NAC Breda loopt SDO'63 onder de voet Smerdiek houdt alles in eigen hand na zege De Vos en Fel Walcheren heeft aan één helft genoeg 14 SPORT Snowboarders presteren goed op thuispiste Zierikzee wint met 4-2 van Animo 2. Desondanks spelen de Terneuzense reserves zich veilig in de hoofdklasse. Voor het eerst in het vijftigjarig bestaan van de vijfdeklasser uit Lamswaarde hadden zich bijna 600 toeschouwers rond het hoofd- veld verzameld. Dat het uiteinde lijk 0-18 werd kon Van Driessche daarom niet deren. „Vooral na de rust heeft NAC heel wat hoog standjes laten zien", zei hij. Vanzelfsprekend was SDO'63- NAC Breda een spelletje van kat en muis. De Bredase eredivisie club wilde zich in zijn laatste wedstrijd van dit seizoen van zijn goede kant laten zien en was met de sterkst mogelijke selectie naar Lamswaarde afgereisd. In de ba sisopstelling ontbraken weliswaar belangrijke krachten als Jelle ten Rouwelaar, Sepp de Roover, Jordi Buijs en Rydell Poepon, maar dat VVIJ-Oostkapelle 2-0: Tegen eer steklasser WIJ uit IJsselstein had Oostkapelle het betere van het spel en meer balbezit. De ploeg van Irma de Witte maakte de kan sen niet af en door twee counters werd het 2-0. „We hebben dit aan ons zelf te wijten. We speelden een slechte tweede helft en we hadden die goals moeten maken. Over twee weken is de return en dan zullen we kijken wat het gaat worden", aldus De Witte. Smerdiek-OZC 4-3: Een moeiza me zege want volgens trainer Ser- liet onverlet dat NAC de opdracht van trainer Nebosje Gudelj om veel doelpunten te maken nauw gezet opvolgde. Tegen de met vier aanvallend in gestelde spelers aantredende Bra banders hield SDO'63 twintig mi nuten stand. Nadat de handige Adnane Tighadouini eenmaal de weg naar het doel had gevonden ging het echter hard. Binnen een tijdsbestek van amper vijf minu ten voerde NAC de score op naar 0-5, waarna de ruststand op 0-7 werd bepaald. Na de hervatting, toen de krachts verschillen steeds groter werden, scoorde NAC zowat elke vier mi nuten. De dubbele cijfers werden zodoende al snel bereikt en uitein delijk werd het dus 0-18. Adnane Tighadouini was met zes treffers de opvallendste speler, maar ook Mounir El Allouchi en Joey Suk onderscheidden zich met vier doelpunten. Jeffrey Sarpong, Dan ny Verbeek, Stipe Perica en Mats Seuntjes scoorden elk eenmaal. Het duel tussen SDO'63 en NAC Breda werd geleid door Jeroen Spinhoven uit Maastricht. vaas Brouwer was de wil er niet om te winnen. Na de 1-0 van An- gelique Hage kreeg Smerdiek geen vat op de snelle rechtsbuiten van de tegenstander uit Ommen. OZC ging er vol voor en maakte 1-2. Vanaf elfmeter maakte Colin- da van der Steen 2-2. Na de 2-3 zorgde Emmy Molhoek voor de 3-3 en de 4-3. „Een onverwachte en een tikkeltje onverdiende zege. We hebben gelukkig uitzicht op een goed resultaat. We bekijken het per wedstrijd, want het is geen straf om in de eerste klasse te blijven", zei Brouwer. TERNEUZEN - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstennis- competitie was de regen spelbre ker. Daardoor werd de topper in Vlissingen tussen De Schelde en Game'78 uitgesteld tot nader or der. Titelverdediger Animo won in Cadzand-Bad slechts met 4-2 van laagvlieger Asoc. In de eerste single bleek de Vlaming Dimitri Dendooven vaster dan de offen sief tennissende Terneuzenaar Jeroen Alliet. Het tweede team van Animo ver loor in en van Zierikzee met 4-2. Desondanks speelden de reserves van Animo zich veilig. In de eer ste partij was Foeke van de Ber gen het verlies van vorige week nog niet te boven. De jeugdige Terneuzenaar liet toen vijf match points liggen tegen Mare Felius van koploper De Schelde. De ne gentienjarige Van de Bergen ver loor nu verrassend met 7-5 6-2 van de vijftigjarige Ike Joziasse. De routinier beschikt over een dwingende forehand en een slice backhand. Hij ging met zijn fore hand meestal vol voor de win ners, hetgeen voor de zeer verde digend ingestelde Foeke van de Bergen niet meer te belopen viel. In de eerste set ging het nog tot 5-5 gelijk op, mede doordat de TERNEUZEN - Erik Bastiaansen heeft tijdens de tweede wedstrijd van de Dutch Cup freestyle snow- boardwedstrijd in Terneuzen de open-categorie in de slopestyle ge wonnen. Jacco Bos uit Vogelwaar de werd tweede. Het was de eerste keer dat de Ter neuzense snowboarder in deze zwaarste categorie, voor iedereen geboren na 1995, uitkwam. Bastiaansen (geboren in 1998) ein digde met een puntentotaal van 88,33 als eerste. Jacco Bos kwam tot 85,33 en de nummer drie, Sen na van Drunen haalde 81,67 pun ten. Joost Bil uit Terneuzen won de ca tegorie Junior en Boyd de Smet uit Vogelwaarde werd in die cate gorie derde. De Dutch Cup freestyle is een se rie wedstrijden in vier verschillen de Nederlandse indoorbanen. Animo-speler weinig onnodige fouten slaat. Uiteindelijk werd het 7-5 6-2 voor Joziasse. In de tweede partij klopte Devon Houg (19) iri drie sets tennisleraar Ronald van Slooten (40) van Zie rikzee. Beide spelers bedienen zich van een goede forehand. Op vallend was dat de eerste en twee de set een totaal verschillend beeld te zien gaven: 6-1 0-6. In het beslissende bedrijf ging het lang gelijk op. De aanvallende Ter neuzenaar bleef goed geconcen treerd en pakte die laatste set met 6-4. Michiel van de Windt bleef ook tegen Jorben Sprong (20) aan de winnende hand. Hij hield de bal in het spel met diepe slagen in het achterveld. Het valt niet mee om daar doorheen te slaan. De Animo-speler won gedecideerd met 6-3 6-1. „Het was een rare ten niswedstrijd door de hevige wind. Vooral bij het serveren met het opgooien van de bal was dat lastig. Daardoor was de ontvanger steeds in het voordeel", vertelde Van de Windt. In de vierde single stond dertiger Beny Ysebaert flink te 'roeien' met zijn forehand tegen generatie genoot Jasper Smit. De laatste is tennisleraar en dat was ook te zien aan zijn bekeken spel. Smit won met 6-4 6-1. Beide dubbels gingen via 6-4 in de derde set naar Zierikzee. In het eerste dubbel was het duo Smit/Van Slooten te sterk voor Van de Bergen/Ysebaert. In het af sluitende dubbel bedwongen Thijs Vos en Koen de Bruijn de combinatie Michiel van de Windt/Niek Stellenaar. •*v VG- Mannen. Walcheren-Spijkenisse 5-2 (5-0): Een bijzonder fel star tend Walcheren dicteerde de ge hele eerste helft het spelbeeld. Al snel nam de thuisploeg de leiding en liep voor de doelwisseling uit naar 5-0 door treffers van Niels Govaert (2x), Jonas Patist (2x) en Steven Sijnja. In de tweede helft nam Walcheren wat gas terug en speelde meer controlerend. Door het agressieve spel van Spijkenis se werd het in die tweede helft onvriendelijker en daardoor vie len er ook enkele gele kaarten. De fanatieke strijdwijze leverde Spij kenisse nog wel twee treffers op. Vrouwen. Walcheren-Zevenber- gen 1-2 (1-1): Al na zeven minu ten kwam Walcheren op voor sprong door een treffer van Maïra Burggraaff. Bij die stand had de thuisploeg pech toen een schot van Caro Schuitema van paal tot paal uit het doel caramboleerde. In plaats van 2-0 werd het even la ter 1-1 toen Zevenbergen uit een strafcorner scoorde. Daarna was Walcheren de betere ploeg en ver diende meer. Maar zelfs uit een tiental strafcorners kon Walche ren niet scoren. In de slotsecon den kreeg het zelfs het deksel op de neus toen Zevenbergen de on verdiende 1-2 scoorde. Adnane Tighadouini is op weg naar het vijfde doelpunt voor NAC. foto Mark Neelemans door Eddy van der Hooft LAMSWAARDE - De nederlaag was er een met grote cijfers, maar dat weerhield SDO'63-voorzitter Frank van Driessche er zaterdag niet van om na afloop van het duel met NAC Breda tevreden rond zich te kijken. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de nacompetitie voor lijfsbehoud of promotie boek ten de voetbalsters van Oostkapel- le en Smerdiek wisselende resulta ten. Zo verloor Oostkapelle met 2-0 van WIJ en won Smerdiek. Reserves Animo safe Over twee weken is de return en dan zullen we zien wat het gaat worden Irma de Witte, Oostkapelle door Henk van de Voorde Het was een rare tenniswedstrijd door de hevige wind Michiel van de Windt door Maurice Steketee NISSE - De meidoorns waren welis waar al uitgebloeid, maar dat mocht de pret niet drukken. Zo'n 350 hardlopers kwamen gistermid dag in actie tijdens de Meidoorn loop door de Zak van Zuid-Beve land. Op de langste afstand, de vijf tien kilometer, gingen Wilco de Vos (54.44 minuten) en Marianne de Kok (57.49) met de zege aan de door Peter Snelders VLISSINGEN - Het mannenteam van de hockeyvereniging Walcheren boekte in de derde klasse een op vallend ruime zege (5-2) tegen het hoger geklasseerde Spijkenisse. Op hetzelfde niveau hadden de vrou wen van die vereniging pech tegen Zevenbergen. Walcheren had het beste van het spel maar verloor in de slotseconden alsnog met 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42