HW'24 moet in herkansing Walcherse derby kent alleen maar verliezers SPORT 9 Op de nederlaag viel helemaal niets af te dingen. De eerste twin tig minuten waren nog wel aar dig. Tim de Feijter had zijn ploeg op een meter van de doellijn op ï-o moeten zetten, maar koos voor een hakje, in plaats van een schuiver. Dennis Buijs zag zijn schot even later in het zijnet be landen. Daarna zakte HW'24 door de ondergrens. Victoria'03 ondernam niets, maar bleef met gemak overeind. Passes kwamen niet meer aan, de kopjes gingen hangen en vooral de concentratie was ver te zoeken. Illustratief was de 0-1. De ijverige Bas van Acker, een van de weinigen die op basis van inzet een voldoende verdien de, verspeelde de bal op eigen helft, waarna Jeroen Baremans op- stoomde naar keeper Tim Sierse- ma en voor 0-1 zorgde. Even leek het er op dat HW'24 het in de tweede helft over een andere boeg gooide. Evert van den Berg kreeg gelijk een goede kans maar Niels van Sundert redde. Vijf mi nuten later maakte Anis Ouaddaf 0-2, na een snelle counter. Het bleek de nekslag. Een pleister op de wonde is dat HW'24 via de nacompetitie als nog een gooi naar promotie kan doen, aangezien het een periodeti- tel overneemt van kampioen Clu zona. De eerste horde daartoe is BSC. „Dan moet het wel een stuk beter dan vandaag", was verdedi ger Robin Mac Taggart duidelijk. „We waren overal een stap te laat. Willen we van BSC winnen, moe ten we echt uit een ander vaatje tappen. Ik ken de ploeg niet echt, maar het schijnt een voetballende ploeg te zijn. Dat ligt ons wel. We willen écht die tweede klasse in." Lange tijd lag HW'24 op polepo- sition voor promotie, maar na de winterstop werd het langzaamaan duidelijk dat de ploeg de titel niet zou pakken. „Zonder blessures waren we kampioen geworden", aldus trainer Luc Audenaerdt. „Mi- chal Szczawinski ligt er al lange tijd uit, dat geldt ook voor Joost Boogaert, Tim Mechelinck en Jas per Sulmon. Het verschil tussen de ploeg voor en na de winterstop is gigantisch." Audenaerdt weet niet wat hij van BSC moet verwachten. „In ieder geval moet het dan anders dan vandaag, anders redden we het niet. En al helemaal niet in de tweede klasse." Toch was er ook goed nieuws. Spits Sander van Remortele ver ruilt vierdeklasser Steen voor HW'24. Mac Taggart: „Met hem erbij hebben we een plan B. Hij is een breekijzer, kan ballen door koppen. Zo iemand kunnen we goed gebruiken, zeker als we naar de tweede klasse gaan." HW'24-Victoria'03 0-2 (0-1). 36. Jeroen Baremans 0-1, 50. Anis Ouadd af 0-2. Scheidsrechter: A.F. Brugge- man (Oostkapelle). Gele kaart: Tim de Feijter (HW'24), Björn Verwater (Vic toria'03). Aantal toeschouwers: 300. slotfase werd de nipte marge (4-3) vastgehouden, waarna het verlossende woord uit Breda kwam, toen bekend werd dat Groen Wit van Sarto had verloren en daardoor samen met RCS de gradeerde. Vooral invaller Roy van Ham gaf Terneuzen letterlijk en figuurlijk vleugels. Met zijn eerste actie over rechts versierde de rappe linkspoot een strafschop, nadat Remco van Leeuwen uit een vrije trap al voor de aansluitingstreffer had gezorgd: 2-3. De Terneuzense aanvoerder, die ook nog eens een vrije trap via de binnenkant van de paal achter de goalie langs in het veld zag ketsen, bracht Ter neuzen vanaf elf meter op gelijke hoogte. Van Ham bereidde enkele minuten later vanaf links het win nende doelpunt voor. Hij sneed door de vijandelijke defensie, be hield het overzicht en bediende de eveneens ingevallen Mare Ver wei op maat: 4-3. De rood-zwarten kwamen daar mee voor het eerst op voorsprong en speelden de wedstrijd goed uit. Remco van Leeuwen zag een kopbal, na alweer een uitstekende actie van Van Ham, door een been van de keeper gestuit. „Die laatste zes minuten duurden ont zettend lang", vond Dennis Won- dergem. „Ik vond het ongelooflijk spannend." Met een knipoog: „Die Remco hè. Hij heeft geloof ik wel honderd vrije trappen genomen en er één binnen geschoten. Maar dit was wel een heel belangrijke." Adrian Lekaj, die drie spelers verving, wilde niet spreken van gouden wissels. „Iedereen is onderdeel van het team. Je presteert met z'n allen. Roy van Ham (die tegen Zeelandia Middelburg een week eerder ook sterk speelde en nu pas twaalf minuten voor tijd mocht aantreden) gepasseerd?" Na een moment van stilte: „Nie mand is wissel. Hij heeft zijn taak volbracht en het prima gedaan. Geweldig." RCS moest in het thuisduel met Zeelandia Middelburg winnen en dat deed het. Maar doordat de con currenten Groen Wit en Terneu zen ook drie punten behaalden, moet RCS na de degradatie uit de eerste klasse van drie jaar terug opnieuw een stap terug doen. „Gezien het seizoen was dat te verwachten", zei RCS-trainer Ro meo van Aerde vlak na de wed strijd. „Ik ben een realist en als je ziet dat we het hele seizoen onder aan bungelen, moet je hier reke ning mee houden. Dan hoor je ook niet in deze klasse thuis." „Als je ziet in welk stadium we verkeren, is het misschien ook he lemaal niet zo verkeerd dat je in de derde klasse gaat spelen", ver volgde de oud-speler van RKC, die ook de komende twee seizoe nen aan het roer staat bij RCS. „Wij willen met zoveel mogelijk eigen jeugd gaan spelen. Uit de A'tjes stromen een stuk of twaalf spelers door en daarvan komen er zeven in aanmerking voor het eer ste team. In de derde klasse is het net iets makkelijker om die jonge jongens in te passen. Dus dat zou een voordeel kunnen zijn." Tijdens het treffen met Zeelandia Middelburg zaten vier van de A-junioren al bij de selectie van RCS, dat na twaalf minuten tegen de verhouding in op voorsprong was gekomen. Mitch van Dijk had de score geopend. Nog geen vijf minuten later was die stand 2-1 toen Mourad Azzanagui de score had verdubbeld namens de thuisclub en Sander Ouwekerk wat terug had gedaan voor Zeelan dia Middelburg. Na de pauze had RCS het beste van het spel en maakten de Middelburgers een zwakke indruk. Het was wachten op de 3-1 en in de 57e minuut viel die ook, toen Mitch van Dijk profiteerde van een miscommunicatie in de Mid delburgse defensie. Zeelandia Mid delburg kon in het restant weinig meer creëren en zag RCS via Nic ky Merrienboer en Haitam Kadiri zelfs nog naar 5-1 uitlopen. Zeelandia Middelburg-trainer Daan Eikenhout sprak van een complete offday, maar tastte in het duister over de oorzaak. „Het ontbrak vandaag aan alles. We wonnen de duels niet en speel den te ver uit elkaar. Ik weet niet waaraan dat lag. Misschien kwam dat doordat de spanning eraf was nadat we ons vorige week defini tief hadden veilig gespeeld." Zeelandia Middelburg liep door de nederlaag een periodetitel mis, die nu naar Sarto ging. „Maar daar moeten we ons seizoen niet door laten verpesten", vond Eikenhout. De teleurstelling was best groot bij sommige jongens, maar dit is niet meer dan jammer. We zijn in de tweede klasse gebleven en dat is een wereldprestatie van de ploeg. Die periodetitel was leuk geweest, maar ik ga daar niet dra matisch over doen." MAANDAG 12 MEI 2014 door Bob Maes HULST - HW'24 had gisteren nog een waterkansje om de titel in de derde klasse binnen te slepen. Con current Cluzona mocht dan niet winnen en zelf moesten de Hulsten aren Victoria'03 verslaan. HW'24 maakte geen moment de indruk voor dat kampioenschap te gaan en werd pijnlijk te kijk gezet: 0-2. Jarno Waebeke rukt met de bal aan de voet op in het duel met Jeka. Terneuzen boog een 3-1-achterstand om in een 4-3-overwinning en voorkwam daar mee dat het rechtstreeks degradeerde. In de nacompetitie wacht nu RKTW. foto Mark Neelemans door Arwin Willemsen OOST-SOUBURG - Hoewel RCS de gradeerde uit de tweede klasse en Zeelandia Middelburg de derdepe- riodetitel misliep, was van teleur stelling gisteren weinig te merken in Oost-Souburg. RCS won met maar liefst 5-1 van Zeelandia Mid delburg, maar had daar dus niets aan. De Souburgers hadden zich vooraf al enigszins bij degradatie neergelegd. Bij Zeelandia Middel burg overheerste het positieve ge voel van de ijzersterke tweede sei zoenshelft. RCS-Zeelandia Middelburg 5-1 (2-1). 12. Mitch van Dijk 1 -0,15. Mourad Azzanagui 2-0,16. Sander Ouwekerk 2-1, 57. Mitch van Dijk 3-1, 66. Nicky Merrienboer 4-1 90. Haitam Kadiri 5-1Scheidsrechter: J.J.P. De Kroon. Gele kaart: Tim Blind en Sven van Rosevelt (RCS), Eli Watti- mena (Zeelandia Middelburg). Aantal toeschouwers: 250

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71