Wereldwinkel blij met ruimte op A-locatie Nieuwe naam voor SWO Posters Partij voor de Dieren Tholen afgerukt 1 J:00 if WALCHEREN 31 Ondernemersplein Elke maand Volgens Bram Abrahamse (63), voorzitter van de Wereldwinkel, biedt de nieuwe vestiging veel meer mogelijkheden. „Wat be treft de oppervlakte hebben we al bijna twee keer zoveel ruimte in de winkel", laat hij zien. „Ook is het magazijn een stuk groter ge worden en als je bedenkt dat in het oude pand de badkamer omge bouwd was tot opslag, hebben we deze kans met beide handen aan gegrepen." Reden dat de Wereldwinkel 26 jaar lang in de oude pastorie ge vestigd zat, was omdat op initia tief van de kerken in 1988 een We reldwinkel naar het dorp gehaald werd. Maar er is meer dan alleen de extra vierkante meters waar om de vrijwilligers van de We reldwinkel zo enthousiast zijn over de intrek in het nieuwe pand, legt Abrahamse uit. „Dit is een echte A-locatie voor ons. Met de Emté als buren hopen we ook mensen uit bijvoorbeeld Veere en Sint Laurens hier naar toe te trek ken." Als de feestelijke opening van vo rige week een voorbode is, dan kunnen de ruim 25 vrijwilligers van de Wereldwinkel hun mou wen opstropen. Jolien Wonder gem (53) ook vrijwilligster in de winkel, vertelt dat er meer dan honderd mensen op de opening zijn afgekomen en de verkoop goed liep. „Ik heb zelden zoveel pakken koffie door mijn handen laten gaan als vorige week." Maar ook de non-food-producten verkochten tijdens de opening goed vertelt ze. „De eerste klant die binnen kwam, kocht gelijk een sieraad voor Moederdag." De Wereldwinkel in Serooskerke werkt veel samen met de andere vestigingen op Walcheren en zelfs daarbuiten vertelt Abraham se. „Wij zijn deel van een groot concern dat zich hard maakt voor fairtrade-producten. Met de in koop werken we dan wel eens sa men." Het doel van alle Wereldwinkels is om op lange termijn overbodig te worden, stelt Abrahamse. „Dat klinkt gek, maar dat is het niet. Het zou mooi zijn als supermark ten het over zouden nemen en meer fairtrade-producten in hun schappen zouden zetten." De ver schuiving vindt al langzaam plaats, maar gaat stroef, vertelt de voorzitter. „Etenswaren worden wel opge pakt, maar de non-food-produc- ten, laten winkelketens links lig gen, dat is jammer." VLISSINGEN - De Stichting Werkt voor Ouderen heet vanaf nu WVO zorg. Werkt voor Ouderen is vooral be kend van Ter Reede, het zorgcen trum in Vlissingen, en Willibrord in Middelburg. De organisatie heeft in totaal twee zorgcentra, zes woonzorgcentra en vijf ver pleeghuizen op Walcheren. WVO levert ook thuiszorg, op heel Wal cheren. Op dit moment heeft WVO plannen voor een nieuw complex in de plaatwerkerij. In alle kernen op Tholen en Sint Philipsland heeft Du Fossé met een vriendin een week of twee ge leden posters geplakt op de daar toe door de gemeente neergezette borden. Al die posters zijn inmid dels door onbekenden verwij derd. „Daar hebben ze echt moei te voor moeten doen. Je ziet dat ze met een scherp voorwerp de posters weg hebben gehaald. Een kinderachtig zooitje vind ik dat." Du Fossé, die al een jaar of vijf ac tief is voor de Zeeuwse werk groep van de Partij voor de Die ren, kan naar de dader of daders en hun motivatie om dit te doen alleen maar gissen. „Iemand zei: je hebt vast tegen het verkeerde been geschopt", verwijst Du Fos sé onder meer naar één van de op de posters gedrukte campagneslo gans van haar partij: 'Zeg NEE te gen 363.000.000.000 euro land bouwsubsidies'. Tholen is een ge bied van boeren en jagers en die zien de uitgangspunten van haar partij niet zo zitten. „Het moet in ieder geval iemand zijn die een vreselijke hekel heeft aan de Par tij voor de Dieren. Ik word hier al leen maar strijdlustiger van. Na tuurlijk ga ik door." De Thoolse is al sinds de oprich ting lid van de PvdD. 1-8 LG G2 is 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms j telfort.nl 08001707 Telfort winkels DINSDAG 13 MEI 2014 door Maarten Back SEROOSKERKE - De Wereldwinkel in Serooskerke opende vorige week het nieuwe pand aan de Wil- genhoekweg 15A. Daarvoor deed 26 jaar de oude studeerkamer van de voormalige predikantswoning uit het dorp dienst als winkelpand. Vrijwilligers van de Wereldwinkel in Serooskerke Jolien Wondergem, Bram Abrahamse en Marloes Wondergem. foto Lex de Meester De Wereldwinkel is vier ochtenden in de week geopend van woensdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. Meer informatie op www.face- book.com/w.w.serooskerke. THOLEN - De campagneposters die leden van de Partij voor de Dieren in de aanloop naar de Europese ver kiezingen hebben opgehangen op Tholen en Sint Philipsland zijn doel bewust van de borden gerukt. „Het is dat de poster die ik thuis heb hangen achter het raam zit, anders was die ook nog weg", meldt Domi nique du Fossé van de PvdD. Toestel is van jou 27- ??.rf!it Ï10UAM Wt ,i,n Aug 7 c fN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31