Van't Hof en Jansen delen schutterskroon SC®RER Constansia blijft thuis, De Punder vertrekt Grevelingenhout pakt titel in stijl 36 SPORT DRESSUUR Bij Stal Hexagon in Schore gefokt toppaard overlijdt op 22-jarige leeftijd in Noorwegen. Van 't Hof claimde zaterdag met zijn club de titel in de vierde klas se B van het zaterdagvoetbal. Ril- landia werd in een beslissings duel met 5-3 verslagen. Van 't Hof scoorde drie keer, maar voor het topscorersklassement tellen al leen doelpunten gemaakt in de re guliere competitie. Zijn teller bleef daardoor op 48 (doelpun ten staan. Jansen krikte zijn totaal in het met 6-5 verloren duel met DHV op tot 32 doelpunten. Omdat hij zijn goals op een hoger niveau heeft gemaakt dan Van 't Hof, krijgen ze een hogere verme nigvuldigingscoëfficiënt mee. Voor het eerst in de geschiedenis zijn er daardoor twee winnaars van het PZC-topscorersklasse- ment. Het tweetal doorbrak de Zeeuws- Vlaamse dominantie van de afge lopen jaren. De laatste vier topsco rers speelden allemaal voor een Zeeuws-Vlaamse club: Niek van Sprundel (Aardenburg, 2010 en 2013), Peter Dieleman (Zaamslag, 2011) en Marco Faassen (Ter- neuzense Boys, 2012). Zowel Smerdiek als Krabbendijke lever de nooit eerder de Zeeuws topsco rer. Ook de plaats achter de winnaars is een gedeelde plaats. Arvin de Witte (WHS) en Arjen de Koeijer (Yerseke) maakten er allebei 27 en eindigden daardoor samen op de derde plaats. WHS-aanvaller De Witte stond ook vorig seizoen op het podium. Toen werd hij twee de achter Niek van Sprundel (Aar denburg). De prijzen worden op een nader te bepalen moment uitgereikt. j zat Constansia werd in februari dit jaar per e-mail benaderd door technisch directeur Marco Pruis. Houston Dutch Lions wordt ge rund door Nederlanders en komt uit in de Premier Development League, de amateurcompetitie van de Verenigde Staten en Cana da. In eerste instantie leek het de vleugelspeler wel wat. Maar een kleine drie maanden later kreeg MIDDELBURG - Het voormalige top paard Rubiquil, dat groot werd bij Stal Hexagon in Schore, is gis teren overleden. Een veearts liet de 22-jarige hengst inslapen na dat die zijn heup had gebroken bij een onfortuinlijke val in de box. „Zo'n breuk is voor een paard onoverkomelijk", legde ei genaar Leunus van Lieren uit. „Een mens kun je volledige rust voorschrijven, maar bij een paard lukt dat niet." Van Lieren was er zelf niet bij. Rubiquil stond in Noorwegen, op stal bij Nina Karstensen. Hij was in 2012 voor de dekkerij ver huurd aan haar. De Bevelandse fokker had gisteren nog wel con tact met de veearts ter plekke en kon niets anders doen dan in stemmen met euthanasie. Rubiquil werd in 1992 geboren. Van Lieren zag al snel dat het een bijzonder paard was. „Toen hij drie was, dacht ik: daar wil ik er niet maar eentje van, maar een hele kudde. Het mooie is dat ik die ook heb gekregen. Van Rubi quil zijn er heel veel nakomelin gen. Zijn zaad is altijd goed en dus populair geweest en zijn na zaten zijn over de hele wereld te rug te vinden." Rubiquil was volgens Van Lieren een „uitzonderlijk paard om mee te werken". De hengst was bij zonder coöperatief. „Het leek als of hij het allemaal al eens geleerd had. Ik ging met hem zoveel snel ler door de stof heen dan met an dere paarden. Voor hem had ik aan tien minuten genoeg, waar ik bij andere drie kwartier nodig had." Leunus van Lieren schopte het met Rubiquil tot de Grand Prix. Daarna kwamen ook diens zoon Laurens van Lieren en Thamar Zweistra met de viervoeter uit op het hoogste dressuurniveau. Lau rens van Lieren werd met Ru biquil in 2000 Europees kam pioen bij de Young Riders en boekte nog tal van fraaie resulta ten. Ook tal van nakomelingen van het wonderpaard, waaronder Oll- right, Truppa en Roumanda, wa ren in het afgelopen decennium al succesvol. Leunus van Lieren ziet bij hen dat de appel niet ver van de boom is gevallen. „Ze zijn allemaal prettig om mee te wer ken." Hoewel Rubiquil veel voor Stal Hexagon betekend heeft, wilde de eigenaar gisteravond niet spre ken van een zwarte dag. „Nee, zo moet je dat niet zien", zei hij. „We zijn wel emotioneel, maar dit is ook part of life." Constansia last van scrupules. „Het zou lullig zijn als ik de ploeg nu in de steek zou laten", zei de aanvoerder na de 5-2-zege op De Dijk, waardoor Goes zich plaatste voor de nacompetitie. „Als we rechtstreeks waren gedegradeerd, had ik wel kunnen gaan. Nu kan ik de ploeg niet in de steek laten." Goes speelt zondag 18 en donder dag 22 mei voor de nacompetitie tegen De Meern. In die twee wed strijden zal de Bevelandse zondag club trachten het hoofdklasser schap met een jaar te verlengen. Rick de Punder vertrekt binnen kort voor drie jaar naar Sint Maar ten. De verdediger van Goes gaat daar als docent lichamelijke op voeding aan de slag. Eerder gaf De Punder aan dat hij ook vol gend seizoen voor Goes uit zou komen. De hoofdklasser moet nu op zoek naar een vervanger. De 18-o-overwinning was een duidelijke afspiegeling van de ver houdingen in de poule. Vooraf gaand aan de wedstrijd wist het team van Grevelingenhout dat man bij een gelijkspel al poule winnaar zou worden. Tegenstan der Cromstrijen streed daarente gen voor de laatste kans op hand having in de eerste klasse. Met nog uitsluitend nederlagen moes ten zij deze laatste wedstrijd win nen. De druk zat er dus bij beide par tijen op. De mannen uit Bruinis- se lieten daar echter niets van merken. Job Jan Simmelink en William Remeeus openden de score met een 7&6-overwinning. Bas Post en Zino Meesen deden het ook voortreffelijk met een 6&4- overwinning, waarna Men- nö Huijbregts en Rutger Wessels de 6-o-voorsprong op het bord zetten dankzij een 4&2-overwin- ning. In de singles werd er wederom op los gescoord door Grevelin genhout. Captain Job Jan Sim melink won met 3&2, Bas Post met 7&6, William Remeeus met 6&5, Zeeuws kampioen Rutger Wessels met 6&5 en Zino Mee- sen met 1 up. Menno Huijbregts sloot zijn debuutseizoen ook suc cesvol af met een 3&2-overwin- ning. In de derde klasse werden liefst drie teams uit Zeeland kam pioen. De mannenploegen van Reymerswael, Middelburg en De Brugse Vaart eindigden alle drie ongeslagen eerste in hun poule. Zij promoveren hierdoor automa tisch naar de tweede klasse. Reymerswael werd vorige week al kampioen met een 11-7-over- winning. Middelburg haalde het kampioenschap binnen met een duidelijke 13-5-overwinning. Het team van de Brugse Vaart had het een stuk lastiger tegen Domburg. Domburg nam in de foursomes zelfs een 4-2-voor- sprong, waarna De Brugse Vaart er met vier duidelijke overwin ningen in de singles een io-8-voorsprong plus het kam pioenschap in de poule uit sleep te. D door Rudy Boogert MIDDELBURG - In de laatste wed strijd van het seizoen heeft EIco Jansen een geslaagde machtsgreep gedaan in het PZC-topscorersklas- sement. De aanvaller van Krabben- dijke scoorde in het slotduel met DHV twee keer en steeg daardoor naar de eerste plaats. Die moet hij wel delen met Sander van 't Hof van Smerdiek. Beiden hebben 48 punten gescoord. klasse goals factor totaal 1 Sander van't Hof Smerdiek 4B j zat 48 1 48 2 EIco Jansen Krabbendijke 3B zat 32 1,5 48 3 Arvin de Witte WHS 3B j zat 27 1,5 40,5 4 Arjen de Koeijer Yerseke 3B j zat 27 1,5 40,5 5 Steve Schalkwijk Walcheren 3A 25 1,5 37,5 6 HansTolhoek Kapelle 3B j zat 25 1,5 37,5 7 Arjen Pattenier Oostkapelle 3A i zat 24 1,5 36 8 Dennis de Nooijer Philippine 3A zon 24 1,5 36 9 Hoessein Bouzambou Vlissingen 1C i zon 18 2 36 10 Tom de Bonte Goes HA zon 18 2 36 11 Dwight van Hulle Ijzendijke 5A j zon 35 1 35 12 Maarten van Hecke Philippine 3A l zon j 23 1,5 34,5 13 Robin de Rijke Veere 3A zat 22 1,5 33 14 Bart Chermin Walcheren 3A zat 22 1,5 33 door Mitchell Minnaard GOES - jonathan Constansia is in de nacompetitie gewoon inzetbaar voor hoofdklasser Goes. De aanval ler uit Terneuzen had een aanbie ding op zak om, in eerste instantie, vanaf eind april drie maanden in de Verenigde Staten te komen voetbal len bij Houston Dutch Lions. „Ik kan de ploeg niet in de steek la ten." 'Rubiquil heeft veel betekend' door Roeland van Vliet door Thom Hopmans MIDDELBURG - In de eerste klasse van de NGF competitie 2014 won nen de mannen van Grevelingen hout overtuigend met 18-0 en pak ten zo het kampioenschap in de poule. Op zondag 1 juni strijden de Schouwse golfers in een play-off te gen het team van Amelisweerd om een plek in de hoofdklasse van vol gend jaar. Op 1 juni strijden de golfers van Grevelingenhout tegen Amelisweerd om een plek in de hoofdklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36