III «I II II PZC De eindexamens zijn begonnen Gitaar JB Meijers is na songfestival uitverkocht Schokkende politiefoto's van vermoord stel worden te koop aangeboden, ondanks uitdrukkelijk verbod door rechter. DINSDAG 13 mei 2014 Buien 14° In bad bij ijsman Wim Hof Gezond Basisscholen aan de bak om niet om te vallen pagina 34: Alles over de eindexamens in Zeeland Glashandel MELIESTE Al 75 jaar transparant Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8 7116 88 55 .55 30 MADRID - In Spanje worden schok kende politiefoto's van Ingrid Vis ser en Lodewijk Severein te koop aangeboden. Het gaat om een re portage van de hevig toegetakelde lichamen van de vorig jaar mei in Murcia vermoorde Nederlanders. Deze krant kreeg de foto's giste ren aangeboden via een tussenper soon. Ook het 3000 pagina's tel lende politierapport over de gru welijke moordzaak is te koop. Voor 1000 euro kunnen geïnteres seerden tot in detail alles lezen over het onderzoek. Officieel wordt het rapport alleen beschik baar gesteld aan het Openbaar Mi nisterie en de advocaten van de verdachten. De Spaanse rechter Olga Reverte heeft al in oktober vorig jaar nadrukkelijk verboden dat de foto's openbaar gemaakt werden, vanwege het 'schokken de karakter'. Het betreft, volgens de tussenper soon die anoniem wil blijven, een serie van twaalf foto's. „Verschrik- AMSTERDAM - In 22 landen staat Calm after the Storm van the Common Linnets op nummer één. „Het is een gekkenhuis", zegt JB Meijers, afkomstig uit Hulst en de schrijver van het lied waarmee Ilse DeLange en Waylon zaterdag een tweede plaats behaalden op het Eurovisie Songfestival. „En mijn gitaar, een Duesenberg, is overal uitverkocht", zegt hij. Meijers was niet alleen de schrij ver van Calm after the Storm, hij was ook de sologitarist, die een open doekje kreeg. Hij realiseert zich nu pas dat er zo'n 150 mil joen mensen naar het songfesti val hebben gekeken. „Dat is onge looflijk. Onze telefoons staan niet stil, we moeten overal opdra ven. We hebben alle criticasters de mond gesnoerd", geniet Meijers na. Het nummer kreeg twee keer de hoogste waardering van het publiek en de journalis ten voor de uitvoering en het lied. DE STELLING UW MENING 256 reacties Het Songfestival is weer leuk den haag - Voor ongeveer 198.000 scholie ren zijn gisteren de eindexamens begon nen. De komende weken is het erop of eronder voor ongeveer 105.000 vmbo'ers, 56.000 havo-scholieren en 37.000 leerlin gen van het vwo. Vorig jaar werd de examenperiode opgeschrikt door de grootste fraude ooit: het vwo-examen Frans lekte uit en werd daarop uitgesteld. Het bleek zelfs dat uit een Rotterdamse middelbare school 27 examens waren gestolen. Het is voor de leerlingen te hopen dat het dit jaar rustiger blijft. Op de eerste examendag bogen de vmbo- leerlingen zich over transport en logistiek en voertuigentechniek, voor de havo stonden de vakken kunst en management organisatie op het programma en vwo'ers moesten het examen Nederlands maken. In de tweede week van juni krijgen de eindexamenleerlingen de uitslag, daarna volgen nog herkansingen voor wie die nodig heeft. kelijk om te zien, gemaakt nadat de lichamen net zijn gevonden, in de citroenboomgaard in Alque- rias. Alle details zijn zichtbaar en de reportage is gruwelijker dan een horror-film." Het is onduide lijk wie er achter het aanbod schuil gaat. Volgens de tussenper soon betreft het iemand die 'indi rect' betrokken is bij de zaak, die in Spanje bekend staat als de cri men Holandeses, de Nederlandse misdaad. „Het is in ieder geval niet één van de advocaten van de verdachten." Tot twee dagen terug waren de fo to's en het rapport nog te vinden op de Spaanse website segundama- no.es, de Spaanse variant van Marktplaats. Inmiddels is de ad vertentie verwijderd, omdat één van de geïnteresseerde partijen de vraagprijs heeft geboden. Naar verluidt zou het gaan om het Spaanse Telecinco, een contro versiële, maar goed bekeken com merciële televisiezender. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 112 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 Hardglazen deuren Monumentenglas HR* isolatieglas Douchecabines Glas-in-iood Spiegels www.meliesteglas.nl r 1 Word ook abonnee! Foto's van door onze correspondent Pauline Blom Vijf wethouders voor een Zeeuwse gemeente is te veel Zie pagina 26 en 27 Reageer op pzc.nl EENS mg 43% ONEENS 57% vermoord stel te koop O pagina 2: Wachten op oordeel publieke jury

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1