Serooskerke veroordeeld tot nacompetitie Kloetinge is positief gestemd SPORT 7 k rV' v,Tr werd al huilend door begeleiders van het eerste elftal in bedwang gehouden. Op dat moment was de stand al 2-i in het voordeel van Goes. Na ruim twintig minuten belandde de bal namelijk viavia voor de voe ten van Sinan Coban. Die bleef drie meter voor het doel kalm en was trefzeker. Maar een minuut la ter wist Tim Ruder de spanning terug te brengen in de wedstrijd. Een voetzoeker vanaf links vond die van de rechtsbuiten: 1-2. Nog voor rust was de marge echter weer twee. Linksback Roy cel Ja mes zette voor en centrale verde diger Giovanny Paolo Sabajo gleed de bal onfortuinlijk in eigen doel. Direct na rust gooide Raymond Wolff het duel in het slot. Een schot met rechts plaatste hij keu rig in de linkerhoek. Tien minu ten later maakte De Bonte uit een vrije trap zijn achttiende doel punt en dat Tim Ruder nog scoor de, was vooral interessant voor cij- ferfetisjisten. Goes richt zich nu op de nacom petitie, waarin het eersteklasser De Meern treft. De spelers van Goes worden geacht minimaal zondag 18 mei en donderdag 22 mei inzetbaar te zijn en dus de agenda vrij te houden. „Dit geeft een enorme boost", blikte De Nooijer al wat vooruit. „We sco ren weer wel vijf keer, winnen van de nummer vier en we speel den goed. Het stond tactisch ook goed, dus ik zal niet al te veel wis selingen meer doen." De trainer staat in zijn laatste jaar bij Goes voor zijn zesde deelname aan de nacompetitie in acht jaar trainerschap. Het is nog net niet contractueel vastgelegd, maar hij heeft er naar eigen zeggen wel 'een abonnement op'. „Ik wil goed afsluiten. Daar hebben we nog vier wedstrijden voor." Dauwendaele-Tholense Boys 1-5: Tarik Zakriti zette Tholense Boys voor rust op 0-1. Na de her vatting kregen de bezoekers, na een vermeende overtreding van doelman Joshua van Dolder, een strafschop. Joey Deurloo benutte het buitenkansje. Via Maarten van Vooren kwam Dauwendaele terug tot 1-2. De thuisploeg moest niet veel later, na tweemaal geel voor Guus Toornstra, met tien man verder. Niels Hopmans tilde de score met twee goals naar 1-4 en Koen Nieuwkoop maakte 1-5. WC68-SSV65 4-3: Een onnodi ge nederlaag voor SSV'65. Nestor Zimmerman opende de score en op aangeven van Thomas Matthe- ijer maakte Pim Bruins er 1-1 van. Guido Duin schoot WC'68 naar 2-1 en via Stefan Roosenboom werd het voor rust ook nog 3-1. Na een te korte terugspeelbal van Alex van Dongen profiteerde Joe- ri Malinka: 4-1. Een kwartier voor tijd deed Bruins namens SSV'65 wat terug en in de slotseconden tekende hij ook nog voor 4-3. Duiveland-Serooskerke 1-1: Serooskerke startte slap. Duive land was voor rust beter en na een actie van Robbert de Bruine opende John op 't Hoff na 35 mi nuten de score. Vlak na de pauze kregen beide teams een grote kans, maar in de 75e minuut viel via Jeroen Geerse de 1-1. Daarna kreeg eerst Serooskerke en vervol gens Duiveland twee keer, nog een kans op de winnende treffer. MZVC-Dinteloord 0-5: Bij rust stond het nog 0-0. Met een strak schot opende Jorik Mijnhijmer in de 47e minuut de score en twee minuten later tekende hij ook voor de 0-2. Daarna herstelde MZCV zich wat, maar in het laat ste kwartier trof Dinteloord nog drie keer doel. In de 75e en 77e mi nuut scoorde Arjan Pietersma en vijf minuten voor tijd maakte Mijnhijmer uit een strafschop zijn derde goal van de middag. De Meeuwen-Zwaluwe 2-3: Al in de eerste minuut hielp Pim Schonk Zwaluwe aan de 0-1. De Meeuwen rook daarna aan de ge lijkmaker, maar een inzet van Martijn Houterman eindigde op de lat. Via Robin Dek werd het daarna alsnog 1-1. Schonk bezorg de Zwaluwe opnieuw een voor sprong en met een fraai schot in de bovenhoek gooide Bart Martha het duel daarna op slot. Dek maak te nog wel 2-3 in de laatste wed strijd op het hoofdveld in Zoute- lande. Volgend seizoen bespeelt De Meeuwen een nieuwe mat. Terneuzense Boys-GPC Vlissin gen 1-1: Terneuzense Boys kwam in de derde minuut via Jeroen Maas, die op aangeven van Marco Faassen scoorde, al op 1-0. Na een kwartier maakte Robin de Pagter, nadat een verdediger van de thuis ploeg onderuit ging, de 1-1. Naar mate de wedstrijd vorderde ge loofden beide teams, mede met het oog op de naderende nacom petitie, het eigenlijk wel. KLOETINGE - Kloetinge deed zater dagmiddag vertrouwen op voor de nacompetitie. De Bevelandse hoofdklasser versloeg op de slot dag van de competitie Deltasport met 2-0. Dat het seizoen nog een staartje krijgt, was vorige week al duide lijk. Het was daarom zaak om in de ontmoeting met Deltasport het positieve gevoel weer een beetje terug te krijgen. „En dat is gelukt", constateerde trainer Die- derik Hiensch na afloop. Hij kon daarbij wijzen op het resultaat, maar ook op het spel. „Er stond een goede organisatie en we heb ben weinig kansen weggegeven. Alle voetbalprincipes die vorige week weg waren, waren nu weer aanwezig." Kloetinge domineerde in de eer ste helft, maar was slordig in de eindpass. Daardoor waren er wei nig echte kansen. Toch werd het op slag van rust 1-0. Tom Blom- aard gebruikte zijn lichaam goed en schoot de bal in de hoek. Na de pauze drong Deltasport meer aan, maar slechts één keer werd Kloetinge op de proef ge steld. De bal belandde echter bui ten bereik van doelman Jaco van der Schee - hij speelde zijn 200e wedstrijd - op de lat. Remco van Tiggele had hierna de kans het vonnis te voltrekken. Zijn penalty (Bart Deprez was on deruitgehaald) ging echter over. Toch kwam de 2-0 uiteindelijk op het bord. Bart Deprez brak in de 85e minuut op links door en krul de de bal in de verre hoek: 2-0. Kloetinge moet in de nacompeti tie nu met Nieuw Lekkerland en Zwaluwen'30 zien af te rekenen. De strijd begint voor de Beveland se formatie pas op 24 mei. Komen de zaterdag staat eerst Nieuw Lek- kerland-Zwaluwen'30 op het pro gramma. „Ik heb er vertrouwen", aldus Hiensch. „Er zit nog genoeg spirit in de ploeg. Het is zaak om fris aan de nacompetitie te begin nen. Vanaf volgende week gaan we ons strijdplan opstellen. Ik heb in elk geval keuzes genoeg." Na afloop van de wedstrijd zater dag maakte Kloetinge bekend dat Matthew Lentink volgend sei zoen op het oude nest terugkeert. De goalie uit Nieuwdorp, die nu nog voor Goes uitkomt, speelde in de jeugd bij de Bevelandse club. Lentink stond ook nog in de belangstelling van NAC Breda, maar de eredivisieclub zag af van zijn diensten. Kloetinge wint met 2-0 van Deltasport en begint met een positief gevoel aan de nacompetitie. MAANDAG 12 MEI 2014 ff V& Coes-verdediger Trung Tran (links) duelleert om de bal met Mostapha Aamrani van De Dijk. Door een 5-2-overwinning verzekerde Goes zich van een plaats in de nacompetitie voor lijfsbehoud. De Dijk liep de nacompetitie voor promotie juist mis. foto Gerrit van Keulen/VI Images door Jan Dagevos door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Serooskerke is door een teleurstellend 1-1-gelijkspel bij degradant Duiveland veroordeeld tot het spelen van nacompetitie om lijfsbehoud. Dauwendaele ver galoppeerde zich op eigen veld te gen Tholense Boys, dat zich door een 5-1-zege veilig speelde. Door de afgelasting van het duel tussen De Fendert en Bruse Boys zijn nog niet alle beslissingen gevallen. Mor gen wordt bekend wie de laatste deelnemer aan de nacompetitie voor promotie wordt: Dauwendae le of Bruse Boys. Het verschil tussen kampioen Dinteloord en nummer twee GPC Vlissingen bedraagt 25 punten. Kloetinge-Deltasport 2-0 (1-0). 45. Tom Blomaard 1-0, 85. Bart Deprez 2-0. Scheidsrechter: R. Westland (Zwaag). Gele kaart: Maarten van Ros- evelt (Kloetinge), Angelo Spanjaart en Mitchell van Esveld (beiden Delta sport). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Jaco van der Schee; Timo Jansen, Michel Maaskant, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; mSam Biester- bosch (80. Daan Esser), Remco van Tiggele, Wouter de Craene; Ingmar Quist (65. Mark Schuit), Tom Blom- aard en Bart Deprez.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69