Goals goedkoop in vierde klasse Hontenisse degradeert, geschrokken Luctor'88 houdt zicht op handhaving 8 SPORT TWEEDE KLASSE ZONDAG Zeeuws-Vlaamse ploeg buigt tegen Jeka 3-1-achterstand om in zege (4-3) en mag nu de nacompetitie in. ~r Steen-Patrijzen 3-5: Na de snelle openingstreffer van Wouter van Maele (1-0) maakte Angelo Janse gelijk. Kenneth Triest bracht de thuisploeg weer op voorsprong (2-1), waarna Sander van Remorte- le, die naar HW'24 vertrekt, de 3-1 aantekende. Steen had hierna pech met een inzet van Serge Mer- ckx tegen de paal, waarna Patrij zen het heft in handen nam. Edwin Capello (2x), Joffrey Gel dof en Nick van Craenenbroeck bogen de stand om tot 3-5 in het voordeel van de bezoekers. Koewacht-RIA W. 2-8: Na een 0-2-stand halverwege via treffers van Can Kiran en Diego van Win- gen, bracht Lars Vaerewijck na rust de spanning kort terug: 1-2. Met zijn tweede treffer bracht Can Kiran de marge weer op twee: 1-3. Hierna liepen de bezoe kers uit naar 1-7 door Diego van Wingen en Soufian Dooms, die beiden tweemaal trefzeker waren. Jeffrey Kox deed nog wat terug, maar het slotakkoord was op nieuw voor Soufian Doorns: 2-8. Groede-Vogelwaarde 3-3: De on derste twee ploegen op de rang lijst legden een leuke partij op de mat waarin de bezoekers via Da vid Smits en Jesse de Waal (straf schop) een 2-0-voorsprong na men. Ibrahim Ucar bracht zijn ploeg nog voor de thee op 1-2, maar in de tweede helft benutte Jesse de Waal zijn tweede straf schop: 1-3. Freek Knetsch bracht Groede met twee treffers weer langszij: 3-3. Zeeland Sport-Biervliet 7-2: De bezoekers kenden een prima start met treffers van Ben Ongenae en Ilyas Yavuz: 0-2. Gaandeweg her stelden de Vlissingers zich en her stelden de schade via Wouter van Belzen en twee keer Azdine Bou- frahi: 3-2. Na de rust was de thuis ploeg heer en meester. Azdine Boufrahi, Wouter van Belzen (2x) en Arnoud Stok bezorgden hun team de eerste zevenklapper van dit seizoen: 7-2. Sluiskil-Breskens 1-2: Tegen het einde van een gelijk opgaande eer ste helft opende Jos Westerhout de score namens de thuisploeg: 1-0. Kort na de thee maakte Edwin Brand gelijk: 1-1. De thuis ploeg probeerde het nog wel, maar kwam er niet meer aan te pas. Halverwege de tweede helft bezorgde Jan van de Broecke de Bressiaanders de winst: 1-2. Schoondijke-Clinge 4-6: De thuisploeg kwam er tegen de kam pioen niet aan te pas. Voor rust produceerden beide teams een ei gen doelpunt en was Michael de Block twee keer trefzeker aan de goede kant: 1-3. Sven d'Hooge en Marnix van Sonsbeek zorgden voor 1-5, waarna Jacco Seen wat te rug deed: 2-5. Een minuut later zorgde Michael de Block alweer voor 2-6, waarna Nordine Saha de eindstand op 4-6 bepaalde. Jong Ambon-Oostburg 3-1: In de laatste wedstrijd op zondag was Jong Ambon de hele wedstrijd de bovenliggende partij. Na de 2-0 via Yannik Taniwel en Sardjiano Saridin was het wachten op de 3-0. Het werd echter 2-1 door een rake kopbal van René Verhoef, die hiermee de spanning terugbracht. Een kwartier later besliste Björn Langeveld de wedstrijd. Vierde klasse B. Vosmeer-Steen bergen 1-6: Vooral in de eerste helft liet de Vosmeer-defensie het afweten. Dennis van Schilt, Serge Nasibov (2x) en Vincent Mos mans profiteerden. Na de thee lie pen de bezoekers verder uit via opnieuw Schilt en Mosmans. De ingevallen B-junior Remi Capelle scoorde kort voor tijd tegen (1-6), maar de periodetitel voor Steen bergen was toen al binnen. TERNEUZEN - Een ijzersterk laatste half uur, een ongekende producti viteit en een zinderende ontkno ping zorgden gistermiddag in Ter- neuzen voor een feeststemming. De rood-zwarten zetten door drie treffers op rij een 1-3-achterstand om in winst: 4-3. De Zeeuws-Vla mingen profiteerden van de ne derlaag die Groen Wit leed en plaatsten zich voor de nacompeti tie. KARAKTERISTIEK Daarin moet lijfsbehoud defini tief worden afgedwongen. De ont lading in het Terneuzense kamp na de onverwachte ontknoping was groot. „We hebben het maxi maal haalbare bereikt", glunderde Ardian Lekaj. „Vijf wedstrijden, een moeilijk programma en toch zeven punten. We hebben het niet slecht gedaan." Terneuzen-Jeka was een wed strijd met twee gezichten, waarin de thuisploeg een uur lang achter de feiten aanliep en niet mocht mopperen dat de Brabanders een marge van slechts twee treffers hadden geslagen. Dat was vooral de verdienste van doelman Den nis Wondergem, die binnen een kwartier twee keer moest vissen en zijn ploeg in een fase waarin Terneuzen onder de voet werd ge lopen op de been hield. „Ze kwamen langs alle kanten", keek de goalie terug op de beginfa se van het duel. „Ik had het idee dat ze met twintig man voorin speelden. We zijn met kunst-en vliegwerk op de been gebleven." Ardian Lekaj: „De wind speelde een grote rol. Jeka kreeg vijf kan sen en scoorde twee keer. In de rust (1-2, doelpunt Erik-Jan Naudts) hebben we afgesproken dat we alle risico's zouden ne men. We hebben alle aanvallers ingebracht. Mensen in de tweede linie die een bal kunnen geven, hebben we laten staan. Op het moment dat een ploeg gemoti veerd is en erin gelooft, kunnen er wonderen gebeuren." Dennis Wondergem: „Ik had er weinig ge loof meer in toen het 3-1 voor Jeka werd. Maar we hebben toch weer de laatste strohalm gepakt." Terneuzen poetste met veel pas sie de opgelopen schade weg. De thuisploeg nam met een alles-of- niets-spelletje het initiatief, gaf via Jozué Weever twee waarschu wingsschoten en kwam door drie doelpunten binnen achttien mi nuten in een doldrieste en uiterst vermakelijke periode zes minuten voor tijd voor het eerst op voor sprong. In een zenuwslopende Luctor'88-Philippine 4-6: De schrik zat er goed in toen Paul van den Dries, oud-speler van de thuisploeg en de broer van Luc- tor'88-speler Pieter van den Dries, tijdens de warming-up werd ge troffen door een hartinfarct. Van den Dries, die in 2011 en 2013 ook al eens een hartaanval kreeg, ligt momenteel in Antwerpen. Gister avond was zijn toestand stabiel. Al binnen tien minuten keek de thuisploeg tegen een 2-0-achter- stand aan door doelpunten van Dennis de Nooijer en Maarten van Hecke. Stefan Boonman bracht de thuisploeg terug in de wedstrijd: 1-2. Door twee slordig heden van Luctor'88 tilden Ru ben van der Meulen en nogmaals Maarten van Hecke de stand naar 1-4. Jeroen van Zee deed vlak voor de pauze nog wat terug: 2-4. Luc tor'88 vloog na de rust uit de start blokken. Binnen een paar minu ten was het 3-4 door Rutger van Rossum. In de zeventigste mi nuut bracht De Nooijer de marge weer op twee. Randy Lauret gooi de het duel in het slot (3-6). Ra mon van Leeuwen scoorde nog voor de statistieken. Alliance-Hontenisse 2-0: De thuisploeg had in de eerste helft veel moeite met de bezoekers. Al liance kwam nauwelijks door de barrière van Hontenisse heen. In de tweede helft was dat anders. Via Robin Geeraers leidde Allian ce na 25 minuten in het tweede bedrijf met 2-0. De wedstrijd was gespeeld. Hontenisse maakte in de tweede helft geen aanspraak op een positief resultaat. De be zoekers kregen welgeteld één ech te serieuze kans. Dat was vijf mi nuten voor tijd. Kruisland-Aardenburg 8-1: De laatste wedstrijd van het seizoen begon zo mooi voor Aardenburg. Op aangeven van Stijn de Vreeze opende Jan Meijaard in de tiende minuut de score. Al snel stelde Kruisland orde op zaken en was het eenrichtingsverkeer. De 5-1-ruststand werd in de tweede helft uitgebreid tot 8-1. Ferdy Yil- maz en Ahmed Didi scoorden bei den driemaal. MIDDELBURG - De laatste speelron de in de vierde klasse A leverde gis teren maar liefst vijftig treffers op. Tien hiervan vielen in de wedstrijd tussen Schoondijke, dat nog in de race was voor de derdeperiodeti- tel, en Clinge die in 4-6 eindigde. Oostburg pakte ondanks een 3-1-nederlaag bij Jong Ambon de derde periode, waardoor Breskens (2-1-winst in Sluiskil) zich even eens verzekerde van deelname aan de nacompetitie. Terneuzen ontsnapt door Peter van Kouteren Terneuzen-Jeka 4-3 (1-2). 12. Koen van Haaren 0-1,15. Simon de Laat 0-2, 35. Erik-Jan Naudts 1-2, 57. Koen van Haaren 1-3, 66. Remco van Leeuwen 2-3, 81. Rem- co van Leeuwen 3-3 (strafschop), 84. Mare Verwei 4-3. Scheidsrech ter: E.D.E. van Yren (Zwijndrecht). Gele kaart: Roel Alberti (Terneu zen), Wouter Kaastra en Remco de Groot (beiden Jeka). Aantal toe schouwers: 150. Terneuzen: Dennis Wondergem; Robbin Dekker, Roel Alberti, Erik Jan-Naudts, Johnathan Weever; Remco van Leeuwen, Jozué Wee ver, Marciana Lekaj (57. Raylison Cristina), Jarno Waebeke; Quincy Poortvliet (46. Mare Verwei) en Bart van den Hemel (78. Roy van Ham). door Len Wolters MIDDELBURG - Ondanks de 6-4-ne- derlaag tegen Philippine heeft Luc tor'88 nog steeds zicht op lijfsbe houd in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Hontenisse moest uit bij Alliance winnen om directe degradatie af te wenden, maar ging met 2-0 onderuit. HW24 liep de ti tel mis. Het verloor zelf van Victo- ria'03, terwijl Cluzona wél won. RCS viert de vierde treffer tegen Zeelandia Middelburg. Van links naar rechts: Len Eversdijk, Geraldi Geerman, Robbie van Iwaarden, doelpunten maker Nick van Merrienboer, aanvoerder André Siereveld en aangever Hai- tam Kadiri. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70