'Ziekenhuis moet maar elders in Middelburg* Jan Besuijen winnaar meiwedstrijd Bevelandse ringrijders in Kapeile Keukens Molen Borssele 300 jaar Kloetinge Vernieling ruit 20 BEVELANDEN en THOLEN OPEN DAG Stichting Huifbedrijden De Bevelanden voor meervoudig gehandicapten is officieel een feit. Presentatie dorpsplan Keuken Ta Plus Het CDA in Middelburg is het zat en vraagt haar college een andere bouwlocatie aan te wijzen. Eén die niet op Vlissings grondgebied staat.„We hechten aan samenwer king, zeker ook met buurgemeen ten, maar dit begint een langsle pend verhaal te worden", zegt CD A-fractievoorzitter Jan Zwe- mer. „Ik wil dat doorbreken." Dat doe hij middels een motie. „Wat mij betreft een paar honderd me ter verder dan de locatie in de Mortiere, waar we nu al jaren over praten. Zolang het maar geen Vlissings grondgebied is. Als het met Vlissingen niet lukt, dan vind ik dat wij als Middelburg on ze verantwoordelijkheid moeten nemen." In Vlissingen waren het eerst een paar partijen die bleven hechten aan de Koudekerkseweg, maar in middels heeft de hele raad zich ge schaard achter het verzoek te on derzoeken of het ziekenhuis niet gewoon daar kan blijven. Zwe- mer: Ik snap best dat ze in Vlis singen met de Koudekerkseweg in de maag zitten, maar als we zo doorgaan zit Walcheren straks he lemaal zonder ziekenhuiszorg." NATIONAAL MOLENWEEKEND KAMPERLAND - Wat is een betere manier om iets te beschrijven dan het zelf te ervaren? De verslagge ver dezes zei daarom geen nee toen de bestuursleden van de Stichting Huifbedrijden De Beve landen zaterdag tijdens de open dag aanboden plaats te nemen in het huifbed. Huifbedrijden is in Zeeland een nog relatief onbekend fenomeen. Sinds een paar maanden worden in de binnenrijbak van OC-Sta- bles te Kamperland huifbedritjes verzorgd voor meervoudig gehan dicapten. Deze ritjes worden uit gevoerd door vrijwilligers van de Stichting Huifbedrijden De Beve landen. Het is een vorm van paardrijden die liggend geschiedt en specifiek is bedoeld voor men sen met meervoudige beperkin gen. Het huifbed is een stalen con structie waarin twee goed getrain de paarden lopen. Boven de paar den is een ligzeil gespannen, waar op de cliënt kan liggen of zitten. Door de beweging en de warmte van de paarden is het voor de cliënt een ontspannende en ple zierige ervaring met een aanzien lijke therapeutische waarde. En daarmee is geen woord te veel ge zegd, want al na één of twee rond jes begint zich een zeer ontspan nen, trance-achtig gevoel meester te maken van lichaam en geest. Na een jaartje van plannen ma ken, oefenen en andere voorberei dingen is de Stichting Huifbedrij den De Bevelanden nu officieel een feit. Het initiatief kwam van bestuurslid Ina de Kok uit Wis- senkerke, die al jaren met huifkar ren cliënten van Zuidwester rond rijdt. Die organisatie was wel eens iets ter ore gekomen over het fenomeen huifbedrijden. „Ze Gelet op de kleinschaligheid is het commercieel gezien bijna niet te doen HUIFBEDRIJDEN vroegen of dat niks voor mij was", zegt De Kok. „Ja dus." Maar de ver volgstappen bleken nog niet zo eenvoudig. „Gelet op de kleinscha ligheid is het commercieel bijna niet te doen, daarom hebben we een stichting opgericht", vertelt voorzitter Theo van Hecke. Cliën ten betalen dertig euro per rit, Zuidwester 'sponsort' daarvan vijf euro. Het huifbed zelf, dat is voorzien van een tillift, is bekos tigd door onder andere Lionsclub Goes Wilhelmina, die eind vorig jaar de opbrengst van de kerst- mannenloop in Goes aan de Stich ting doneerde. Er is gestart met twaalf cliënten van Zuidwester, die elke maandag ochtend worden rondgereden in Kamperland. „OC Stables heeft hun binnenlocatie beschikbaar ge steld, daar zijn we heel blij mee", zegt Van Hecke. De stichting heeft op dit moment vijftien vrij willigers, per keer zijn er vier a vijf nodig om de ritjes te begelei den. De Stichting wil dolgraag cliënten en organisaties van dienst zijn met de huifbedritjes. Meer informatie is te vinden op de website: Ondanks het slechte weer, waar door het resultaat voor veel ring rijders wat tegenviel, hadden de Bevelandse ringrijders een ge slaagde eerste afdelingswedstrijd van dit seizoen. Na het uitkam pen werd de tweede beker gewon nen door Peter de Vos, die ook de kamp om de beker van de zes oudste rijders won. De derde be ker was voor nestor van de vereni ging Leo Wabeke en de vierde voor Annaliza Langebeeke. Zij won ook de Damesbeker. De vijf de beker werd bemachtigd door Majanda Hamelink. Puk de Vos werd winnaar van de kamp voor de zes jongste rijders en Christianne Jansen won verras send de kamp om de beker voor de 5e, toe en 15e beurt. 's Middags werd een spannende extra kamp uiteindelijk beslist op de 10 mm. Deze kleinste ring werd gestoken door Hubert van der Maas. Hij won daarmee een ar rangement Boerengolf bij de Kar- nemelksehoek in Ritthem. 's Mor gens won hij ook al de kamp om een Leuntjes-taart van Jan Ham ent en Vera's cup-cakes. Voor de versieringen werd bij de koudbloeden de eerste prijs ge wonnen door Antoinette Ver mast, de tweede door Christel Dingemanse en de derde door Ma janda Hamelink. Bij de warmbloe den ging de eerste prijs naar An naliza Langebeeke, de tweede naar Judith Oostdijk en de derde naar Leo Wabeke. KLOETINGE - In verenigingsge bouw Amicitia in Kloetinge wordt morgenavond het concept- dorpsplan worden gepresenteerd. Dat gebeurt tijdens de bewoners avond voor inwoners van het dorp, inclusief de wijken Oostmo- lenpark en Riethoek. Diverse werkgroepen hebben de afgelo pen maanden gewerkt aan het dorpsplan, waarin allerlei aanbe velingen ter vebetering van de leefbaarheid staan. Voordat het de finitief wordt vastgesteld, kunnen bewoners nog punten toevoegen. De avond begint om 20.00 uur. Het concept is te downloaden op http://kloetinge.goesweb.net. GOES - Een 23-jarige man uit Goes is zaterdagochtend rond kwart over vier op de Koningstraat in zijn woonplaats opgepakt omdat hij de ruit van een politieauto op de Grote Markt had vernield. De man was dronken. ruime keuze, voor elk budget ook uoor uu; totale keukenverbouwing door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG - Jarenlang gesoebat en nu weer een Vlissings verzoek te onderzoeken of het ziekenhuis niet gewoon aan de Koudekerkse- weg kan blijven. Huifbedritje is de ultieme ontspanning door Luc Oggel BORSSELE - Bij korenmolen 'De Hoop en Verwachting" in Borssele is zaterdag, tijdens het Nationale Molenweekend, een gedenkplaquette onthuld ter gele genheid van het 300-jarig bestaan van de karakteristieke Zeeuwse Achtkant. De molen is vorig jaar gerestaureerd en wordt in werking gehouden door vrij willig molenaar Pieter Hazelager. Voor de vele bezoekers was het uitkijken ge blazen om geen 'klap van de molen' te krijgen, foto Johan van der Heiden Voorzitter Theo van Hecke www.huifbedrijdendebevelan- den.nl door Arie van der Maas KAPELLE - Jan Besuijen uit Kapeile is zaterdag de winnaar geworden van de Meiwedstrijd van de ringrij ders Vereniging Zuid-Beveland in Kapeile. Hij stak 27 van de 30 rin gen en won ook de eerste beker. De pollepel werd gewonnen door Christel Dingemanse en Karin Be suijen had met een serie van twaalf de meeste volgringen. De stichting werkt met twee hele betrouwbare Fjordenpaarden. Huifbedrijden is zeer geschikt voor mensen die vanwege een han dicap weinig lichaamsbeweging krijgen. Tijdens het huifbedrijden worden de bloedsomloop en vita- Ie lichaamsfuncties, zoals stofwis seling en spijsvertering, gestimu leerd. Het is voor iedere cliënt van groot belang dat de beweegbare onder delen van het huifbed op maat worden ingesteld. Spoorstraat 18c f Ply C. 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50