringt er bij burge meester Nuis op aan een hand tekening te zetten onder de pe titie kinderpardon. Zeven Zeeuwse burgemeesters steu nen tot nu toe de petitie. Het is nog niet bekend wat Tholen doet. Nuis was gisteren niet be reikbaar in verband met een be zoek aan de Thoolse zusterstad Itawa in Polen. Fliplander moet rijbewijs inleveren Een 32-jarige man uit Sint Phi- lipsland heeft zaterdagavond zijn rijbewijs moeten inleve ren omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat. Bij deze alcoholcontrole op Zuid-Beveland en Tholen schreef de politie later die avond en nacht nog drie bekeu ringen uit. De overtreders moe ten ook een cursus volgen. Opnames 'Nederland Zingt' in de kerk De EO neemt vanavond in de Hervormde kerk van Kapelle het programma Nederland Zingt op. De zang komt onder andere van het Zeeuws Projectkoor on der leiding van Marien Stouten en het Zeeuwse trio Lailly Voi ces. Bezoekers dienen vóór 19.30 uur binnen te zijn. Kaarten: eo.nl/nederlandzingt. Cactuskwekers houden open kas De cactuskwekers van de vere niging Succulenta houden za terdag open kas. Belangstellen den zijn welkom bij Bertus Spee, Diepeneestraat 4 in Bors- sele. Hij heeft 18 m2 kas en 40 m2 rotstuin. Ook Herman Weezepoel, Vlaamseweg 5 in Heer Arendskerke stelt zijn twee kassen open. De open dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Bijeenkomst over vrijwillige euthanasie De NWE houdt vanmiddag een informatieve bijeenkomst in Hotel Goes aan de Anthony Fokkerstraat. Leden en niet-le- den zijn welkom tussen 14.00 en 17.30 uur. Tijdens deze bij eenkomst geeft de NWE infor matie over (on)mogelijkheden met betrekking tot het zelfge kozen levenseinde. Meer info bij de WE 020- 620 b6 90. Lezing over Frans regiment in de oorlog In het Fruitteeltmuseum in Ka pelle houdt L.H. Brugghe van avond een lezing over het Fran se regiment tijdens de meida gen in 1940. Daarbij is veel ruimte voor de inbreng van de aanwezigen. De avond wordt af gesloten met een vrolijk Frans tintje. Aanvang 19.30 uur en de toegang kost zes euro. Rondreis Polen Rondreis Gastvrij Ierland Zuid-Tirol, Gardameer, Trentino Dolomieten Rondreis Engeland-Schotland maaskantreizen.nl DINSDAG 13 MEI 2014 Gemeenschappelijke ruimte Oude gebouw Huize Vliedberg wordt gesloopt Oostkilhoek bestaande appartementen Nieuwe Vliedberg door Joeri Wisse door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Leefbaarheid loopt als een rode draad door het collegeprogramma 'evenwichtig en ambitieus' van het nieuwe Borselse college van burgemeester en wet houders. THOLEN RILLAND KAPELLE BORSSELE GOES KAPELLE 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a Wroclaw. Krakau. Warschau. Verbfijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 19 mei, 16 juni e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met oa. Cliffs of Moher. Dublin. Ring of Kerry Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 29 mei, 24 juli, 7 aug e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Verona. Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van hatf-pens»on. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 22 mei, 3 juli. 11 sept. e.a. 10 dagen vanaf 749 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York. Edinburgh. Fort William. Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 25 mei e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiefeizen en rondreizen door heel Europa Bij bijna aBe reizen zijn excursies en hatf-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49