Muziektalenten uit regio krijgen full colour podium in Club Zonnemaire Hoogste ambtenaar Vlissingen legt functie als gemeentesecretaris neer m maaskant _L SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Maakt er meer vakantie van. reizen JL*« maaskantreizen.nl Workshop over landschapsfotografie Natuurmonumenten en foto graaf Bram Lamens (Pixelclass) houden zaterdag een work shop landschapsfotografie aan de Schouwse zuidkust. De workshop duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De start is bij restau rant de Heerenkeet in Kerkwer- ve. Aanmelden: www.natuurmo- numenten.nl/agenda. Aandacht voor digitaal kinderboek Kinderboeken voor op de ta blet, maar ook apps voor ken nis en vermaak. De Bibliotheek Zierikzee besteedt er morgen ochtend aandacht aan. Kinde ren en hun ouders zijn wel kom van 10.00 tot 11.30 uur in de Campus Cultura aan het Hatfieldpark. Vragen stellen mag en de eigen tablet meebrengen mag ook. Opgestoven zand van de weg gehaald Een aannemer is het afgelopen weekeinde druk geweest met het zandvrij maken van de pa rallelweg zeezijde op de Brou- wersdam. Door de harde wind was veel zand op de weg ge waaid. Het zand is teruggestort op het strand. Het schoonma ken van de weg gebeurt in het kader van regulier onderhoud. Cactuskwekers houden open kas De cactuskwekers van de vere niging Succulenta houden za terdag van 11.00 tot 17.00 uur open kas. Belangstellenden zijn welkom bij Leen Stolk, Bin nenweg 12 in Melissant. Hij heeft een oude verzameling. Het is ook open huis bij Marcel Stolk aan de Nieuweweg 30 in Melissant. Fliplander (32) moet rijbewijs inleveren Een 32-jarige man uit Sint Phi- lipsland heeft zaterdagavond zijn rijbewijs moeten inleve ren omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat. Bij deze alcoholcontrole op Zuid-Beveland en Tholen schreef de politie later die avond en nacht nog drie bekeu ringen uit De overtreders moe ten ook een cursus volgen. BIJ NADER INZIEN BÉÉÜ ZONNEMAIRE - Het erf van de boer derij van Jaap Verseput aan de Schapenweg in Zonnemaire wordt op zaterdag 21 en zondag 22 juni weer omgebouwd tot een plek waar muziek, dans, kunst en theater voor korte tijd de plaats in nemen van aardappelen, uien en tarwe. Na 'Diepspaceduiken' op zaterdag is het zondag de beurt aan de in middels vertrouwde manifestatie Club Zonnemaire met jazz en alle soorten muziek die zich niet aan grenzen houden. Initiator Jaap Verseput maakt daarin bewust ook ruimte voor muziektalenten uit de regio. Deed hij dat vorig jaar met het samenbrengen van muzikanten die normaliter niet met elkaar spelen onder de noe mer 'duo-tonen'. Dit keer is de op zet wat ruimer met als titel 'Full colour'. Verseput heeft bevriende musici uitgenodigd te komen op treden met zelf gekozen gasten. Zo zullen Danny en Stefan Fok ker zich presenteren met een ei gen blok, evenals Electrick and Friends, Marie de Ruiter en Swen Blikman, Feelisacts, The Special en Tea Lady. Niet zonder trots laat Verseput weten dat ook de bekende gitaris- te Corrie van Binsbergen weer van de partij is. Dit keer met haar ensemble De Grote Brokken met het programma Last! Tot de grote namen bij Club Zon nemaire behoort ook het drietal Arno Bakker, Anton Goudsmit Gerri Jager. Ook treedt pianist, componist en arrangeur Martin Fondse op dit festival op samen met de Braziliaanse gitarist (te vens architect en stadsontwikke laar) Morais. En tenslotte maakt ook saxofonist/klarinetist Maar ten Ornstein zijn opwachting sa men met het free-funk ensemble DASH! VLISSINGEN - Er bestaat een beeld van de ambtelijke organisatie dat niet gebaseerd is op feiten zei de Vlissingse gemeentesecretaris Hans van Houdt gisterochtend te gen zijn personeel. „Een beeld dat ik niet herken. Het is mij niet ge lukt dat beeld te keren." Van Houdt legt vrijdag zijn func tie neer, een dag na de installatie van het nieuwe college van B en W. Die twee zaken houden ver band met elkaar: de nieuwe coali tie wil fors bezuinigen op het ambtelijk apparaat. Bovendien gaan er stemmen op om de be ruchte bestuurscultuur in het stadhuis aan te pakken. Van Houdt heeft zelf besloten om te stoppen, benadrukken Van Houdt en burgemeester Letty Demmers. „Er is geen sprake van een conflict", zegt Demmers. „Het is geheel mijn eigen besluit", zei Van Houdt tegen zijn ambte naren. Hij krijgt een andere baan: hij wordt manager grote projec ten; de huidige - sterk bekritiseer de - externe projectleider Schelde- kwartier wordt binnenkort voor zijn diensten bedankt. De ambitieuze doelstellingen en de bezuinigingsvoorstellen van de nieuwe coalitie zijn te veel ge vraagd, zei Van Houdt: het we derzijds vertrouwen ontbreekt en hij verwacht niet dat hij de touw tjes voldoende in handen heeft om aan die opdracht te kunnen voldoen. Van Houdt is vijfenhalf jaar gemeentesecretaris geweest. Hij verving Dorthe Schipper- heijn, die na de vorige bestuurscri sis (en vertrouwensbreuk) opstap te. Van Houdt speelde een belangrij ke rol in de bonnetjesaffaire vorig jaar: hij weigerde te tekenen voor de omstreden declaraties van bur gemeester René Roep en wethou der Jacques Damen. Gegarandeerde busvakanties - uuu Rondreis Polen Rondreis Gastvrij Ierland Zuid-Tirol, Gardameer, Trentino Dolomieten Rondreis Engeland-Schotland DINSDAG 13 MEI 2014 KERKWERVE ZIERIKZEE BROUWERSDAM MELISSANT RILLAND DREISCHOR - Het verbouwde streek- en landbouwmuseum in Dreischor werd gisteren op deze pa gina beoordeeld door mevrouw Ren- ny Vercruysse. Museumvoorzitter Ria Geluk hecht eraan te melden dat - in tegenstel ling tot hetgeen Vercruysse gisteren vertelde - de lift van het museum het gewoon doet. ■Jaap Verseput (met kip in de armen) omringd door leden van de jongere generatie, foto Ronald den Dekker door Nadia Berkelder 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw. Krakau. Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 19 mei, 16 Juni e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher. Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class Gegarandeerd op: 29 mei, 24 Juli, 7 aug e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursierets per Comfort-Class touringcar, met o.a. Verona, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 22 mei, 3 juli, 11 sept. e.a. 10 dagen vanaf 749 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York. Edinburgh. Fort William, Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 25 mei e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bi) bt|na alle reizen zi)n excursies en halt-pension inbegrepen Vraag de gratia brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412 48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43