„Ik moet dit eerst een plekje SPORT 39 Met werd tijd, maar ik had dit niet meer verwacht. Ik ben benieuwd naar de tweede klasse." MZC-middenvelder Martijn van Grunsven ,Aan de nacompetitie moet ik nu niet denken. Eerst dit maar eens een plekje geven." Carlos de Jonge gen", zegt Arnemuiden-trainer Carlos de longe later. „Afgeven als Vvll we zelf moeten schieten en schie- ten als we beter af hadden kun nen leggen." door Klaas Verspoor en „Mijn oude leermeester (Henk Schou ten) zei altijd dat je aan het einde van de competitie staat waar je hoort te staan." Nieuwdorp-trainer Thomas de Ridder digingsduo Ralf Kole en Niels Mulder ontbraken wegens een vrijgezellenfeest", zal Nieuw dorp-trainer Thomas de Ridder na afloop verklaren. Met een 3-1- voorsprong gaat de Zierikzeese ploeg rusten, terwijl de wedstrijd in Axel wat vertraging oploopt doordat twee keer achter elkaar een bal over het clubhuis wordt geschoten en de reserveballen op zijn. 15.35 uur In de rust is het Arnemuiden dui delijk geworden dat het anders moet. Met Leon van Belzen 1 in de ploeg voor Davy Schroevers komt er al iets meer druk op het Axelse doel. In de vijftigste mi nuut trapt aanvoerder Jannick Schaier een vrije trap van acht tien meter rakelings langs het doel. Tegelijkertijd bouwt MZC de voorsprong rustig verder uit. Corné Schilperoort stift de bal vanaf de rechterkant van dichtbij over de keeper en zet zijn ploeg op een riante 4-1-voorsprong. 15.40 uur Terug in Axel zorgt Arnemuiden voor meer dreiging. Terwijl de regen af en toe met bakken uit de lucht valt, komt de ploeg uit het vissersdorp steeds dichter bij het doel. Maar omdat er ge scoord moet worden (MZC'11 heeft intussen de 5-1 gemaakt, de tweede van Ramon Janson), mag stormram Marinus Baas zijn opwachting maken in het eerste van Arnemuiden. De be zoekers voeren de druk op en Axel voetbalt voornamelijk achter uit. „De angst sloop in ons voet bal", zou Axel-keeper Niels Mee- sen later zeggen. „Dat hebben we wel vaker. Zelfs als we 4-0 voor staan en de tegenstander scoort, dan zie je bij ons de vertwijfeling komen." 16.02 uur Ondanks die vertwijfeling hou den de Axelaars aardig stand. Ar nemuiden krijgt kansen, maar steeds is er een Axels been of de in de wedstrijd groeiende keeper Meesen die een doelpunt voor komt. Als in de 77e minuut Wer ner van Belzen zijn tweede gele kaart krijgt lijkt het pleit beslecht en moet Arnemuiden met een man minder in de aanval. Dat lukt nog vrij aardig, maar het doel punt wil maar niet vallen. „Op dat soort momenten namen we soms net de verkeerde beslissin- 16.15 uur Als in Zierikzee de wedstrijd met een 7-1-eindstand is afgesloten (doelpunten van Rick Bevelander en Lars Holm) steekt scheidsrech ter Verstraten in Axel zes vingers omhoog, ten teken van het aantal bijkomende minuten. Het wor den voor Axel, maar vooral voor MZC'11 en het steeds talrijker ge worden publiek, zes heel erg lan ge minuten. 16.19 uur In de 94e minuut moet Axel keeper Meesen zich nog een keer tot het uiterste strekken om een schot van Leon van Belzen 1 uit de hoek te tikken. En ondertus sen nemen de onvriendelijkhe den toe. Arnemuiden heeft haast en Axel vertraagt. De frustratie wordt Jesper Poortvliet te veel en hij reageert zich af op zijn tegen stander met een keiharde overtre ding. Direct rood is zijn deel en als zijn trainer De Jonge protes teert, mag ook hij met rood van het veld. 16.32 uur Pas als de klok in Axel al enkele minuten op 99 staat, vindt de scheidsrechter het genoeg en komt om 16.32 uur in Zierikzee het verlossende telefoontje bin nen. De spelers, trainer en begelei ders staan dan al minutenlang te wachten in de middencirkel. De speaker van dienst, Hans den Haan, meldt: 'MZC kampioen!'. Iedereen is door het dolle heen, gejuich alom. Bengaals vuur neemt bezit van het hoofdveld en MZC'11 gaat helemaal los. Enige tijd later klinkt 'Als de klok van Arnemuiden' uit de speakers op sportpark Den Hogen Blok in Zie rikzee. Inmiddels is KNVB-functionaris Carel Peterson in zijn auto ge sprongen. Hij heeft een hele mid dag met de kampioensschaal in Axel gestaan en moet nu als de wiedeweerga naar Zierikzee, om daar de kersverse - en toch enigs zins onverwachte - kampioen de schaal te overhandigen. 17.15 uur Als om 17.15 uur de complete se lectie plus begeleiding op een boerenkar, bovenop de balen stro, vertrekt richting het centrum van Zierikzee, rijden vier bussen stil letjes van Axel terug naar Walche ren. Met 25 ongebruikte fakkels. „Dit is prachtig. Hier leef je het hele seizoen naar toe. Als je ziet hoe wij vandaag de goals uitspelen. Dit is een prima groep!" MZC'n-trainer Adriaan Nieuwenhuijse MZC'11 moest de laatste twee wed strijden tegen Oostkapelle en Nieuw dorp. Het is geen ABC'tje dat je daar zes punten tegen pakt." Arnemuiden-trainer Carlos de Jonge „Ik hoop dat ik niet de helft van de ziektes krijg die ze me toeroepen." Axel-keeper Niels Meesen „Dit had ik niet verwacht, maar het voelt heerlijk. Ik kan het nog niet echt beseffen." MZC-aanvaller Ramon Janson „Ik ben niet tevreden over de manier waarop we hier hebben gespeeld. We hebben verdiend verloren. MZC'11 heeft het op eigen kracht gedaan." Nieuwdorp-trainer Thomas de Ridder „Nieuwdorp verliest met 7-1 van MZC. Daar moet je eens over naden ken. Je hebt het het hier wel over de nummers twee en drie, hè." Arnemuiden-trainer Carlos de Jonge „Dit ge ft een raar gevoel. Je moet ge woon spelen in zulke wedstrijden want hier voetbal je het hele jaar voor. Ik heb 25 van de 26 wedstrijden gespeeld. Als je dat op je veertigste nog kan zeggen." Vaste aanvoerder Barry Hage van MZC neemt na dit seizoen afscheid. Hij miste door een vier de gele kaart de kampioenswed strijd. „Hier ben ik weer fit voor geworden. Ik had er op gehoopt, maar we had den maar een kleine kans. FC Axel heeft zijn sportieve plicht gedaan." MZC-verdediger Elmar Verhage „Wij staan nu wel met lege handen. Maar ja, je speelt het spelletje om te winnen." Axel-keeper Niels Meesen MAANDAG 12 MEI 2014 Arnemuiden titel af Willem Adriaansens De verslagenheid na het verlies was groot bij de spelers van Arnemuiden. foto Camile Schelstraete De spelers van MZC'11 vieren na het verlossende telefoontje uit Axel hun zojuist behaalde kampioenschap. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE/AXEL - Na het spannen de slot in de derde klasse A, waarin FC Axel met lege handen bleef om dat MZC'11 won van Nieuwdorp, hadden veel mensen wat te zeg gen. Enkele reacties. De spelers van MZC'11 moesten na afloop lang wachten op de uitslag uit Axel. foto Dirk-Jan Gjel^ma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73