Tjoba gedijt goed bij zwaar weer Zaamslag boekt elfde zege van het seizoen Schletterer loopt Nederlands record Renner Bobby Balk geeft zijn wielerloopbaan een nieuwe impuls 12 SPORT BILJARTEN Biljarter uit Hulst wijst zijn team de weg naar de finale van de play-offs driebanden in de eredivisie. Tjoba-IJsselvogels 24-21: Op de hoede voor de Moordrechtse kat in het nauw schudde Tjoba in het kwartier na rust (11-10) IJsselvo- gels van zich af. Terwijl op andere velden de weersgoden voor be perkte scores zorgden, was het be schutte veld in 's-Heer Hendrik skinderen het decor voor een doel puntrijke partij. „Terwijl het heili ge moeten ontbreekt hebben we toch een puike wedstrijd neerge zet", stelde scheidend coach Bram van Geffen trots vast. Victum-TOP 14-18: Het verschil (0-3) stond als snel op het bord in Houten en kwam nergens meer in het geding. Op wat stroevere fa ses na had TOP de touwtjes strak in handen. „Het is prettig dat er zoveel eergevoel in de ploeg zit", constateerde coach Erik Maljers met een blik op de tweede plaats die TOP (achter SDO) inneemt. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Nelleke van Belzen 3, Em- melie Bouwens en Corné Bezemer 2, Peter van Belzen en Jordi Meulmees- ter 1. Swift-Kinderdijk 13-10: Poten tieel degradant Kinderdijk inspi reerde niet tot sprankelend spel. De pap was een kwartier voor tijd al gestort (12-6), waardoor de wed strijd uitging als een nachtkaars. Scores Swift: Richard Geldof 5, Eefje van den Berg en Matthijs Pouwer 2, Kris Huisman, Lennart Hoogenboom, Aisja Zuidweg en Mirella Pouwer 1. Pernix-Fortis 13-12: De vertraag de reis naar Leiden leek Fortis op te breken, maar de Souburgers herpakten zich na rust (9-5) goed. „We konden net niet doordruk ken", overzag coach Sjaak Baas dat Fortis best een punt had kunnen afsnoepen van de koploper. Onwennigheden, gevoed door een fikse tegenwind, zorgden voor rust (5-5) voor een ervaring die de Zeeuws-Vlamingen lang niet opdeden: een 3-1-achter- stand. Vooral de vrouwen moes ten aan de bak om het tij te keren. Dat lukte. Maar niet zonder het in brengen van Jeffrey Courtens. Zijn twee treffers in de laatste twintig minuten gaven de beno digde boost tot de elfde overwin ning van het seizoen. Zaamslag heeft zich tot doel gesteld de veld- competitie zonder puntverlies af te sluiten. Daartoe zal de ploeg ook de laatste wedstrijd goed moe ten afsluiten. Op 24 mei zullen de Rotterdamse studentenkorfbal lers er in Zaamslag aan moeten ge loven. Naast de zekerheid dat Zaamslag volgend seizoen derde klasser is, heeft de club coach Car lo de Waele overgehaald er toch nog een seizoen aan vast te plak ken. De prestatie van Schletterer is op merkelijk omdat hij onlangs nog twee marathons liep, in Rotter- ROOSENDAAL - Met twee winstpar tijen werd Jean Paul de Bruijn de doorslaggevende factor in de ze nuwslopende tweestrijd in de hal ve finale van de play-offs in de eredivisie tegen De Distel Biljarts. Nadat hij donderdag de enige was van zijn team die won legde de biljarter uit Hulst zaterdagavond de basis voor zijn team Dallinga voor de uiteindelijke plaatsing voor de finale. De Hulstenaar moest het in Roosendaal, voor een bomvolle met luidruchtig meelevende sup porters gevulde Biljart Centrum De Distel, opnemen tegen Ger- win Valentijn. De Brabander was donderdag in Sluiskil ongenaak baar en won royaal van Eddy Lep- pens. Dat beloofde wat voor de re turn. Het thuispubliek ging er eens goed voor zitten en geloofde heilig in het wonder van Roosen daal. Hun mannen zouden de ge doodverfde favoriet wel eens poot je lichten. Na de verrassend klei ne nederlaag in Sluiskil (5-3) afge lopen donderdag moest een stunt er wel inzitten, zo dacht men niet alleen maar het werd ook hardop uitgesproken. Het zou anders uitpakken, maar wat was het spannend en wat werd er gezweet in beide kam pen. De Bruijn opende het bal te gen Valentijn met een heel degelij ke partij. Goed spelend, uiterst zorgvuldig scorend en verdedi gend ging hij de Brabander te lijf. Waar Valentijn donderdag na tien beurten al 25 punten op de teller had staan was het nu De Bruijn die dat presteerde. Valentijn bleef, overrompeld, op veertien staan. In de vierde beurt (het was 6-1 voor de thuisspeler) opende De Bruijn het offensief met een serie van negen, die hij in de tiende beurt liet volgen door een van dertien. Om er in de veertiende beurt nog eens zeven aan toe te voegen. Na een fase waarin consolideren de bood schap was, brak hij het laatste ver zet met twee series van drie ach- Ik moest winnen met een zo groot mogelijk verschil en dat heb ik gedaan ter elkaar. „Ik maakte in de slotfa se een paar foutjes", zou de Zeeuws-Vlaamse biljarter na af loop zeggen, „maar het doel was hem uit de wedstrijd te houden, niet om er een mooie wedstrijd van te maken. Ik moest winnen met een zo groot mogelijk ver schil en dat heb ik gedaan." Inderdaad, want na de thuiswed strijd had Dallinga acht carambo les achterstand en die werden door De Bruijn meteen omgezet in zes punten voorsprong na zijn 50-36-overwinning. Voor aanvang van de tweede wedstrijdhelft hield teamcaptain Jan Kikken een korte maar kernachtige peptalk te gen Glenn Hofman en Eddy Lep- pens. 'Dit is nog niet jullie laatste wedstrijd voor Dallinga/Frans Be vers (beide spelers vertrekken na het seizoen). Die is pas over twee weken. Ga ervoor.' Hofman nam het op tegen John Tijssens en Eddy Leppens tegen lozef Philipoom» de man die don derdag nog Frederique Caudron bedwong. Leppens was opnieuw niet in goede doen en liep de hele partij achter de feiten aan. Tijs sens en Hofman gingen lang ge lijk op maar bij de stand 28-32 sloeg Hofman toe met series van drie en zeven en zo werd het 31-42. Daarmee was het verschil gemaakt, pakte hij de winst in de partij en de wedstrijd (38-45 in 30 beurten) en kreeg de zaal stil. Het resultaat van Leppens (verlies met 50-39) deed er verder niet meer toe. De 4-2-zege was bin nen en daarmee ook een plaats in de finale, op 24 en 25 mei tegen De Heeren. dam en Zeeuws-Vlaanderen, een totaal andere discipline dan baan- atletiek. Tommy Staal uit Nieuw Haamste de kwam in dezelfde serie tot een tijd van 2.28.13 en dat betekende een persoonlijk record voor de Schouwenaar. Steven Nuytinck noteerde op de 110 meter horden 15.29 seconden en dat was twee honderdste boven zijn pr. Bij de vrouwen kwam Marijke de Visser uit Aagtekerke op de 1000 meter tot een tijd van 2.56.40. Daarmee bleef ze een aantal seconden ver wijderd van haar pr. Het was toch wel een verrassing dat Bobby Balk bekend maakte om nog een switch te maken in zijn wielerloopbaan. „Het gaat de laatste tijd steeds beter. Ik doe nu al mee voor de bovenste plaatsen. Daarom denk ik dat ik ook bij de elites mee zal kunnen. In ieder ge val ga ik het vanaf juni proberen", vertelde Bobby Balk zaterdag in Oude Tonge waar het TMZ-pelo- ton voor de tweede maal te gast was. Evenals een week eerder in Rilland viel opnieuw de aanval lende manier van rijden van Balk op. Vanaf de eerste meters nam de Zeeuw het initiatief en slaagde er in om nog een trio coureurs mee te krijgen. „Dat lukte geluk kig wel. Bovendien had ik het kar wei graag afgemaakt, maar ik krijg nog enkele wedstrijden de tijd. Dus wie weet kan ik nog een overwinning mee pakken." Bij het kwartet leiders in Oude Tonge was nog een Zeeuwse cou reur die de aanval absoluut niet schuwt. Marcel Schroevers u; 's-Heer Hendrikskinderen is ook zo'n renner die niet echt stil kan zitten en ook graag weer eens wil winnen nadat hij vorig jaar in de verregende ronde van Nieuw-Na- men wel iedereen te slim af was. „Inderdaad, ik wil ook wel eens op de hoogste trede van het erepo dium staan. Vandaag had ik de pech dat ik viel waardoor ik wat last van mijn heupen kreeg en het dus minder soepel ging", zei Schroevers die uiteindelijk derde werd. Meer succes was er voor Stefan Laurijssen, die breed lachend de felicitaties in ontvangst nam voor zijn 'eerste' van het seizoen. De wedstrijd werd overigens nog kor te tijd geneutraliseerd omdat Michiel Groeneveld onderuit ging en per ambulance afgevoerd moest worden naar een zieken huis. door JaapJan Ritsema GOES - Overal in het land maakte de harde wind korfballen lastig. Op vallend was dan ook de hoge score waarmee Tjoba won van IJsselvo- gels. Met dank aan de luwte van het veld in 's-Heer Hendrikskinde ren. Met een overwinning op Vic- tum heeft ook TOP in overgangs klasse C de ten doel gestelde twee de plaats in eigen hand. Scores Tjoba: Sander Harinck en Esmee Walraven 5, Demi Mondeel en Marcel de Dreu 3, Manon Braam, Sharon Goedegebure, Robin Harinck en Niels Westmaas 2. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 4, Remco Crucq en Rens van den Driest 3, Rachel Verhage 2. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Kampioen Zaamslag trad in Vlaardingen aan tegen de korfballers van Spirit en won met 11-6. Vanuit die luxe positie gaf coach Carlo de Weale andere he ren een basisplaats. Topschutter Jeffrey Courtens werd aan de kant gehouden en Pjotr Hamelink was er vanwege jaagactiviteiten niet bij. Scores Zaamslag: Erwin Verhelst 3, Marco van Reewijk en Jeffrey Cour tens 2, Debby Cerpentier, Marjolein Verpoorte, Marnix de Bat en Richard Verolme 1 Luctor 1 - TOP 4 10-6. Scores Luc- tor. Marit de Kok, Adrie de Jonge en Pieter Kousemaker 2, Eline Jansen, Karlijn den Hollander, Jasper de Poot- er en Peter Durink 1. door Maurice Steketee LlSSE - Sébastièn Schletterer heeft zaterdag een Nederlands record ge lopen op de 1000 meter bij de Mannen 40. Hij liep het oude re cord, dat stamde uit 1999, met 2.30.24 tijdens de Ter Specke Bo kaal in Lisse uit de boeken. De Mid delburger is al recordhouder op de 1500 meter, zijn volgende doel is nu de 800 meter. Dallinga haalt finale met dank aan De Bruijn door Joop van den Oudenhoven Jean Paul de Bruijn door Wim de Vos OUDE tonge - Nog enkele wedstrij den bij TMZ en dan geeft Bobby Balk zijn actieve wielerloopbaan een behoorlijke wending. De wiel renner uit Arnemuiden zal met in gang van volgende maand de over stap maken naar de elite-renners. Tot nu toe komt hij uit bij de ama teurs, maar Balk denkt dat hij klaar is om de overstap te maken. De Zeeuwse coureur heeft zich in die korte periode nog één doel ge steld: nog minimaal eenmaal win nen. Zaterdag, in Oude Tonge, was Balk er dichtbij met een tweede plaats achter winnaar Stefan Lau- rijssen uit Roosendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74