Techniek Samenspel schilders en musici smaakt naar meer Belg goed weg bij steekpartij almanak Aantal werkzoekenden in Zeeuws- Vlaanderen in jaar met bijna vijfhonderd gegroeid, België biedt kansen. 20 en 21 Blues trekt publiek uit alle windstreken TERNEUZEN - Het aantal werkzoe kenden in Zeeuws-Vlaanderen blijft stijgen. Vorig jaar waren nog zo'n 2850 Zeeuws-Vlamingen op zoek naar een baan. In februari van dit jaar stond de teller op 3318 werklozen. In vergelijking met voorafgaande jaren is er een steeds snellere stij ging zichtbaar, blijkt uit cijfers van het UWV. De belangrijkste re den voor de toename is het aantal faillissementen. Volgens coördina tor Ronald de Back van WerkSer- vicePunt Zeeuws-Vlaanderen ver dwijnt de maakindustrie in de streek, waardoor lager opgeleiden (onder MB04-niveau) steeds min der kans op een baan hebben. In de Kanaalzone rond Gent en in de Waaslandhaven zijn nog vrij veel banen voor die groep werk zoekenden. Of het gunstig is om in België te gaan werken, kan De Back niet zeggen. Dat is per gezinssituatie verschillend. „Als je de admini stratie goed op orde houdt, kan je aan het einde van de maand meer inkomen onder de streep overhou den," aldus de Back. „Al moet je wel nadrukkelijk rekening hou den met verschillen in sociale wet geving en bestaan er ook cultuur verschillen." Zeeuws-Vlamingen kunnen dus aan de bak over de grens, maar vaak ligt de drempel nog te hoog. Verschillende werkinstanties in België en Zeeuws-Vlaanderen, waaronder het WerkServicepunt, proberen het wel te stimuleren. In Sint-Gilis-Waas was vrijdag nog een grensoverschrijdende job- beurs, de eerste in de regio Waas land. Drukbezocht, maar nauwe lijks door Zeeuws-Vlamingen. Do minique Nielsen (20) uit Clinge was er al wel, op zoek naar een ad ministratieve baan. Eind deze maand staat ze op straat. „Ik kan niet meer kieskeurig zijn. Ik heb bijna alle bedrijven in de omge ving van Terneuzen aangeschre ven. Nu probeer ik het in België." Zij is niet de enige. Al zo'n 2300 Zeeuws-Vlamingen werken over de grens. TERNEUZEN - Na de discotheek-par ty in Skidöme in Terneuzen is het zaterdagochtend vroeg op de par keerplaats van de skihal tot een vechtpartij gekomen tussen twee groepen. Volgens de politie waren er twin tig tot vijfentwintig man bij be trokken. De politie kreeg rond 4.45 uur een melding binnen van de vechtpartij. Bij aankomst was iedereen gevlogen. Op aanwijzing van een beveiliger konden twee mannen (een 36-jarige Belg en een 23-jarige Terneuzenaar) vlak bij, op de Mr. F. J. Haarmanweg, worden aangehouden. Een derde verdachte, een Belg (24), is later gearresteerd in het ziekenhuis in Terneuzen. Hij was er met een ge wonde vriend heengegaan en liep te dreigen. TERNEUZEN - Een 30-jarige Belg is zaterdagavond goed weggekomen bij een steekpartij aan de West- kolkstraat in de Terneuzense bin nenstad. Een man (28), afkomstig uit Terneuzen, stak hem met een mes, maar beschadigde alleen de jas van de Belg. Bij aankomst van de politie bleek de verdachte door omstanders te zijn opgesloten in een horecazaak. Hij is daar door agenten aangehouden en voor ver der onderzoek meegenomen naar het politiebureau. De twee ken den elkaar, volgens de politie, en hadden om onbekende reden ru zie gekregen. MAANDAG 12 mei 2014 Organisatoren van culturele eve nementen in Zutphen en Naar- den hebben serieuze interesse. Ge deputeerde Ben de Reu wil het project volgend jaar naar het Abdijplein in Middelburg halen. Het Simeon Kwartet dat ter bege leiding van de schilders de Canto Ostinato van Simeon ten Holt speelde op vier vleugels, denkt zelfs aan een uitvoering in Parijs. Zoveel enthousiasme bracht het samenspel tussen de schilders Ri- ni Fenijn, Erik van Houten, Jenny Verplanke en Renee Wolters en het kwartet zaterdagmiddag te weeg in Groede. Terwijl het Simeon Kwartet speel de, draaiden zestien panelen met elk vier schilderijen rond in een carrousel. De carrousel, gemaakt door Henk Cijsouw uit Groede, deed over één volle ronde veertig minuten. Fijntekenaar en initia tiefnemer Rini Fenijn vond het te snel, maar Jenny Verplanke, die vrij grof werkt, had er geen moei te mee. Het publiek kon tijdens de uitvoe ring gewoon rondlopen. Van de 64 schilderijen zijn er zaterdag al vijftig a 100 euro verkocht. De car rousel blijft als kunstwerk nog een maand in de Grote Kerk staan, waarna de kopers hun bezit kunnen ophalen. Ze hoeft maar naar een apparaat te kijken of het slaat op hol. Ze was dan ook zeer in haar nopjes met de nieuwe computer - compleet met breedbeeld scherm, draadloos toet senbord en draadloze muis - die al les deed wat zij wilde. Tot voor kort. Vastbesloten om de administratie bij te werken startte ze het appa raat op. Tot haar ergernis reageerde de bliksemsnelle machine geheel niet op haar commando's, hoe ze het toetsenbord ook beroerde. Pas toen ze op het punt stond deskundi ge hulp in te roepen, schoot haar iets te binnen. Nadat ze het toetsenbord had aan gezet reageerde het prima. Contact met Noord-Korea is het hoogst haalbare Werkloosheid stijgt snel ssss door Karlijn de Splenter Tip? redactie@pzc.nl Kunstenaars maken eikaars werken af op de tonen van het Canto Ostinato van Simeon ten Holt. foto Mark Neelemans GROEOE - De Kunstcarrousel in de Grote Kerk in Groede krijgt een vervolg. De samenwerking tussen schilders die een serie draaiende panelen om en om beschilderen, en het Simeon Kwartet smaakt dui delijk naar meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57