1 SPORT Kuijt mag zich van Fenerbah^e al aansluiten bij Nederlands elftal De stagiairs van Oranje krijgen vandaag de uitslag van hun examen te horen. Zijn ze geslaagd of niet? 36 36 en 37 HOENDERLOO - Het is soms net een stilleven, dat schilderachtige decor in Hoenderloo. Maar dan is er opeens die bulderende stem die zelfs de vogels doet wegjagen, alsof ze net zijn opgeschrikt door het onverwachte schot van de ja ger. Weg is de serene rust van de Veluwe. Het luchtalarm is afge gaan. „Castaignos wat doe je nou?" „Janmaat, waarom speel je die bal niet met links, of kun je dat niet?" „Die bal moet zonder stuit....haal die stuit eruit." „Kongoloooolet nou eens op!" Lóuis van Gaal is al bijna een week in z'n element. Na twee jaar wachten - en volgens eigen zeg gen zelfs afzien - heeft hij zijn spelers eindelijk elke dag om zich heen. Ein-de-lijk ja! Wat je ook van zijn optredens vindt, het is altijd boeiend om Van Gaal op het veld bezig te zien. De oude schoolmeester do ceert, boetseert en zit er bovenop. Geen seconde verslapping wordt geaccepteerd. „Meneer Van Gaal is best een dominante man", zei de tiener Jean-Paul Boetius deze week tegen wat journalisten. Tege lijkertijd noemt hij de bonds coach ook zeer geïnteresseerd. Jon ge spelers die zowel met de bonds coach Van Marwijk als met de bondscoach Van Gaal hebben ken nisgemaakt, noemen die laatste warmer en toegankelijker. Zo krijgt Bruno Martins Indi bij de maandagtraining een liefdevolle aai over zijn bol en duikt de bondscoach na een partijtje op de schouders van de enthousiaste winnaars. Van Gaal beseft als geen ander dat deze spelers uit de eredivisie nog niet de loutering hebben van de toppers. Daarom mocht Joël Velt- man zich ook een keer verspreken tegenover de pers. Van Gaal was niet boos, zoals velen dachten, maar zei dat dit een les moest zijn voor de verdediger. Stagiairs mo gen tijdens hun werkweek nog fouten maken, maar let de volgen de keer wel een beetje op, zo luidt de boodschap. Sander van 't Hof deelt de schutterskroon met Elco Jansen Een verschil met al die middel bare scholieren die deze week zijn begonnen aan hun examen is dat de voetballers in Hoenderloo vandaag al weten of ze geslaagd zijn. De grote jongens uit het buitenland zijn in aantocht en dat betekent dat de klas kleiner wordt gemaakt. Met een beetje ge luk gaat de helft over. Uit de groep van dertig die straks be kend wordt gemaakt, componeert Van Gaal uiteindelijk zijn defini tieve WK-selectie van 23 spelers. „Van deze groep gaan er hooguit negen mee naar het WK", zei Van Gaal aan het begin van de trainingssessie. Spelers als Cas taignos en Vilhena zullen onge twijfeld te horen krijgen dat ze hun best hebben gedaan, maar dat Jong Oranje vanaf nu het vol gende station is. Spannend wordt het vooral voor Boëtius, Promes, Kongolo, Wijnaldum, Narsingh en Rekik. Janmaat, Veltman, De Vrij, Cillissen, Martins Indi, De- pay en Clasie weten al dat ze door mogen naar de volgende ron de. De afvallers kunnen na een klei ne week op de Veluwe in elk ge val thuis zeggen dat werken met Van Gaal in niets is te vergelijken met de dagelijkse arbeid op de club. „Klasse Castaignos... kijk, dat be doel ik nou!" HOENDERLOO - Dirk Kuijt heeft zich gistermiddag in Hoenderloo gemeld bij bondscoach Louis van Gaal. De 33-jarige aanvaller uit Katwijk kreeg van zijn Turkse club Fenerbah^e toestemming om al aan te sluiten bij de trai ningsgroep van het Nederlands elftal, die nu uit 21 spelers bestaat. Fenerbah^e moet zondag welis waar nog één competitiewed strijd spelen, maar de club uit Istanbul is al verzekerd van de landstitel. Alle festiviteiten rond het kampioenschap van 'Fener' zijn ook afgesloten, waardoor Kuijt geen verdere verplichtingen meer heeft bij zijn club. De 98-voudig international is na Marco van Ginkel (Chelsea) de tweede 'buitenlandse' internatio nal die zich in de aanloop naar het WK bij Van Gaal heeft ge meld. Kuijt kon gisteravond al meedoen aan de besloten trai ning. DINSDAG 13 mei 2014 Toppaard Rubiquil overleden Wachten op oordeel Van Gaal door Leon ten Voorde Bondscoach Louis van Gaal is in z'n sas tijdens de eerste dagen van de WK-voorbereiding in Hoenderloo. foto Pim Ras/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35