De Vos en De Kok winnen Meidoornloop Scheldesport sluit af met twee thuiszeges v- NAC Breda loopt SDO'63 Rapide krijgt concurrentie in strijd om de titel 14 SPORT Snowboarders presteren goed op thuispiste 66 Het is misschien beter dat we deze stap terug doen naar de yierde klasse i i.D4SchT Een paar uur voor de start van de Meidoornloop moest de organisa tie, die al jaren in handen is van de Vrije Zaklopers van Nisse, nog flink improviseren. Niet het stormachtige weer en de regen was een spelbreker, maar het af zeggen van de tijdwaarnemer was dat wel. Sjaak Sinke moest voor de tweede keer in zijn dertig jaar lange tijdwaarnemerscarrière we gens gezondheidsproblemen af zeggen. „We zaten niet meteen met onze handen in het haar, maar het zorgde wel voor een hoop extra werk", liet Joost Sprinkhuizen van de organisatie gisteravond weten. „Ik moet alle inschrijvingen nog uitzoeken en alle na-inschrijvers verwecken. Daar ben ik nog wel een avondje mee bezig." De lopers haddden daar verder weinig last van. Ze hadden wel wat anders aan hun hoofd, zoals de stormachtige wind, die ze van alle kanten moesten trotseren en scherpe doorns ontwijken. „We hebben van de week nog wat doorns weg moeten halen. De na tuur loopt voor op schema en de meidoorns zijn al uitgebloeid." Vrouwen. Scheldesport-Virtus 62-32 (20-14): De eerste fase ging gelijk op en bij de rust was het duel ook nog niet gespeeld. In de derde periode schroefde de thuisclub het tempo op. Er werd meteen een kloof (41-23) gesla gen. Daarna speelde Scheldesport zonder problemen de wedstrijd uit. Julia Fuertes Cabello was bij Scheldesport topscorer met 21 punten. Marjolein Kruijsse scoor de veertien punten. Scheldesport-Vlijmscherp 77-36 (39-13): Een gemotiveerd Schelde sport wilde revanche nemen voor de verloren wedstrijd in Vlijmen. Na de eerste periode stond het al 21-9 en bij de rust was het ver schil al opgelopen tot 26 punten. In de tweede helft werd de marge verder uitgebouwd. Het werd ook de hoogste score van het seizoen voor de Terneuzense vrouwen. Gözde Dere was topscorer met 22 punten. Marjolein Kruijsse was goed voor veertien punten. Mannen. Volharding 3-Voor- waarts 58-53 (29-31): De wed strijd ging gelijk op. Alleen in de slotfase kwam Voorwaarts in de problemen toen de ploeg vanwe ge het uitvallen van twee spelers, geen wissels meer had. Dat gaf de doorslag, want de thuisclub maak te in de slotminuut het verschil. Voor het eerst in het vijftigjarig bestaan van de vijfdeklasser uit Lamswaarde hadden zich bijna 600 toeschouwers rond het hoofd- veld verzameld. Dat het uiteinde lijk 0-18 werd kon Van Driessche daarom niet deren. „Vooral na de rust heeft NAC heel wat hoog standjes laten zien", zei hij. Vanzelfsprekend was SDO'63- NAC Breda een spelletje van kat en muis. De Bredase eredivisie club wilde zich in zijn laatste wedstrijd van dit seizoen van zijn goede kant laten zien en was met de sterkst mogelijke selectie naar Lamswaarde afgereisd. In de ba sisopstelling ontbraken weliswaar belangrijke krachten als Jelle ten Rouwelaar, Sepp de Roover, Jordi Buijs en Rydell Poepon, maar dat liet onverlet dat NAC de opdracht van trainer Nebosja Gudelj om veel doelpunten te maken nauw gezet opvolgde. Tegen de met vier aanvallend in- TERNEUZEN - Erik Bastiaansen heeft tijdens de tweede wedstrijd van de Dutch Cup freestyle snow- boardwedstrijd in Terneuzen de open-categorie in de slopestyle ge wonnen. Jacco Bos uit Vogelwaar de werd tweede. Het was de eerste keer dat de Ter neuzense snowboarder in deze zwaarste categorie, voor iedereen geboren voor 1995, uitkwam. Bas tiaansen (geboren in 1998) eindig de met een puntentotaal van 88,33 ais eerste. Jacco Bos kwam tot 85,33 en de nummer drie, Sen na van Drunen haalde 81,67 pun ten. Joost Bil uit Terneuzen won de ca tegorie Junior en Boyd de Smet uit Vogelwaarde werd in die cate gorie derde. De Dutch Cup freestyle is een se rie wedstrijden in vier verschillen de Nederlandse indoorbanen. Vrouwen, derde klasse. Vlij- men-Rapide 3-1 (1-0): Reeds na vijf minuten kwam de thuisploeg op voorsprong na wat paniekerig verdedigen bij de bezoeksters. Daarna had Rapide een veldover- wicht, maar dwong te weinig ge vaar af om Vlijmen echt in de pro blemen te brengen. Toch zag het er nog even goed uit toen A-juniore Esmee Picavet tien minuten na de pauze 1-1 liet noteren. Gemis aan kwaliteit, maar zeker ook aan mentaliteit speelde Rapide parten. Op karak ter had het misschien nog iets kunnen forceren. Omdat dit ont brak kon Vlijmen nog relatief ge makkelijk de winst veilig stellen. Vierde klasse. Gilze-Rijen-Olym- pia 1-5 (0-2): Een dominant Olym pia was vrijwel steeds op de helft van de thuisploeg te vinden. Na een kwartier werd het 0-1 door een tip-in van A-juniore Lieke de Heus. Twaalf minuten later zorg de zij op vrijwel indentieke wijze, maar dan met de backhand, voor 0-2. Bij de enige kans die Gil- ze-Rijen kreeg werd het vijf minu ten na de hervatting 1-2. Een mi nuut later nam Olympia opnieuw ruimer afstand door een verzilver de strafbal van alweer Lieke de Heus. Daarna walsten de bezoek sters door naar 1-5 door treffers van Simone Twisk en Carolien Zwart. Mannen, derde klasse Sou- burgh-Olympia 4-2 (3-1): Olym pia heeft zich na dit verlies met degradatie verzoend. Arjen de Vries was na afloop realistisch: „Het is misschien beter dat we de ze stap terug doen. Via een nieu we start in de vierde klasse kun nen we dan weer aan enig zelfver trouwen bouwen." Toch begon Olympia sterk aan dit duel. Dat overwicht resulteerde echter niet in treffers. Toen de thuisploeg na een kwartier uit een strafbal 1-0 scoorde liep een aangeslagen Olympia achter de feiten aan. Daardoor kon Souburgh uitlopen naar 3-0 voordat Gijs Schueler kort voor de pauze 3-1 liet note- ren. In de tweede helft zette Olympia druk om alsnog iets te forceren. Die risicovolle speelwij ze leverde echter een treffer aan de andere kant op. Pas in de laat ste minuut liet Thibault de Croo- cq uit de rebound van een strafcor- ner 4-2 noteren. Vierde klasse Teteringen-Rapi- de 4-2 (2-1): Rapide wilde beslist niet de punten cadeau doen aan het laag geklasseerde Teteringen. Qua veldspel was Rapide beter, maar het miste scherpte om de winst af te dwingen. Na tien mi nuten nam de thuisploeg de lei ding via een uitval: 1-0. Acht mi nuten later kwam Rapide langszij door Wouter de Kerf. Nog voor de doelwisseling scoorde Teterin gen tegen de verhoudingen in 2-1. Toch kwam Rapide via Maxi me Post nog terug tot 2-2. Direct daarna werd het 3-2 en nauwe lijks tien minuten later bepaalde de thuisploeg de eindstand op 4-2. door Maurice Steketee NISSE - De meidoorns waren welis waar al uitgebloeid, maar dat mocht de pret niet drukken. Zo'n 350 hardlopers kwamen gistermid dag in actie tijdens de Meidoorn loop door de Zak van Zuid-Beve- land. Op de langste afstand, de vijf tien kilometer, gingen Wilco de Vos en Marianne de Kok met de ze ge aan de haal. Op de korte af stand (7.5) kilometer ging de over winning naar Remy Vasseur en An- net van de Linde. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport hebben de competi tie in de eerste klasse rayon uitste kend afgesloten. In De Vliegende Vaart werden de laatste thuisduels tegen Virtus (62-32) en Vlijm scherp (77-36) overtuigend gewon nen. Daardoor eindigde de ploeg van coach Martin van Ham stevig op de tweede plaats. In de Zeeuw se derde klasse verloren de man nen van Voorwaarts met 58-53 bij Volharding 3. "v Adnane Tighadouini is op weg naar het vijfde doelpunt voor NAC. foto Mark Neelemans door Eddy van der Hooft LAMSWAARDE - De nederlaag was er een met grote cijfers, maar dat weerhield SDO'63-voorzitter Frank van Driessche er zaterdag niet van om na afloop van het duel met NAC Breda tevreden om zich heen te kijken. door Peter Snelders HULST - Het vrouwenhockeyteam van Rapide verloor het derde duel op rij en moet daardoor de nodige concurrentie dulden in de strijd om de titel in de derde klasse. Een trap je lager pakte een veel sterker Olympia fors uit (5-1) bij Gil- ze-Rijen. Olympia kan zich na het verlies bij Souburgh op gaan ma ken voor degradatie uit de derde klasse. In de vierde klasse bij de mannen verloor Rapide verrassend van hekkensluiter Teteringen. Arjen de Vries, Olympia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76