Musea tonen hoe we het in Zeeland moeten doen Gemiddeld een zeven voor geneeskunde Een hele dag leren: dat zou ik nooit kunnen Dizzieni Dizzieni 44 Ik heb dit jaar 44 Ik ben niet zo zenuwachtig. Ik leer veel: meer kan ik niet doen ZEELAND 19 Vandaag Inspectie van de scheepsbouw Politiek Café vindt u meer over boeken in uw dagblad x mens Dat zei Commissaris van de Ko ning Han Polman zaterdag in de Grote Kerk van Goes ter gelegen heid van de opening van een se rie kantexposities. Het Historisch Museum De Bevelanden in Goes biedt een overzicht van vijf eeu wen kant. In het Fruitteeltmu seum in Kapelle worden kloskant, naaldkant en Lierse kant getoond. Museum De Schotse Huizen in Veere houdt elke dinsdagmiddag een handwerkcafé in één van de stijlkamers. Dit jaar wordt de cur sus 'Kant klos je zó' van de Lande lijke Organisatie Kant Kunst (LOKK) gegeven. De activiteiten worden omlijst met een expositie van kantwerkstukken die geïnspi reerd zijn op voorwerpen in het museum. Museum De Meestoof in Sint-Annaland toont Thoolse kant uit de eigen collectie en kant- kloswerken van de Belgische kant- klosschool Artofll. Bovendien is er werk te zien van glaskunste naar Mai Renders. In Goes wordt er nog een speciale zomerexpositie aan kant gewijd. Vanaf 3 juli tot en met 14 augus tus is er in de Grote Kerk een ex positie te zien van 360 gekloste vlinders. Directeur Hans Oomen van Historisch Museum De Beve landen kreeg als voorproefje al vast vlinder nummer 361 op zijn revers gespeld. Commissaris Polman mocht het eerste exemplaar van een nieuwe verjaardagskalender met foto's van Zeeuwse streekdrachten in ontvangst nemen. Streekdracht- conservator Vincent Hofman van het Goese museum zocht de oude foto's bij elkaar. Waar zie je het meest tegenop? „Ik zie niet echt ergens tegenop. Ik laat het allemaal op me afko men. Engels vind ik lastig. Daar sta ik een 6,1 voor, maar als ik goed oefen, komt het goed." Wat wordt een makkie? „De proefexamens die ik voor wis kunde heb gemaakt, zijn erg mak kelijk, in vergelijking met de schoolexamens." Wat ga je na je examens doen? „Ik ga communicatie studeren aan de Avans Hogeschool in Bre da. Ik heb voor een brede oplei ding gekozen, omdat ik niet goed weet wat ik wil. Breda lijkt me een heel gave stad. Mijn broer en vrienden zitten er ook." al veel schoolexamens gehad, dus ik weet wel hoe het gaat Naam: Anne Pilon (17) Woonplaats: Wemeldinge Examen: vwo School: Ostrea Lyceum in Goes Hoe bereid jij je voor op de examens? „Ik had een planning gemaakt. Ik doe twee vakken per dag. In de eerste week heb ik alles geleerd en in de tweede week heb ik voor al proefexamens gemaakt. Ik be gon 's morgens om half negen en ga vaak 's avonds door tot negen uur. Ik doe ook aan ontspanning hoor: voetballen, bügel spelen in de fanfare en een dagje shoppen." Hoe sta je ervoor? „Wel goed. Ik sta voor alle vakken een voldoende, maar daar heb ik ook wel hard voor gewerkt. Ik wil geneeskunde gaan studeren. Voor die studie moet je loten. Daarom wil ik een hoog gemiddelde ha len. Mijn gemiddelde is nu een 7. Dat wil ik zo houden en dus moet ik voor alle examens mini maal een zes halen." Hoe houd je je zenuwen in be dwang? „Ik ben niet zo zenuwachtig. Ik leer veel: meer kan ik niet doen. Ik zorg er in elk geval voor dat ik ruim op tijd ben voor de exa mens, want ik heb geen zin om te racen." Waar zie je het meest tegenop? „De proefexamens Duits vielen te gen. Je moet 50 vragen beantwoor den in tweeënhalf uur. Dan moet je best doorwerken. Bij natuur kunde kom ik ook vaak in tijd nood." Wat wordt een makkie? „Kunst is niet zo moeilijk. Het draait om toepassen en inzicht. Je moet op je gevoel afgaan." Wat ga je na je examens doen? „Ik hoop geneeskunde, want ik vind het leuk om met mensen te werken. Als ik uitgeloot word, ga ik voor biologie." Naam: Willem Everaert (16) Woonplaats: Walsoorden Examen: havo School: Reynaertcollege in Hulst Hoe bereid jij je voor op de examens? „Ik leer de stof en ik maak proef examens. Als ik iets fout heb in zo'n examen, kijk ik daar nog even extra naar. Ik heb geen plan ning ofzo, want daar houd ik me toch niet aan. Ik kijk elke ochtend wat ik die dag ga doen. Het gaat wel redelijk. Ik leer twee a drie uur per dag. Een hele dag leren, zou ik nooit kunnen. De rest van de dag kijk ik films, ga ik voetbal len of iets met vrienden doen." Hoe sta je ervoor? „Ik heb voor alle vakken een vol- Mijn gemiddelde is een Als ik voor alle examens mini maal een 5,5 haal, dan komt het Hoe houd je je zenuwen in be dwang? „Met de zenuwen valt het wel mee. Ik heb al veel schoolexa- gehad, dus ik weet wel hoe gaat. Ik maak me niet zo druk. ben wel heel gemotiveerd om te slagen hoor, want ik wil hier graag weg. Het is zo saai." MIDDELBURG - De Inspectie SWZ van het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid voert de komende maanden trontroles uit in de scheepsbouw- en reparatie sector. De inspecteurs letten op onderbe taling, illegale tewerkstelling, te lange werktijden en het werken onder slechte arbeidsomstandig heden. De inspectie bezoekt niet alleen de scheepswerven maar kijkt ook naar opdrachtgevers, on deraannemers en intermediairs die tijdelijk personeel uitlenen. Met de controles wil de Inspectie SZW oneerlijke concurrentie en mogelijke uitbuiting van werkne mers in deze sector voorkomen. MIDDELBURG - De Jonge Socialis ten Zeeland houden vandaag van af 19.30 uur een politiek café in Ca fé Restaurant Desafinado in Mid delburg. Hoofdgasten zijn de Zeeuwse PvdA-kandidaten voor het Europees Parlement, Frank A. van Oorschot, Jan Schuurman Hess en Albert de Vries (tevens Tweede Kamerlid). De Jonge So cialisten proberen (jonge) Zeeuw en warm te maken voor de Euro pese Verkiezingen van 22 mei. Executieverkoop Ik schiet snel een jurkje aan door Jan van Damme GOES - Het expositieproject Zee land zet kant in beeld is een goed voorbeeld van hoe Zeeuwse musea samen kunnen optrekken. „Zo'n vorm van samenwerking gaat over grenzen heen. De musea laten zien hoe we het in Zeeland moeten doen." MAANDAG 12 MEI 2014 Willem Everaert Anne Pilon Anne Pilon: „De proefexamens Duits vielen tegen." foto Marcelle Davidse I Willem Everaert: „Ik maak me niet zo druk." foto Camile Schelstraete Kijk nu vast op dizzie.nl en schrijf zelf een recensie van uw tavoriete dook. De mooiste boeken ontdek je samen 1 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Heieen van Royen De mooiste boeken ontdek je samen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49