CDA is gedoe ziekenhuislocatie zat Lawaaioptocht Alles netjes op z'n plek DE VERBOUWING SCHOUWEN-DUIVELAND 21 0 naar bredeschool Duitse toerist (70) gewond in haven Aan de Scheepstimmerdijk in Zierikzee is zaterdagoch tend een 70-jarige Duitse cardioloog in de haven geval len. De man liep bij het ma ken van een foto achteruit. Hij viel eerst op de steiger waarbij hij een hoofdwond op liep. Omwonenden zet ten hem op de wal. Hij is in het ziekenhuis behandeld. Huisbaas ruimt kwekerij huurder In een loods aan de Indus trieweg in Zierikzee heeft de politie zondagochtend vroeg een wietkwekerij leeg geruimd. De verhuurder van de loods was daar al mee be gonnen. Er zijn 76 planten vernietigd. De politie werd getipt door een voorbijgan ger. Naar de huurder van de loods wordt nog gezocht Proef ecologische onkruidbestrijding Goeree-Overflakkee houdt eind deze maand in Nieu- we-Tonge een proef met een nieuw, ecologisch mid del tegen onkruid. Het gaat om Ultima van Ecostyle; een middel op basis van natuur lijk pelargonzuur. Het wordt geleverd door Mol Agricom. Momenteel gebruikt de ge meente Roundup Evolution. Laan Sint Hilaire drie nachten dicht De Laan van Sint Hilaire in Zierikzee is de komende drie nachten afgesloten van wege asfaltonderhoud. Dat gebeurt van vanavond 19.00 uur tot vroeg in de ochtend. Ook dinsdag- en woensdaga vond gaat de weg dicht. Het betreft het stuk weg tussen de Scheldestraat en de Hoofdpoortstraat. Minder windmolens Goeree-Overflakkee B en W van de gemeente Goeree-Overflakkee hebben twee locaties voor windmo lens uit hun plannen ge schrapt Dit na inspraak van de bevolking. Het eiland gaat nu 225 megawatt leve ren in plaats van de met de provincie afgesproken 260 megawatt Er werden 126 be zwaarschriften ingediend. Flinke hoeveelheid drugs in woning In een woning aan de Arie van Driellaan in Middelburg heeft de politie zaterdagmid dag een aanzienlijke hoe veelheid verdovende midde len gevonden. Dat gebeurde nadat de politie softdrugs vond in de auto van een 28-jarige Middelburger. Die is aangehouden. De politie onderzoekt de zaak verder. „We hechten aan samenwerking met buurgemeenten, maar dit be gint een langslepend verhaal te worden", zegt fractievoorzitter Jan Zwemer van het CDA. „Ik wil dat doorbreken." Dat doet hij middels een motie die het college van Middelburg vraagt een ander stuk grond aan te bieden. „Wat mij betreft een paar honderd meter verder dan de locatie in de Mortiere, waar we nu al jaren over praten. Zolang het maar geen Vlissings grondge bied is. Als het met Vlissingen niet lukt, dan vind ik dat wij als Middelburg onze verantwoorde lijkheid moeten nemen." In Vlissingen waren het aanvanke lijk een paar partijen die vasthiel den aan de Koudekerkseweg, maar inmiddels heeft de hele raad zich geschaard achter het verzoek het ziekenhuis te laten waar het is. Dat verzoek kwam nota bene van het CDA. „Ik weet het", zegt Zwemer, „ik ben daar ook niet gelukkig mee. Zelfs de LPM heeft nu een motie ingediend om dat onderzoek naar de Koudekerkseweg te steunen. Ik snap best dat ze in Vlissingen met de Koudekerkseweg in de maag zitten, maar als we zo door gaan zit Walcheren straks hele maal zonder ziekenhuiszorg." Ook het ADRZ heeft zich Volgens Zwemer gekeerd tegen de Vlis- singse opstanding. „Dat hebben ze in een brief laten blijken. We moeten hun plannen niet dwars bomen. Zij zijn verantwoordelijk voor ziekenhuiszorg. Niet wij." CDA Middelburg wil des noods andere plek dan Mor tiere. Maar ziekenhuis in Vlissingen blijft taboe ZIERIKZEE - De leerlingen van de Theo Thijssenschool in Zierikzee verhuizen vanochtend met een la waaioptocht naar hun nieuwe schoolgebouw aan de Emil Sandströmweg. De eerste schooldag na de meiva kantie begint met een kort af scheid bij het oude gebouw aan de Calandweg. De speciale herin neringsdozen die voor de vakan tie gemaakt zijn, worden als laat ste verhuisd. In een lawaai-optocht gaan de ruim 125 kinderen, meesters, juf fen en ouders op weg naar hun nieuwe, brede school aan de Emil Sandströmweg. Daar wordt het feestelijk versierde gebouw met een speciale sleutel geopend. DREISCHOR - Renny Vercruysse speelt bügel bij Muziekvereniging Crescendo. De van oorsprong Zeeuws-Vlaamse woont al 25 jaar in Dreischor. Ze kent Goemans- zorg, maar heeft er verder niets mee. Daarom aan haar de vraag wat ze van het vernieuwde mu seum vindt. „Het is ruimtelijker geworden. Ik vind het netjes en duidelijk. Alles staat netjes op z'n plek. Voor de verbouwing was het vooral veel; een rommelig, onoverzichtelijk ge heel." De interactieve tafel, die via een touch-screen de ontwikke ling van het Schouwen-Duive- landse landschap sinds 1300 laat zien, vindt Vercruysse het leukst. „Nooit geweten hoe het eiland vorm heeft gekregen. En die sloot bij ons achter, dat was vroeger dus een vaart. Wel leerzaam." Een minpuntje heeft de muzikan- te ook gezien: „Jammer dat de lift nog niet werkt. Mensen die moei lijk ter been zijn, kunnen nu niet naar boven." Maar het eindoordeel van Ver cruysse is positief: „Geweldig." MAANDAG 12 MEI 2014 ZIERIKZEE ZIERIKZEE NIEUWE-TONGE ZIERIKZEE MIDDELHARNIS MIDDELBURG door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG - Jarenlang gesoebat en nu weer een Vlissings verzoek te onderzoeken of het ziekenhuis niet gewoon aan de Koudekerkse- weg kan blijven. Het CDA in Mid delburg is het zat en vraagt haar college een andere bouwlocatie aan te wijzen. Eén die niet op Vlis sings grondgebied staat. Streek- en landbouwmuseum Goe- manszorg in Dreischor kreeg een nieuw dak, nieuwe toiletgroep, een nieuwe entree en nieuwe elek tra en verwarming. De horeca kreeg een eigen entree en is daarmee apart te exploite ren. Goemanszorg heeft de horeca verpacht Het museum is ingedeeld rond vier thema's: de geografie van Schouwen-Duiveland, vlas, mee krap en het trekpaard. Goemanszorg is voortaan het hele jaar door geopend. Gedurende het onlangs geopende seizoen is Goe manszorg zeven dagen per week van 11.00 tot 17.00 uur open. De verbouwing kostte ruim drie ton. Het grootste deel van dit geld komt uit de nalatenschap van mu- seumvrijwilliger P. A. Boot Ook de EU, het Prins Bernhard- fonds en de stichting Vrienden van Goemanszorg droegen bij. De stichting Vrienden Goemans zorg heeft 700 leden, waaronder een aantal bedrijven. Geen enkel ander Zeeuws museum heeft zo veel donateurs. De centrale expositieruimte van het zaterdag heropende streek- en landbouwmuseum Goemanszorg. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55