Teeven moet in Kamer Duits asielvonnis uitleggen Mk blijf lekker thuis wonen!' molenaar Oranje en WK: al meer dan 50 acties r 1 De onafhankelijke specialist 6 BINNENLAND Tetra Pak legt nieuw sociaal plan voor Bedrijven willen ander beleid wetenschap G?f Ja stuur mij de gratis brochure over trapliften Naam Dhr O MevrO MOERDIJK - Verpakkingsproducent Tetra Pak heeft vakbonden zon dag een nieuw sociaal plan voorge legd voor de werknemers die hun baan verliezen door de sluiting van de fabriek in Moerdijk. Met het verbeterde plan hoopt de Zweedse multinational acties van werknemers deze week te voorko men. Vakbonden CNV Vakmensen en FNV Kiem gaven Tetra Pak vrij dagavond tot zondag de tijd om met een beter plan te komen. Daarbij werd niet uitgesloten dat werknemers maandag al gaan sta ken als er geen ruimere vergoe ding zou worden geboden. Volgens Tetra Pak komt het nieu we plan overeen met de eisen van de bonden. „Wij zijn overtuigd dat het huidige bod aan de behoef ten van alle medewerkers voldoet en dat we spoedig tot overeen stemming kunnen komen", stelde het bedrijf. CNV-bestuurder Ar jan Huizinga liet weten dat de bonden het voorstel in beraad hebben genomen. DEN HAAG - Staatssecretaris Fred Teeven moet de Tweede Kamer uit leg geven over het feit dat een Duitse rechter een asielzoeker niet naar Nederland wilde laten terug gaan omdat hij hier risico's zou lo- pen. Linda Voortman van GroenLinks wil dat. Zij is geschrokken van de inhoud van het bericht in NRC over de kwestie. „De uitspraak van deze rechter is het zoveelste bewijs dat vluchtelingen in Neder land slecht af zijn", vindt het Ka merlid. Volgens NRC Handelsblad heeft de rechter in Darmstadt het terug sturen van de Somaliër naar Ne derland tegengehouden, omdat de Somaliër hier risico loopt op een 'mensonwaardige behande ling'. Een woordvoerder van Teeven vond het zaterdag te voorbarig om te reageren op het vonnis van een lagere rechter, waarbij Neder land niet direct betrokken is en dat ook nog niet is bestudeerd. Maar iedere uitgeprocedeerde die meewerkt aan zijn vertrek, krijgt gewoon opvang, aldus de woord voerder. De man was in Nederland uitge procedeerd en week uit naar Duitsland. Maar volgens de Over eenkomst van Dublin, die in 1997 in werking trad, dient een asiel aanvraag uitsluitend te worden behandeld in het eerste land waar de asielzoeker voet over de grens heeft gezet. Deze overeenkomst moet voorko men dat de landen de problema tiek op eikaars bordje leggen. Bo vendien moet de regel ervoor zor gen dat de bewaking aan de bui tengrenzen scherp blijft. Een andere reden voor Overeen komst van Dublin is dat asielzoe kers nog slechts in één land een aanvraag mogen indienen, om te voorkomen dat uitgeprocedeer- den het vervolgens opnieuw pro beren in een ander land. De rechtbank in Darmstadt is er niet zeker van dat asielzoekers in Nederland worden voorzien in ba sale levensbehoeften. De rechter benadrukte dat asielzoekers hier niet mogen werken, maar ook geen overheidssteun krijgen. Daar mee dreigt de Somaliër af te da len 'onder het lichamelijke en so ciale bestaansminimum'. En 'menswaardigheid valt niet te rela tiveren door asielbeleid'. GroenLinks wil dat staatssecreta ris Teeven zo snel mogelijk een vrij recente uitspraak van het Eu ropees comité voor sociale rech ten uitvoert. Dat is de uitspraak: „Mensen die hier asiel zoeken, moeten in elk geval bed, bad en brood krijgen. Dat is wel het minste dat je men sen die huis en haard ontvlucht zijn moet bieden." Uniek! Herbruikbare traplift met restwaarde senKruDD HWÉ Alle topmerken onder 1 dak ThyssenKrupp handicaps S Scherpe prijzen en unieke garanties Snelle installatie en 24 uurs service Niets is fijner dan om zo lang mogelijk op uw eigen vertrouwde plek te kunnen blijven wonen, ook al is de slaapkamer boven. Gewoon uw hele huis kunnen blijven gebruiken, omdat de traplift u veilig naar boven brengt. Hebt u snel een traplift nodig? Haal dan de Modul in huis en geniet van uw bewegingsvrijheid! De Modul heefteen modulair railsysteem en is daardoor toepasbaar op iedere trap. De montage duurt slechts een paar uur. Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Voor elke bocht een passende traplift De voordelen van een Molenaar traplift Rechte Buiten- Binnen trap bocht bocht T-- Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Uitgebreide catalogus met alles wat u wilt weten over trapliften. Of vraag hem aan op: www.molenaar.nl DEN HAAG - De samenwerking tus sen universiteiten en bedrijven moet verder worden versterkt om ervoor te zorgen dat Nederland aantrekkelijk blijft voor investerin gen in onderzoek en ontwikke ling. Dat stellen diverse grote Ne derlandse bedrijven in een on langs aan minister Jet Bussema- ker (Onderwijs) verstuurde brief, die zondag op de website van The Post Online is gepubliceerd. De onderzoeksdirecteuren van on der meer Unilever, DSM, Philips, Shell en ASML geven daarin aan dat het wetenschappelijke beleid beter moet worden afgestemd op het innovatiebeleid van bedrij ven. Universiteiten zouden daar bij minder op aantallen publica ties moeten worden afgerekend, terwijl er meer aandacht moet ko men voor 'bèta-techniek en toe- passingsgeïnspireerd onderzoek'. De brief is geschreven met het oog op de brede toekomstvisie op het wetenschapsbestel, waaraan het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap werkt. AMSTERDAM - Het Nederlandse be drijfsleven begint in te haken op het WK voetbal in Brazilië. Met nog ongeveer een maand te gaan voor de aanvang van het toernooi, telt reclameonderzoeksbureau Activate&Co al meer dan vijftig Oranje-acties waarmee bedrijven hun merken of producten willen promoten. Bij Deen Supermarkten kunnen klanten bijvoorbeeld WK Win ners sparen, speciale knikkers van de landen die deelnemen aan het WK. In de chipszakken van Cro- ky zitten strijkplaatjes van de spe lers van het Nederlands elftal. En op flessen sportdrank Aquarius wordt een labeltje geplakt waar mee consumenten een KNVB- bidon kunnen afhalen. Volgens Frank de Bruin, partner van Activate&Co, zijn de meeste acties vanuit adverteerdersper spectief vooralsnog wel 'weinig swingend'. „Het is allemaal nog niet heel vernieuwend", zegt hij. Zo komt Bavaria dit jaar opnieuw met een oranje jurkje: de HolanDress. Bij het vorige WK in Zuid-Afrika in 2010 leverde een jurkje de bierbrouwer ook al gro te publiciteit op. Tijdens het EK in Polen en Oekraï ne in 2012 telde Activate&Co zo'n 250 Oranje-acties, circa 100 meer dan in Zuid-Afrika en het hoog ste aantal ooit. De Bruin ver wacht niet dat dat record dit jaar geëvenaard wordt. „Het grote aan tal acties in 2012 kwam vooral doordat Nederland in Zuid-Afrika de finale had gehaald. Op het EK kwam Oranje een stuk minder ver. Daarom zullen veel bedrijven nu denken: zullen we het dit keer wel doen? Verder is bij sommige bedrijven door de crisis nu ook minder budget beschikbaar." Telefoon E-mail wk20-:Ml pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Plaats Adres Postcode

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6