T©@S PZC Wachten op oordeel publieke jury in moordzaak Severein en Visser muispiertpT COLOFON 66 Ik kook, doe de was en strijk; ik was hém nog niet, maar verder regel ik alles PZC 2 IN HET NIEUWS MANTELZORG AOW'ers korten die bij hun kind inwonen? „Mijn pa verliest z'n eigenwaarde." Maak iemand abonnee! PAUL KUSTERS k.nlO T: 088-0139995 REPORTACE DINXPERLO - Johnny Rijks is hele maal niet bij zijn pa gaan wonen om voor hem te zorgen. Johnny was alleen en pa ineens ook, want moeder overleed. Ze zochten eikaars gezelschap. Nu ze alweer twintig jaar samen zijn, in het Achterhoekse Dinxperlo, en va der een stuk ouder is geworden, zorgt Johnny (50) wel voor zijn pa (78 jaar), precies zoals de overheid propageert. „Mijn vader heeft een vaatvernau- wing in zijn voet", vertelt Rijks. „Hij heeft daar een grote wond en kan bijna niet lopen. Ik verzorg de wond, iedere dag. Ik haal de boodschappen en breng mijn va der weg als hij bijvoorbeeld naar zijn zus wil of wil biljarten. Ik ben de hele thuiszorg en ik kan het omdat ik in de zorg werk. Maar nu gaan ze me pakken." Johnny Rijks hoopt met een peti tie op internet verzet te mobilise ren tegen de kostendelersnorm. Door deze norm wordt zijn vader gekort op zijn AOW. „Omdat hij net over de grens met Duitsland heeft gewerkt, krijgt hij niet meer dan 756 euro. Daar zou 340 euro vanaf gaan." De gedachte hierachter is: als mensen samenwonen, zijn ze goedkoper uit omdat ze kosten kunnen delen, zoals de huur. Maar Johnny Rijks plaatst daar an dere rekenvoorbeelden tegenover. Er gaat geld uit de huishoudporte monnee op aan medische kosten voor vader, zegt hij. En door hun opgetelde inkomen krijgen ze geen huursubsidie en minder zorgtoeslag, aldus Rijks.„Als de thuiszorg hier dagelijks de wond van mijn vader moet komen ver zorgen, kost dat 24 euro per dag. Reken maar uit hoeveel dat is per maand. En als mijn pa overal met een buurtbus naartoe moet, kost dat ook geld." Rijks is bij de gemeente geweest. „Daar zeiden ze: de enige oplos sing is een schuurtje achter je huis zetten met een apart huis nummer. Dat zou toch te gek voor woorden zijn." Zijn hoop dat de Eerste Kamer redding brengt, groeit met de dag. „Het begint te leven." Eerst liep het nog niet echt storm, met de handtekeningen onder zijn petitie. „65-plussers zitten niet allemaal op de computer en moeten het eerst van iemand ho ren. Maar nu komt het los." Taxichauffeuse Rosita Hof (52) uit Enschede zit in een vergelijkbare Het woord is uiteindelijk aan een publieke jury, samengesteld uit Spaanse burgers. Die moet een oordeel vellen over alle betrokke nen. Mogelijk zal dit pas volgend jaar gebeuren. Juan Cuenca zit nog steeds vast, net als twee Roemeense mogelij ke huurmoordenaars. Zij worden beschouwd als de daders van het bloedbad. De eigenaar van de citrusboom- gaard waar de lichamen van Vis ser en Severein werden gevon den, Serafln Alba Luis, is op borg tocht vrijgelaten. Ook buiten de gevangenis, maar nog steeds verdacht van mede plichtigheid, is een vriendin van Cuenca. Zij bracht het Nederland se tweetal in haar eigen auto, met twee kleine kinderen op de ach terbank, naar de plek van het mis drijf. Als motief houdt justitie vast aan 'een zakelijk conflict'. Cuenca zou Severein financieel hebben bedon derd. De verdachten verkondigen een eigen versie; het Nederlandse stel zou om het leven zijn gebracht door 'Dako', een lid van de Russi sche maffia, met wie Severein pro blemen zou hebben gehad. De lichamen van Severein en ex-volleybal-international Visser werden 26 mei 2013 gevonden. Ze bleken, in een afgelegen vakantie huis in het dorp Molina de Segu- ra, bruut om het leven te zijn ge bracht. Het tweetal was door de familie twaalf dagen eerder als vermist opgegeven. >OE C5EEN1 IMDULSAAWK.OÖP 'Ik ben de hele Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl door Wilma de Cort Rosita Hof, mantelzorger door onze correspondent Pauline Blom MADRID - De Spaanse rechter heeft na de vrijwillige getuigenis van het vermoedelijke brein achter de moord op Lodewijk Severein en In- grid Visser, Juan Cuenca, het onder zoek naar de dubbele moord van vorig jaar zo goed als afgesloten. En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. C 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee www.pzc.nl/abonneewerftabonnee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2