'Vijf wethouders moreel verwerpelijk' LPV: Plek paviljoen breekt afspraken Loes Tevel nog steeds vermist maaskant WALCHEREN 29 Maakt er meer vakantie van. Ook wietposters voor Vlissingse winkels reizen i maaskantreizen.nl MIDDELBURG - De coalitiepartijen in Middelburg krijgen hun vijf fulltime wethouders. Maar hun draagvlak is gering. Geen enkele oppositiepartij steunt de benoe ming van het vijftal. Zij dienden gisteravond zelfs een motie van afkeuring tegen de wet houders dat zij hun benoeming hebben aanvaard. Die motie haal de het uiteraard niet, omdat PvdA, CDA, WD, SGP en Chris tenunie een meerderheid hebben van zeventien zetels. Het gaat hier natuurlijk gewoon om de privé- portemonnee van de wethouders Afkeuring was gisteravond nog één van de zwakkere oordelen van de oppositie. GroenLinks noemde het 'moreel verwerpelijk' om het college uit te breiden van vier naar vijf voltijders. „Er is al sprake van een vertrouwensbreuk vóórdat het college van start is ge gaan", zei fractievoorzitter Luc Vandezande. Alle partijen hadden eerder in de formatieperiode na melijk ingestemd met vijf wethou ders in deeltijd (vier dagen). Daarop wees ook de LPM, dat de formatie was begonnen met dat plan voor vijf keer o,8 fte. Dat de coalitiepartijen kiezen voor voltij ders is 'woordbreuk', verweet Car- la Doorn hen, en een voorbeeld van 'graaicultuur*. D66 suggereer de ook dat het om de 'privéporte- monnee' van de wethouders gaat om vijf dagen betaald te krijgen. Wat de SP betreft is vijf wethou ders die elk drie dagen wel vol doende. Immers, Goes kan het ook met drie wethouders af, zei fractievoorzitter Jeroen van Dijen. „Middelburg is een negatieve uit schieter." Honderd procent wer ken en zestig procent betaald krij gen, opperde de SP. Maar zo ver te rug wilden de andere oppositie partijen ook niet gaan. Vier fte voor vijf wethouders von den zij wel acceptabel. Want zoals Ad van de Kreeke van D66 de coa litie vroeg: „Stel dat er een college van vier partijen was gekomen, was er dan vanwege toenemende werkdruk ook gekozen voor vijf voltijds wethouders of was vier dan wel genoeg geweest?" Misschien, reageerde SGP-fractie- voorzitter Paul Moens. „Maar dat is niet de werkelijkheid. De weeg schaal is deze kant op gevallen." Er is al sprake van een vertrouwens breuk vóórdat het college van start is gegaan VLISSINGEN - Het paviljoen mag er dan al staan, het laatste woord is er nog niet over gezegd. De LPV wil weten waarom de belofte van een vrije doorgang voor voetgan gers op de Vlissingse boulevard niet is nagekomen. Voetgangers moeten nu om het nieuwe paviljoen heen lopen of - enkel tijdens openingstijden - het terras doorkruisen als ze de Nolle- dijk op willen. Brasserie BLVD staat tegen de balustrade aan. Ter wijl in de vorig jaar verstrekte ver gunning van het waterschap, dat eigenaar is van de boulevard als waterkering, duidelijk staat dat tussen paviljoen en boulevardba lustrade een vrije ruimte van an derhalve meter moet worden ge handhaafd. Dat was zelfs op teke ningen te zien. Ook uitbater Ralph Wiessner bevestigt aan de zijkant van het paviljoen in eerste instantie geen terrastafels, met zeezicht, zouden komen. Hij is ui teraard blij dat hij ze nu wel heeft. Maar ook de gemeente Vlissingen beloofde een paar weken geleden in deze krant nog dat de vrije doorgang zou blijven bestaan. Ie dereen kon toen echter al zien dat de betonnen paaltjes waren weg gehaald en dat de nieuwe vloer tot aan de balustrade reikte. Het verhaal dat de gemeente vori ge week hield, dat het paviljoen verder naar voren is geschoven om voor automobilisten op de 'op rit' het zicht op de boulevard te bewaken, klopt dus niet, conclu deert de LPV. Die partij wil van het college weten waarom belof tes niet zijn nagekomen. „Het ge bouw staat gewoon pal tegen de dijk aan", aldus Wim Hirdes. „Dat was niet de afspraak. Er is nu niet veel meer aan te doen, want het gebouw staat er, maar wij willen wel weten waarom het zo is ge gaan. Het klopt niet." Dat paviljoen BLVD de vrije doorgang op de boulevard niet mocht belemmeren, staat zwart op wit. Winkeliers in Vlissingen en Terneuzen hebben net als die in Goes een poster gekregen over drugstoerisme om in de etalage te hangen. 'On holiday? No drugs here' staat erop. Vori ge week werd bekend dat die posters in Goes zijn verspreid. De boodschap is bedoeld om buitenlanders te ontmoedigen. Infoavond over gedwongen opname Pieter Ippel van de University College Roosevelt en ervarings deskundige Irene van de Gies- sen gaan vanavond in het Vlis singse ziekenhuis in op het the ma 'gedwongen psychiatrische behandeling'. Jaarlijks worden 30.000 Nederlanders gedwon gen opgenomen. De infoavond duurt van 19.15 tot 21.15 uur. Cactuskwekers houden open kas De cactuskwekers van de vere niging Succulenta houden za terdag van 11.00 tot 17.00 uur open kas. Iedereen is welkom bij Han Mesu, Nachtegaalstraat 12 in Middelburg, bij Piet en Ineke van de Vrede, Braam straat 34 in Oost-Souburg en bij Kees de Bonte, Lepelstraat 13, Vrouwenpolder. Bioloog beantwoordt vragen bij Terra Maris Terra Maris in Oostkapelle houdt morgenmiddag een na- tuurspreekuur. Biologe Betty Ras beantwoordt vragen over natuurvondsten en waarne mingen. Het laten determine ren van biologische objecten behoort ook tot de mogelijkhe den. Het gratis spreekuur duurt van 13.30 tot 15.30 uur. De vermiste Loes Tevel uit Mid delburg is na twee weken nog niet gevonden. Volgens de poli tie is de 59-jarige vrouw maan dag 28 april tussen 14.00 en 16.00 uur voor het laatst gezien in de onmiddellijke nabijheid van haar huis in de Stromen- wijk in Middelburg. Volgens de gene die haar daar toen heeft gezien, was zij gezien haar ge zichtsuitdrukking erg depres sief, verklaart een woordvoer der van de politie. Ook haar fiets - een grijs-zilveren elektri sche fiets van het merk Bikkel met grijze fietstassen - is on danks veel tips na de berichtge ving van een week terug niet gevonden. Loes Tevel droeg bij haar verdwijning een halflange donkere jas, een spijkerbroek, ro ze fleecejack en wandelschoe nen. Tips: 0900-8844. 'I f:f. rfï 1 Gegarandeerde busvakanties Rondreis Polen OH Rondreis Gastvrij Ierland Zuid-Tirol, Gardameer, Trentino Dolomieten Rondreis Engeland-Schotland info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28 DINSDAG 13 MEI 2014 Het nieuwe college: Arjan Beekman (CU), Chris Simons (WD), Saskia Szarafinski (PvdA), Johan Aalberts (CDA) en Chris Dekker (SGP), foto Lex de Meester door Maurits Sep Rob van Eijkelenburg, D66 Luc Vandezande, GroenLinks door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE Wiïii» 1# uw»».—- 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw. Krakau, Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 19 mei. 16 juni e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin. Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class Gegarandeerd op: 29 mei. 24 juli. 7 aug e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Verona. Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 22 mei. 3 juli, 11 sept. e.a. 10 dagen vanaf 749 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York, Edinburgh. Fort William. Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 25 mei e.a. jflMWTi Maaskant Reizen organiseert al bijna 50jaar verzorgde busvakanties. AtJYS. Cyylr /J excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn -sWfe. sTTh rsfiB excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29