Vragen over capaciteit parkeren bij Rampweg Flakkeese transporteur vast wegens uitbuiting I SP stopt ongewenste reclame toch in de bus I I I In optocht naar school 44 Nee, pa, wij willen niet dat je nu al stopt met het organiseren van culturele festivals 28 SCHOUWEN-DUIVELAND CLUB ZONNEMAIRE Jongere generatie festivalmakers in polder van Zonnemaire treedt in voetsporen van Jaap Verseput. Politie pakt verdachte van straatroof op Het college wil het parkeerterrein bij strandovergang Kijkduin her- inrichten. Het terrein moet beter en uitnodigender worden en dat gaat ten koste van een aantal par keerplaatsen. Daarnaast wordt ook de Rampweg aangepakt om dat de tweede fase van de recrea- tieverdeelweg nu open is. Een van de onderdelen daarvan is dat er een voetpad komt. Hierdoor ver dwijnen de parkeerplaatsen in de berm van de weg. Vanuit de ondernemers bij strand overgang Kijkduin en de onderne mersvereniging Renesse is zorg over het verdwijnen van de par keerplaatsen. Ondernemer Rob Rameau sprak over het verdwij nen van ten minste honderd par keerplaatsen. Volgens hem een slechte zaak. „Renesse Oost en in het bijzonder strandovergang Kijkduin hebben de laatste jaren een economische ontwikkeling doorgemaakt. Een dergelijke be drijvigheid leidt er toe dat het ge bied meer en meer wordt be zocht." De zorg over de parkeercapaciteit wordt gedeeld door de WD. Tom Soeters kwam gisteravond in de commissievergadering met een voorstel om het huidige parkeer terrein bij Kijkduin uit te brei den. „Voor de weg die over de duin loopt, ligt zand. Dit is geen Natura 2000-gebied en dat heb ben wij ingevuld met parkeer plaatsen. Wij denken dat het goed is om de situatie daar nu in een keer goed aan te pakken." Soeters overweegt dit voorstel de komen de raadsvergadering in te dienen. Bij andere partijen leeft ook de vraag of er voldoende parkeercapa citeit is en daarom willen diverse fracties weten hoeveel auto's bij Kijkduin geparkeerd worden. Ook het CDA heeft twijfels over de be perking van de parkeercapaciteit. De fractie vreest dat de parkeer overlast zal verschuiven naar de Korte Moermondsweg. VERHUIZEN s* De man, eigenaar van een trans portonderneming, zou Hongaars- Servische chauffeurs hebben uit gebuit. Er is vermoedelijk sprake van lange werktijden, laag loon en bedreigingen. De verdenking is dat de transportondernemer chauffeurs ronselde in Servië. De chauffeurs werden goede verdien sten en huisvesting voorgespie- ZONNEMAIRE - Misschien wordt het tijd om te stoppen na bijna twintig jaar culturele festivals, overwoog organisator Jaap Verse put uit Zonnemaire. „Natuurlijk niet, pa", reageerden zijn kinde ren. Zij begonnen nou net echt de smaak te pakken te krijgen van al die muziekoptredens en perfor mances op het eigen boerenerf op de derde zondag van juni. Vader Jaap was ook best te porren om door te gaan, maar dan wel met wezenlijke inbreng van de jongere generatie. Tijdens het al lereerste festival Zonnemaire Bui tengewoon in juli 1995 organiseer den de kinderen Verseput skelter- ritjes over het erf. Nu wordt er meer van hen verwacht: de invul ling een volledig dag programma. Daarmee wordt Club Zonnemaire een tweedaags evenement met op zaterdag 21 juni een gevarieerd aanbod van de jongeren onder de noemer 'Diepspaceduiken' en op zondag 22 juni een programma met veel muziek en theater dat door Jaap Verseput zelf wordt in gevuld. Het stimuleert hem enorm dat de nieuwe generatie zich aandient en hij denkt nu dan ook niet meer aan stoppen. Dochter Vera en zoon Victor heb ben de handschoen opgepakt sa men met enkele goede vrienden: Rick van der Ree, Hidde van der Veer, Renate Schellekens en Niek de Jonge. Zij beschikken ieder voor zich over specifieke organisa torische talenten. Zo is Victor goed in financiën, bemoeit Hidde zich als vliegende keep vooral met catering, leven Vera en Rena te zich uit in het maken van kleur- DIEPSPACEDUIKEN EN CLUB ZONNEMAIRE rijke objecten ter versiering en zal Niek als stipte planner de opzet en de uitvoering van de program mering voor zijn rekening ne men. Als collectief deden ze vorig jaar al praktijkervaring op met 'een festival voor en door vrien den', maar dat stond geheel los van Club Zonnemaire van vader Jaap. „Het werd toen een groot succes en kregen vaak de vraag of we het nog eens wilden doen. We gaan het nu grootser opzetten en alles met de juiste vergunnin gen", lacht Vera. De jongeren dra gen ieder voor zich ook een groep of solo-artiest aan voor een optre den op de festivalzaterdag. De li- ne-up is verrassend en geva rieerd: Sinas Petit (balkan, afro- beat, cumbia, reggaeton, ska, funk en dance); funk/rocktrio Stoma; skaband I am with stupid; De Goese rockband Rye; zangeres en accordeoniste Cato Fluitsma; sin ger-songwriter Vincent de Bel en de dj's: Nrico, Jules de la Courget te en Echo. „Diepspaceduiken wordt een soort fusionfestival, een totaal beleving met muziek en overal sfeervolle zitjes", laat Vera Verseput weten. geld. Maar het loon viel tegen en voor huisvesting werd niet ge zorgd. De chauffeurs moesten in hun truckcabine slapen. Ze werk ten zes dagen per week en verble ven op hun vrije dag ook in de vrachtwagen. Verder zou een aan tal van hen geen loon hebben ont vangen. Als chauffeurs zich hier over beklaagden, zouden zij en hun familie bedreigd worden. De Inspectie SZW begon in fe bruari een strafrechtelijk onder zoek nadat chauffeurs zich had den gemeld bij de vakbond FNV. De verdachte is vrijdag voorgeleid aan de rechter in Rotterdam en voor 7 dagen in bewaring gesteld. ZIERIKZEE - De politie heeft giste ren een 31-jarige man uit Zierik zee aangehouden op verdenking van straatroof. Hij zou vorig jaar in de Plevier straat in zijn woonplaats een man van zijn portemonnee hebben be roofd. De verdachte is rond 12.00 uur aangehouden op het politie bureau. Hij is voor verhoor naar Torentijd gebracht. Het slachtoffer werd vorig jaar op 22 september rond 2.15 uur door twee mannen overvallen. De bela gers werkten het slachtoffer tegen de grond en sloegen en trapten hem. Daarna gingen ze er met zijn portemonnee vandoor. „Mag dat niet?", reageert afdelings voorzitter Anita de Vos geschrok ken. „Ik had begrepen van andere afdelingen dat het bij een Nee/Ja- sticker wel mocht. Maar dit is goed om te weten, dan moeten we direct de instructies aanpas sen. Het is absoluut niet de bedoe ling om mensen te irriteren", zegt ze. Mensen met een nee/ja-sticker op de brievenbus geven daarmee te kennen geen reclame te willen, maar wel huis-aan-huisbladen. De SP sloeg brievenbussen met een nee/nee-sticker volgens De Vos al wel over. „Een folder van een politieke par tij is gewoon reclame en dus mag het niet" zegt een woordvoerder van de stichting Reclame Code. „Ook al is het niet commercieel. Het heeft als doel stemmen te werven." EP door Melita Lanting zierikzee - De gemeenteraad wil cijfers zien over de aantallen auto's die geparkeerd worden bij parkeer terrein Kijkduin, aan de Rampweg in Renesse, om te kunnen bepalen of er uitbreiding van de parkeerca- paciteit nodig is. 0* ZIERIKZEE - Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Theo Thijssenschool in Zierikzee trokken gisterochtend in optocht naar hun nieuwe onderkomen: de bredeschool in de wijk Noorderpolder. Om de verhuizing extra onder de aan dacht te brengen, maakten ze er flink lawaai bij. Cisteren mocht worden rond gekeken in het gebouw. Vandaag beginnen de lessen, foto Dirk-Jan Cjeltema Diepspaceduik Collectief heeft eigen geluid MIDDELHARNIS - De opsporings dienst van het ministerie van Socia le Zaken en Werkgelegenheid (SZW) heeft een 56-jarige man uit de gemeente Goeree-Overflakkee aangehouden op verdenking van mensenhandel. door Ali Pankow Victor en Vera Verseput Het jaarlijks festival van Jaap Ver seput op zijn erf aan de Schapen- weg in Zonnemaire bestaat dit keer uit twee delen. Op zaterdag 21 juni: Muziek-en theaterprogramma 'Diepspacedui ken' vanaf 13.00 uur. Op zondag 22 juni: Club Zonne maire vanaf 13.00 uur. Dagkaart voor zaterdag: volwasse- nen 10 euro; van 10 t/m 15 jaar 4 euro; tot 10 jaar gratis. Zondag: 15 euro; 10 t/m 15 jaar 6,50 euro; tot 10 jaar gratis. Passe-partout voor beide dagen: 20 euro. Arrangementen met overnachting zijn ook mogelijk. Zie voor nadere info: www.zonne- maire.com/programma.html door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De SP op Schouwen-Duiveland handelt in strijd met de gedragscode omtrent ongeadresseerd drukwerk. De par tij stopt verkiezingsfolders voor de Europese verkiezingen in brieven bussen met een nee/ja-sticker en dat mag niet volgens de Nederland se Reclame Code.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42