De Kok winnen stormachtige Meidoornloop Vrouwenteam De Schelde blijft bovenaan SPORT 15 Een paar uur voor de start van de Meidoornloop moest de organisa tie, die al jaren in handen is van de Vrije Zaklopers van Nisse, nog flink improviseren. Niet het stormachtige weer en de regen waren een spelbreker, maar het af zeggen van de tijdwaarnemer was dat wel. Sjaak Sinke moest voor de tweede keer in zijn dertig jaar lange tijd waar nemerscarrière wegens gezondheidsproblemen afzeggen. „We zaten niet meteen met onze handen in het haar, maar het zorgde wel voor een hoop extra werk", liet Joost Sprinkhuizen van de organisatie gisteravond weten. „Ik moet alle inschrijvingen nog uitzoeken en alle na-inschrijvers verwerken. Daar ben ik nog wel een avondje mee bezig." De lopers haddden daar verder weinig last van. Ze hadden wel wat anders aan hun hoofd, zoals de stormachtige wind en scherpe doorns. „We hebben van de week nog wat doorns weg moeten halen. De na tuur loopt voor op schema en de meidoorns zijn al uitgebloeid." Op de langste afstand hadden Wilco de Vos uit Kattendijke en Marianne de Kok uit Lewedorp het minste last van de omstandig heden. De Vos bleef Arjo Verhage uit Aagtekerke en Gerben van der Bliek voor en De Kok klopte Moni que Verschuure uit Yerseke. Op de korte afstand was Annet van de Linde het snelste in haar thuis wedstrijd in 31.39 minuten. Vlis- singer Remy Vasseur koos voor de 7.5 kilometer en won bij de man nen in 26.01. Derde klasse gemengd. Roosen- daal-MLTC: 3-5. Het mix-team van het Middelburgse MLTC won op bezoek in Roosendaal met twee punten verschil van de Bra bantse tegenstander. Een knappe prestatie, aangezien de Zeeuwen op de voorlaatste plaats van de ranglijst staan en de ploeg uit Roosendaal de tweede stek bezet. De Middelburgers beleefden een lange tennismiddag op bezoek in de buurprovincie. Dit kwam voor al door het weer. „We moesten re gelmatig van de baan af omdat het ging regenen", gaf captain Di- mitri van Hoof aan. „Daardoor raak je wat uit je ritme. Maar ge lukkig had deze vereniging smash court-banen en dat droogt snel. Dus de schade door het weer bleef beperkt en we hebben de punten kunnen pakken." Tweede klasse mannen. Tilburg 2-de Goese Maan: 0-6. Voor de mannen van de Goese Maan was niet het weer de spelbreker, maar de vorm van de dag. De ploeg ging hard onderuit in Tilburg en volgens teamcaptain Paul van Hoeve kon de schuld enkel bij hen zelf gezocht worden. „We hebben vier wedstrijden nipt verloren en twee dik verlo ren, dus we hebben zeker kansen gehad. Maar zij hebben terecht ge wonnen. Ze waren gewoon beter. Over vandaag kunnen we kort zijn: we hebben gewoon flink klop gekregen." Overgangsklasse vrouwen. De Schelde-Bas Dongen: 6-0. Het hoogstspelende Zeeuwse vrou wenteam blijft uitstekend pres teren in de overgangsklassen. Zo werd gisteren, thuis tegen de tennissters van Bas Dongen, al weer voor de derde keer in vier wedstrijden met 6-0 gewonnen. „We zijn, verrassend genoeg, nog ongeslagen en blijven dus op titelkoers", sprak captain Over vandaag kunnen we kort zijn: we hebben gewoon flink klop gekregen Marjolein Meulenberg na af loop. Ook in Vlissingen had het geregend en daardoor was het vrouwenteam van de Schelde ge noodzaakt om uit te wijken naar een andere locatie. „We hebben in de zaal gespeeld", al dus Meulenberg. Tweede klasse vrouwen. Vier- hoeven-de Bathse Kreek: 2-4. De Rillandse vrouwen konden hun wedstrijd op bezoek bij Vierhoe- ven uit Roosendaal ondanks het slechte weer gewoon afwerken. Zij bleken echter niet succesvol tij dens de regenachtige dag. In Roosendaal werd de eerste neder laag van het seizoen geleden door de vrouwen van de Bathse Kreek. „Ondanks het slechte weer heb ben we gelukkig toch kunnen spe len", gaf captain Ellis "Toorenaar aan. „Of het slechte weer ervoor heeft gezorgd dat we niet gewon nen hebben? Nee. De tegenstan der heeft net zo veel last van het weer als wij." Hoondert tweede in Rally van Putten Adwin Hoondert is zaterdag met navigator Ruud Koole als tweede overall geëindigd in de eerste Rally van Put ten. Het tijdsverschil met de nummer één was negen se conden. In Groep N eindig de de Bevelandse equipe als eerste. De Rally van Putten is een nieuw eendaags evenement rondom Putten op de Velu- we. De rally bevat met 32 ki lometer de langste proef van Nederland. Voetbalclubs onderzoeken fusie De voetbalclubs SV Duive- land, SKNWK en Ouwer- kerk gaan een mogelijke fu sie verder onderzoeken. De drie Schouwse verenigingen hielden vrijdagavond een le denvergadering. Tijdens die vergadering werd de vraag voorgelegd of een fusie on derzocht moest worden. Een meerderheid van de le den van alle drie de clubs stemden daarmee in, meldt Duiveland op haar website. Van de Swaluw derde op open NK Pim van de Swaluw heeft op het open NK marathon in het Duitse Saalhausen de derde plaats behaald. De achttienjarige mountainbi- ker uit Kwadendamme, die voor het Beebikes-Nuts- werkteam rijdt, moest moest alleen Nick van den Heuvel en Patrick de Laat voor zich dulden. De om standigheden waren zwaar. Het 60 kilometer lange par koers bevatte maar liefst 1600 hoogtemeters. Aimee Schoe wint in Vlaanderen Aimee Schoe uit Vrouwen polder heeft haar eerste sei zoensoverwinning behaald tijdens de jaarlijkse moun tainbikewedstrijd in Moer- beke-Waas. In de wedstrijd, die werd verreden tijdens het Provin ciaal Kampioenschap Oost Vlaanderen, was zij bij de Nieuwelingen meisjes het snelst. Schoe had aan de fi nish een voorsprong van en kele seconden. Vader vierde in Europacupwedstrijd Mountainbiker Milan Vader uit Middelburg is vierde ge worden in de Europacup wedstrijd in het Oostenrijk se Graz. Onder erbarmelijke omstan digheden, het had de hele nacht geregend en het par koers was spiegelglad, kon de Middelburger vooral berg op goed mee. Het was Luca Schwarzbauer uit Duitsland die de wedstrijd op zijn naam schreef. MAANDAG 12 MEI 2014 haal. Op de korte afstand (7.5 kilo meter) ging de zege naar Remy Vasseur en Annet van de Linde. Een lint van lopers snelt door de Zak van Zuid-Beveland. foto Johan van der Heijden door Daniel Vervelde MIDDELBURG - De tennissers die gis teren de baan op moesten voor hun wedstrijden in de landelijke tenniscompetitie hadden het weer niet mee. Door de vele regenval liep een aantal wedstrijden uit en ook werd een deel van de partijen die op het programma stonden af gelast. De teams die hun wedstrij den wel konden afwerken, boekten wisselende successen. Paul van Hoeve PUTTEN MIDDELBURG SAALHAUSEN MOERBEKE-WAAS GRAZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43