Reservedoelman Versprille valt in G06S flikt als rechtsbuiten Zaamslag wacht degradatie na afslachting 6 SPORT HOOFDKLASSE A ZONDAG Bevelandse hoofdklasser voorkomt directe degradatie en vervolgt seizoen in de nacompetitie. r-p De grote Rinus Michels gunde doelman Heinz Stuy in 1971, vier dagen na het behalen van de Euro pa Cup, een plek in de spits bij Ajax. Het was het gevolg van een weddenschap. Stuy had tegen Pa- nathinaikos in de finale de nul ge houden en dus mocht hij in het duel met Go Ahead Eagles als aan valler opdraven. Overigens zon der succes. Ajax verloor met 4-1. In dat opzicht verliep de inval beurt van Versprille anders. Als vervanger van Ibrahim Eryürük stond hij mede aan de basis van de twee late treffers van Nick de KARAKTERISTIEK 387. Groote, in de 83e en 89e minuut. „Hij had het een paar keer aan mij gevraagd", legde Verhoene uit, „en ik vond dit een geschikt mo ment om het te doen." Het was ook een soort afscheidscadeau. Versprille vertrekt bij de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser, stopt met keepen en gaat bij Merendree (tweede provinciaal) voetballen. „We wisten bij Hoek natuurlijk al langer dat hij ook aardig kan bal len", zei Verhoene. „En dan is het leuk dat hij ook nog zijn aandeel in twee doelpunten heeft." Hoek deed zaterdag in Vlaardin- gen bij Zwaluwen, dat nog op deelname aan de nacompetitie aasde, zijn sportieve plicht. De ploeg van trainer Kenny Verhoe ne behaalde de achttiende over winning van het seizoen en sloot daarmee de competitie waardig af. „Er was meer spirit dan vorige week", vond Verhoene. „De eufo rie over het behalen van de titel is natuurlijk weg en iedereen was er op gebrand om nog een goede prestatie neer te zetten. Dat is uit eindelijk ook gelukt. We hebben heel volwassen gespeeld." Nick de Groote was met drie tref fers de gevierde man. Hij schoot in de 41e minuut raak en was ook in de 83e en 89e minuut trefzeker. Tüssendoor (51e) had Jasper Gud de voor 1-1 gezorgd. Dat was in een fase dat de thuisclub aan drong en Hoek op eigen veld te rugdrong. De Zeeuws-Vlaamse formatie raakte echter niet in pa niek, verdedigde met verve en was via snelle uitvallen gevaarlijk. „We hebben het prima uit gevoet bald", vond Verhoene. De nieuwe selectie van Hoek komt op 19 juni bijeen en krijgt dan het voorbereidingsprogram ma overhandigd. Op 14 juli begint Hoek met de aanloop van het avontuur naar de topklasse. „Maar eerst krijgen de spelers rust en dat hebben ze verdiend", aldus Verhoene. AMSTERDAM - „Is er nou al bekend wat Dosko tegen Nieuwenhoorn heeft gedaan?", schalde de stem van Gérard de Nooijer door een lange gang, na het met 5-2 gewon nen duel bij De Dijk. Een belletje naar de bestuurskamer in Bergen op Zoom leerde dat Nieuwen hoorn met 2-1 had verloren en dat die ploeg dus rechtstreeks degra deerde. Aan de zijde van Goes ont stond er een klein feestje. Aan de andere zijde treurden de ontgoo chelde Amsterdammers achter keihard dichtgesmeten deuren. „We wisten dar er akkoordjes zou den ontstaan", haalde aanvoerder KARAKTERISTIEK Jonathan Constansia, die twee mi nuten daarvoor nog in de kleedka mer stond te dansen en te joelen van plezier en leedvermaak, na af loop zijn gelijk. Hij doelde op de twee late goals bij de Zouaven-EDO, waar het tot de laatste vijf minuten 2-2 stond, en de wedstrijd DHC-RKAW, waar DHC een zekere 2-0-voor- sprong weggaf. De gevolgen: RKA- W gaat de nacompetitie in en de Zouaven neemt de periodetitel over van kampioen Koninklijke HFC. Die leek vooraf weggelegd voor De Dijk, maar door het 5-2-verlies zakte die ploeg een plaatsje en bleef zo achter met le ge handen. Constansia: „We wisten dat we zelf moesten winnen en dat wil den we ook. Vooraf was ik met Tom (de Bonte) en Sinan (Coban) een beetje aan het kloten. We gaan alle drie weg en zeiden voor de grap dat het voor ons niets meer uitmaakt of Goes nou in de hoofdklasse blijft of niet. Maar na tuurlijk, je wil altijd winnen en we moesten onze plicht doen." En dat deden zij meer dan ver dienstelijk. Al na zes minuten zet te Jonathan Constansia Tom de Bonte vrij voor de keeper. De clubtopscorer omspeelde de doel man en faalde niet. Constansia liep daarna keer op keer zijrt direc te tegenstander voorbij alsof hij er niet stond en zorgde voortdu rend voor gevaar. „Ik had vandaag een vrije rol", zei de, op papier, rechterflankspeler. „Omdat ik over het hele veld liep, was die linksback aan het zoeken. Hij wist niet wat hij moest doen." Dat die linksback, Said Bentoha- mi, na ruim een half uur werd ge wisseld, was misschien wel het mooiste compliment dat Constan sia zich kon wensen. Bentohami zelf zag er de lol niet van in. Hij wandelde kwaad het veld af, schopte tegen wat kliko's, beende in een flinke tred alsnog buiten om het veld naar zijn coach om hem om uitleg te vragen, maar Terwijl oud-voorzitter Cees Dees de teleurstelling in zijn eentje ver beet, viel er na afloop geen spoor van emotie bij de spelers van Zaamslag te bespeuren. De Zeeuws-Vlamingen dropen na het laatste fluitsignaal af. Van den Hemel had het liever met opgehe ven hoofd gezien, maar de meeste spelers leken opgelucht dat het seizoen voorbij was. „Ik sta hier met een dubbel gevoel. Je ver wacht voor de laatste kans te spe len, maar een aantal spelers miste de wil om te winnen. Het bestuur is blij, want de (reis)kosten waren financieel moeilijk op te breng en." De eerste klasse is volgens de trai ner voor een dorpsclub als Zaam slag te hoog gegrepen. „Degrade ren doe je niet in de laatste wed strijd. Dat gaat over een heel sei zoen", berustte Van den Hemel in zijn lot. De enige concurrent, De Zwerver, die twee punten meer had dan Zaamslag, wist zich na de 4-1-zege op WGZ verzekerd van de nacompetitie. Met dat sce nario was rekening gehouden, maar dat was voor de groen-wit- ten nog geen vrijbrief om zich ne gentig minuten zo te laten afslach ten. Zuidland, dat in de nacompetitie voor behoud in de eerste klasse speelt tegen GPC Vlissingen, speelde Zaamslag helemaal zoek. Via vlotte combinaties doken mid denvelders en aanvallers op voor het Zaamslag-doel. Er werd zwak verdedigd en het middenveld gaf te veel ruimte weg aan de tegen stander. In de tweede minuut ver speelde Joris Rademakers de bal aan Jeffrey Duijnstee, maar deze spits schoot tegen de paal. De uit blinker bij Zuidland scoorde vier keer. Nadat Zaamslag aan een ach terstand was ontsnapt, verzilver de de vrijstaande Duijnstee een voorzet van Boar Khamphorn. Pas na een half uur was Zaamslag ge vaarlijk met een schot van Mare de Haas. Duijnstee scoorde na een subtiel hakballetje van Romeo Rommy de 2-0. In de tweede helft stond na drie minuten al de 3-0 op het scorebord dankzij Khamphorn. Zaamslag moest de gifbeker hele maal leegdrinken, want daarna kreeg Duijnstee de vrije door tocht voor de 4-0 en in de slotfase bepaalden Runell Martes en Duijnstee de eindstand op 6-0. Waar de tegenstanders in de Randstad kunnen putten uit een groot arsenaal voetballers begon Zaamslag met een (te) krappe se lectie aan het seizoen. Bovendien had men de pech dat Tommy Tis- sink en Juriën Dam door blessu res heel het seizoen buitenspel stonden. Ook Peter Doens kwam de eerste competitiehelft niet in actie. Naarmate de competitie vor derde, liepen spelers tegen een schorsing op. Van den Hemel: „We hebben geen enkele keer in dezelfde samenstelling gevoet bald. Sven Buysse (achttien jaar) en Stijn Dekker (zestien jaar) wer den noodgedwongen ingepast." Zaamslag kreeg een opleving na de sensationele overwinningen op de titelkandidaten Sliedrecht en SHO. „Het werd de ommekeer naar beneden, want we haalden nog slechts twee punten uit de resterende zeven duels", aldus Van den Hemel. Het doelsaldo van 35-77 zegt genoeg. De analyse van Zaamslag-spits Peter Diele- man was duidelijk. „Om wedstrij den te kunnen winnen, moeten de dragende spelers top zijn en de rest honderd procent." Mario de Fouw, die na zeven seizoenen Zaamslag stopt met voetballen. „De tegenstanders hebben simpel weg meer kwaliteit." door Jan Dagevos VLAARDINGEN - Hij had het al een paar keer aan zijn trainer gevraagd. Reservekeeper Davy Versprille wil de nu de titel van Hoek in de hoofdklasse B een feit was dol graag een keer als voetballer zijn opwachting maken. Zaterdag kreeg de stunt gestalte. Twintig minuten voor tijd werd de Belg bij een 1-1-tussenstand ingebracht. Het werd een grandioos succes, want rechtsbuiten Versprille had een aan deel in de twee doelpunten van Nick de Groote: 1-3. Zwaluwen-Hoek 1-3 (0-1). 41. Nick de Groote 0-1, 50. Jesper Gudde 1-1,83. Nick de Groote 1-2, 89. Nick de Groote 1-3. Scheidsrechter M. Roeleveld (Vin- keveen). Aantal toeschouwers: Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte, Birgen Mar tens, Gilles Pottie (72. Aaron de Witte); Ibrahim Eryürük (72. Davy Versprille), Kyle Doesburg (46. Guillaume Clinckemaillie) en Nick de Groote. het weer door Mitchell Minnaard De Dijk-Goes 2-5 (1-3). 6. Tom de Bonte 0-1, 23. Sinan Coban 0-2, 24. Tim Ruder 1-2,40. Giovanny Paolo Sabajo (eigen doelpunt) 1-3, 49. Raymond Wolff 1 -4, 59. Tom de Bonte 1-5, 64. Tim Ruder 2-5. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maas tricht). Aantal toeschouwers: 125. Goes: Bart van Wuyckhuyse; Trung Tran, Shannon Braafhart jr., Sherief Tawfik, Roycel James; Jona than Constansia (80. Rob Schal- koort), Gert-Jan Tierie (73. Dange- lo Martien), Raymond Wolff, Frits Paap; Tom de Bonte, Sinan Coban (87. Arsham Haghayegh). door Aector Dooms ZUIDLAND - Het doek is gevallen voor Zaamslag in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel degradeerde zaterdag na de wanvertoning (6-0-verlies) in de uitwedstrijd tegen Zuidland na één seizoen terug naar de tweede klas se. Zuidland-Zaamslag 6-0 (2-0). 18. Jef frey Duijnstee 1-0,41. Duijnstee 2-0, 48. Boar Khamphorn 3-0, 72. Duijn stee 4-0, 87. Runell Martes 5-0, 90. Duijnstee 6-0. Scheidsrechter: G. Takacs (Bergschenhoek). Gele kaart: Frank Molendijk, Jelle Wolters (Zuid land), Mario de Fouw, Mitchell Braaf- hart, Peter Dieleman (Zaamslag). Aan tal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68