onder de voet Tiola nestelt zich aan kop in eerste klasse SPORT 15 Animo 2 verliest met 4-2 van Zierikzee. Desondanks spelen de Terneuzenaren zich veilig in de hoofdklasse. gestelde spelers aantredende Bra banders hield SDO'63 twintig mi nuten stand. Nadat de handige Adnane Tighadouini eenmaal de weg naar het doel had gevonden, ging het echter hard. Binnen een tijdsbestek van amper vijf minu ten voerde NAC de score op naar 0-5, waarna de ruststand op 0-7 werd bepaald. Na de hervatting, toen de krachts verschillen steeds groter werden, scoorde NAC zowat elke vier mi nuten. De dubbele cijfers werden zodoende al snel bereikt en uit eindelijk werd het dus 0-18. Ad nane Tighadouini was met zes treffers de meest opvallende spe ler, maar ook Mounir El Allouchi en Joey Suk onderscheidden zich met vier doelpunten. Jeffrey Sar- pong, Danny Verbeek, Stipe Peri- ca en Mats Seuntjes scoorden elk eenmaal. TERNEUZEN - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstennis- competitie was de regen spelbre ker. Daardoor is de topper in Vlis- singen tussen De Schelde en Ga- me'78 uitgesteld tot nader order. Titelverdediger Animo won in Cadzand-Bad slechts met 4-2 van laagvlieger Asoc. In de eerste sin gle bleek de Vlaming Dimitri Dendooven vaster dan de offen sief tennissende Terneuzenaar Jeroen Alliet. Het tweede team van Animo ver loor in en van Zierikzee met 4-2. Desondanks speelden de reserves van Animo zich veilig. In de eer ste partij was Foeke van de Ber gen het verlies van vorige week nog niet te boven. De jeugdige Terneuzenaar liet toen vijf match points liggen tegen Mare Felius van koploper De Schelde. De 19-ja- rige Van de Bergen verloor nu ver rassend met 7-5 6-2 van de 50-jari- ge Ike Joziasse. De routinier beschikt over een dwingende forehand en een slice backhand. Hij ging met zijn fore hand meestal vol voor de win ners, hetgeen voor de zeer verde digend ingestelde Foeke van de Bergen niet meer te belopen viel. In de eerste set ging het nog tot 5-5 gelijk op, mede doordat de Animo-speler weinig onnodige fouten slaat. Uiteindelijk werd het 7-5 6-2 voor Joziasse. In de tweede partij klopte Devon Houg (19) in drie sets tennisleraar Ronald van Slooten (40) van Zie rikzee. Beide spelers bedienen zich van een goede forehand. Op vallend was dat de eerste en twee de set een totaal verschillend beeld te zien gaven: 6-1 0-6. In het beslissende bedrijf ging het lang gelijk op. De aanvallende Ter neuzenaar bleef goed geconcen treerd en pakte die laatste set met 6-4. Michiel van de Windt bleef ook tegen Jorben Sprong (20) aan de winnende hand. Hij hield de bal in het spel met diepe slagen in het achterveld. Het valt niet mee om daar doorheen te slaan. De Animo-speler won gedecideerd met 6-3 6-1. „Het was een rare ten niswedstrijd door de hevige wind. Vooral bij het serveren met het opgooien van de bal was dat lastig. Daardoor was de ontvanger steeds in het voordeel", vertelde Van de Windt. In de vierde single stond dertiger Beny Ysebaert flink te 'roeien' met zijn forehand tegen generatie genoot Jasper Smit. De laatste is tennisleraar en dat was ook te zien aan zijn bekeken spel. Smit won met 6-4 6-1. Beide dubbels gingen via 6-4 in de derde set naar Zierikzee. In het eerste dubbel was het duo Smit/Van Slooten te sterk voor Van de Bergen/Ysebaert. In het af sluitende dubbel bedwongen Thijs Vos en Koen de Bruijn de combinatie Michiel van de Windt/Niek Stellenaar. De Zuid-Hollanders waren maar met vier spelers naar Zeeuws-Vlaanderen gekomen, waardoor allen (langdurig in de stromende regen) drie partijen moesten spelen. Dominique Vyn- cke, Vlaamse in Zeeuwse dienst, ging van start met een zege op haar negentienjarige colle- ga-3-speelster Kim Everaars. Vyn- cke, die stevig doorslaat, bleek in de entourage van wind en regen beter te gedijen dan Everaars. i Sophie de Schepper (3-status) won met 6-4 6-3 van 4-speelster Mandy Schenk. De score doet eni ge spanning vermoeden, maar de Zeeuws-Vlaamse kwam geen mo ment in de problemen. Bij de mannen was Ruben Haverbeke heer en meester tegen Remco van Reeck: 6-1 6-2. De 24-jarige speler van Tiola oefende veel druk uit met fore- en backhand. Alleen Dennie Cappendijk (34) uit St.-Jansteen ging in twee sets (6-4 7-6) onderuit tegen twinti ger Perry Schenk. De broer van Mandy Schenk serveerde ijzer- sterk. Cappendijk haalde in de tie break van de tweede set nog een 5-2-achterstand op. Via 6-6 werd het in die verlenging 8-6. Oudgediende Patrick Marteijn en Ruben Haverbeke gingen tegen het duo Perry Schenk/Remco van Reeck vanaf de tweede set uit een ander vaatje tappen. Dat leverde hen de winst op: 3-6 6-4 7-5. „Vooral Remco bleek een goede dubbelaar. Het was een kwestie van hard werken, mede door de regen en de zware ballen. In de eerste set hebben we gewoon con ventioneel gedubbeld, met bei den zoveel mogelijk aan het net. Dat werkte niet. Ik kon niet ge noeg druk zetten van achteruit en Ruben kon aan het net te weinig brengen. Vanaf de tweede set bleef Ruben constant achterin, terwijl ik juist consequent aan het net bleef', aldus Marteijn. In het tweede dubbel klopten Kim Everaars en Mandy Schenk- Vanaf de tweede set bleef Ruben achterin, terwijl ik juist consequent aan het net bleef met twee keer 6-3 Dominique Vyncke en José de Wit. „Die mei den waren gewoon beter", was het relaas van José de Wit. In de eerste mixed bedwongen So phie de Schepper en Patrick Mar teijn met 7-6 (7-3) 6-0 Mandy Schenk en Remco van Reeck. „So phie speelde fantastisch. Zij vorm de een sterke basis, waardoor ik aan het net veel af kon maken", zei Patrick Marteijn. In de tweede mixed wonnen Tanja van den Dikkenberg en Christiaan Trap man met 10-8 in de supertiebreak van Kim Everaars en Perry Schenk: 7-5 5-7 7-6. Laatstgenoem de bleef na afloop een kwartier uitgeteld achter op de baan. Tiola staat na vier speeldagen met 21 punten bovenaan, met drie pun ten voorsprong op De Schelde dat een wedstrijd minder heeft ge speeld. In de eerste klasse voor mannen kwamen naast De Boskreek ook Drive en Kapelle niet in actie. Dinja van Liere wint Rabobank Prix Dinja van Liere heeft in Roosendaal de Rabobank Prix gewonnen. De dressuur- amazone uit Kapelle eindig de met Hexagons Rouman- da met een score van 69,163% als eerste. Tweede werd Jeanine Nieu- wenhuis met Treumanda (64,558%). De derde plaats was voor de Spaanse Laura Beatriz Reija Belart, die met Wobelisk 63,744% wist te ha len. De Vleeschauwer en Pauwels naar NK Mathieu Pauwels en Stijn de Vleeschauwer van turnver- niging T.H.O.R. uit Sas van Gent hebben zich in Nijver- dal geplaatst voor deelname aan het NK turnen Senioren derde divisie op 24 mei te Utrecht. De twee Sasse turners start ten zwak op sprong en brug. Door goede oefeningen op vloer en voltige plaatste Pauwels zich als negende met 65,45 punten. De Vlee schauwer plaatste zich als twaalfde met 64,50 punten. Hoondert tweede in Rally van Putten Adwin Hoondert is zaterdag met navigator Ruud Koole als tweede overall geëindigd in de eerste Rally van Put ten. Het tijdsverschil met de nummer één was negen se conden. In Groep N eindig de de Bevelandse equipe als eerste. De Rally van Putten is een nieuw eendaags evenement rondom Putten op de Velu- we. Voetbalclubs onderzoeken fusie De voetbalclubs SV Duive- land, SKNWK en Ouwer- kerk gaan een mogelijke fu sie verder onderzoeken. De drie Schouwse verenigingen hielden vrijdagavond een le denvergadering. Tijdens die vergadering werd de vraag voorgelegd of een fusie on derzocht moest worden. Een meerderheid van de le den van alle drie de clubs stemden daarmee in, meldt Duiveland op haar website. SAALHAUSEN Van de Swaluw derde op open NK Pim van de Swaluw heeft op het open NK marathon in het Duitse Saalhausen de derde plaats behaald. De achttienjarige mountainbi- ker uit Kwadendamme, die voor het Beebikes-Nuts- werkteam rijdt, moest moest alleen Nick van den Heuvel en Patrick de Laat voor zich dulden. De om standigheden waren zwaar. Het 60 kilometer lange par koers bevatte maar liefst 1600 hoogtemeters. MAANDAG 12 MEI 2014 Reserves Animo safe door Henk van de Voorde Het was een rare tenniswedstrijd door de hevige wind Michiel van de Windt door Henk van de Voorde IJZENDIJKE - Terwijl ruim tien kilo meter verderop in Breskens het ten- nistreffen in de eerste klasse voor mannen tussen De Boskreek en De Merenwijk uit Breskens werd afge last, boekte Tiola in IJzendijke een knappe 6-2-overwinning op Oost- voorne in de vierde klasse mixed. Patrick Marteijn ROOSENDAAL NIJVERDAL PUTTEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77